True Detective

Член од
13 јануари 2013
Мислења
1.537
Поени од реакции
1.172
Можеби не е директен убиец жена му, но многу ми е сомнително што цело време се интересираше за случајот, дали има ново нешто, а особено кога се дозна дека девојчето е уште живо и цело време додека беа ан вечера кај партнерот од Хејс прашуваше за нејзе. Има нешто тука и многу некако станува матна сезонава, особено и делот каде изгледа Хејс некаде ја има заебано работата.
Сеа ја чекам шестава епизода :)
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Прејака е, се помистериозно станува. Ептен јако е што и во трите различни времиња има огромна неизвесност.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.450
Поени од реакции
47.281
Прошла недете у suggested на јутуб ми се појави некое копиле со теории за крајот...кликнав, изгледав... све ми се усра кога видов дека така испадна .
Како и да е- прејак крај и општо сезона.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.626
Поени од реакции
11.199
samo mene krajov mi bese meh? dobro vozese cela sezona ama krajov ne bese ni malku sokanten ni tenzicen, nekako premn mek...
Исто и мене, прва сезона дефинитивно го задржува првото место.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
Исто и мене, прва сезона дефинитивно го задржува првото место.
Prva sezona ako e 10/10 ova e max 7.5/10... inace The Killing finaleto 2 sezona, Bron/Broen site sezoni,The Missing isto se lektiri kako se bildat prica i na kraj ekslplozija, ova bese gola voda :cautious:

This season was more about an old man battling dementia and his legacy than a crime show.
 
Последно уредено:
Член од
5 април 2012
Мислења
8.138
Поени од реакции
8.931
Prva sezona ako e 10/10 ova e max 7.5/10...
This season was more about an old man battling dementia and his legacy than a crime show.
Оваа недела додека се чекаше финалето пак ја изгледав прва сезона. Третата во поглед на концептот е copy-paste и мене ми се допадна.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.696
Поени од реакции
4.869
Коа сме кај финалето,првата сезона делува совршено оти и крајот додаде на шокот и го продолжи,со тоа што знаеш дека хоророт си тера таму некаде и те удира со таа болна реалност и така запрепастен те остава.

Тројкава шо велат дека крајот е мек уствари е као неочекуван хепи енд.Коа цело време очекуваме да дојде поплава-испаѓа изолирано невреме коа ни прави лош филм иако сме спасени.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.449
Поени од реакции
4.937
Не знам дали некој искоментирал зошто немам баш време да читам се, мене ми е доста сомнителна и професорката/жена му на Хејс. Се води по она, чувај си ги пријателите блиску ама непријателите поблиску, плус и знаеше дека имаше престрелка кај Чирокито и може лесно да го има подметнато ранецот а и знаеше дека децата се од дисфункционално семејство.
Не знам дали е сексуалната ориентација во прашање, но во ниту еден момент не ми беше сомнителна жена му.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Не знам дали е сексуалната ориентација во прашање, но во ниту еден момент не ми беше сомнителна жена му.
Каква сексуална ориентација на, што алудираш?
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.626
Поени од реакции
11.199
Каква сексуална ориентација на, што алудираш?
Да не сака да каже дека ние другите педери сме што се сомневавме у таква јака женска :pos:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Да не сака да каже дека ние другите педери сме што се сомневавме у таква јака женска :pos:
Може мисли дека јас сум дека сум женско непристрасно гледам кон женски карактери, тоа ок, може да држи вода :D

Ме наведе дека е сомнителна фактот што почна книги да пишува, се вртеше како мува на гомно на случајот, цел брак го стемели на случајот и кога Хејс почна да ги чита книгите, мислев ќе наиде на факт кој не е откриен од истрагата, дека самата ќе се тацне :D
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.195
Поени од реакции
81.294
Трета сезона се занимаваше со наведување на погрешни заклучоци на гледачите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom