True Detective

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.410
Поени од реакции
6.031
Ауу кое тешко срање последнава сезона, се излажав да се хајпнан со Џоди Фостер и сетапот каде шо се дешава дејството, најдов слободно време а за возврат добив некое воук срање со најмизерен lazy writing и со милион нелогичности. Погоре сте спонале многу од нелогичностите ама мене ми беше преретардирано шо за Ејџент Наваро беше побитно да го реши убиството на некоја активистка од пред неколку години од колку да и помогне на својата умоболна сестра…
Исто, жена му на младиот Приор го напна а и го избрка од дома дека многу ја слушал шефицата и посветвел време на работа а ова се дешава во момент кога во вукојебинава има неразјасната смрт на 7-8 научници…
Битно на крај имаше убава порака сезонава, заеби ти тоа лек против рак, паркинсонова кој можи да спаси милиони животи, побитно е здравјето на домородното население во едно село во Аљаска…
Барем да го сменеа името во Воук детектив да не се мачев со штетни рудници, феминизам и правата на домородците…
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Syn
Член од
12 март 2024
Мислења
72
Поени од реакции
124
Оваа серија за жал не успеа ни приближно да го повтори успехот кој го имаше со првата сезона. Третата не беше лоша, ама втората и четвртата, meh...
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.628
Поени од реакции
11.224
Кај крш и досадна, па и секоја епизода ја направиле по 50 саати :facepalm:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Без никаква сомнеж, ова е најголемиот дроп на квалитет во било која серија која сум ја гледал, од 9.5/10 прва, на 0/10 последна, буквално катастрофа.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.357
Поени од реакции
8.066
Без никаква сомнеж, ова е најголемиот дроп на квалитет во било која серија која сум ја гледал, од 9.5/10 прва, на 0/10 последна, буквално катастрофа.
Така е кога се замараат за Воке повеќе од развивање на сценаро.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom