UEFA Champions League 2018/19

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Такви муабети секако ќе има. Рацете ми паднаа од објаснување во Серија А темата, ама каде со експерти како чекичот или слично.

Особено за играта со рака напоменав, оти многу членови овде иронично се потсмеваа со критериумите како што се дистанцата, намерата и слично.
Знам за тоа, муабетот беше за Интер - Јуве кога бараа пенал ама па во слична ситуација вас ви досудија пенал против Милан некое коло подоцна ако добро ми текнува, па тука настана бродолом. Иначе, факт е дека раздалеченоста игра улога во тоа дали да се свири или не.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Знам за тоа, муабетот беше за Интер - Јуве кога бараа пенал ама па во слична ситуација вас ви досудија пенал против Милан некое коло подоцна ако добро ми текнува, па тука настана бродолом. Иначе, факт е дека раздалеченоста игра улога во тоа дали да се свири или не.
Кога сакаат судиите свират, кога не сакаат не свират..
Исто ти е и ова...

нема пенал


пенал

:toe:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.499
Поени од реакции
80.582
Ич не ги сакам ПеСеЖе, али Џиџи ми е таму... така да со тешко срце

forza psg
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.035
Поени од реакции
6.633
Составот на ПСЖ...
и шо му фали ??

алвес можи и напред и назад да помага, да ја кочи играта на утд, со брза контра групирани мбапе-ди марија-дрекслер можат да бидат многу проблематични на не така добрата одбрана на утд

ако изигра фајтерски и машки 90 минути треба утд да триумфира, сепак е голема неизвесност како ќе се одвива мечот и какви потези ќе влечат не толку големите тренерски имиња за вакви големи нокаут мечеви
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.037
Поени од реакции
3.805
Мислам дека ќе е 3-4-2-1 формација... не се така лоши, али со Рабио, Нејмар и Кавани каде каде ќе беа поопасни.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Било каква победа без примен гол, ќе ги пројдеме па и свети Кавани да игра во реваншот.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Слаби Јунајтед.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.005
Поени од реакции
57.044
35 години направи Алвес и уште не ги заборави силните, далеку и на никого нафрлувања.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom