True Detective

Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.120
Поени од реакции
15.931
Па мораше после две сезони белци, третава да е со црнци, хомо и можда латиноси.
Who cares уствари, не планирам да ја гледам.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.035
Поени од реакции
12.892
И јас ја изгледав, да беше вторава сезона прва, серијава немаше да има ни приближно волку популарност, а и посекако немаше да има 9 рејтинг, ни приближно до тоа. Првата сезона ми беше јако направена, само што имав мака, од приватниот живот на двајцата детективи се сфаќав, а од детективскиот аспект и трагата за убиецот, се губев на моменти. Направена е серијата како алка, ако не испратиш некој детаљ, ќе се изгубиш и одма нема да ти е јасно како се дошло до таа трага, како се дошло до тој човек, мора ептен внимателно да се прати. Втората сезона ми беше пренатрупана со многу ликови, пола и повеќе небитни и не им ја сфатив улогата. Се изгуби филингот и се фати кривина од приказната и од квалитетот кој ни го наметна првата сезона. Тотално друг филм, мачна ми беше втората сезона и едвај чекав да заврши, ама баш ниеден момент не ми беше возбудлив. Од друга страна во првата сезона мислам 4 или 5 епизода беше кога упаднаа со тој моторџијата како заложник во тоа црнечкото маало ептен ми беше јако и држеше возбуда. Првата сезона вредеше, втората беше како некој обичен клише филм како некоја нова просек акција со рејтинг од 5-6 и ме разочара. Трета најверојатно нема да гледам, освен ако не почнат да ја фалат многу и рејтинзите за епизодите се по 9 и кусур...

И премногу антипатични ми беа во втора сезона дебелото дете синот на Реј Велкоро и оваа госпожа. Абе одма ми се вртеше стомакот кога ќе ми се појавеа на лаптопов...
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.494
Поени од реакции
6.121
Ги изгледав двете сезони и има разлика меѓу првата сезона која ја изгледав во еден здив и втората која беше ептен испреплетена и морав да читам по темава за да сфатам некој работи. Јас уживав и во двете сезони и сметам дека јаде преголем хејт втората.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ги изгледав двете сезони и има разлика меѓу првата сезона која ја изгледав во еден здив и втората која беше ептен испреплетена и морав да читам по темава за да сфатам некој работи. Јас уживав и во двете сезони и сметам дека јаде преголем хејт втората.
Сосема друга тематика е втората сезона, сите очекуваа CSI моменти, па затоа беше хејтот. Втората сезона е како мешавина од филмовине Babel & Hereafter. И јас се согласувам со тебе, не значи дека ако е различна дека не ја бива.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.625
Одлични 2 епизоди. Не е нешто вау вау пошо е веќе виден стилот/темата ама држи внимание. Ме заинтересира.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.089
Поени од реакции
9.000
Каков production value серијава :drk:

Ќе видиме како ќе се развива, засега го има оној мистичен вајб како првата сезона. Црнецов ваљда ЕМИ ќе лапне.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.724
Поени од реакции
9.759
Слабо интерес нешто сезонава а? Се откажаа сите после втората изгледа. Your loss, сезонава сега за сега ветува многу, одличен почеток без многу дудлање и без 1000 plots & storylines. Некои ствари потсеќаат на West Memphis, вистинска случка (има одличен документарец Paradise Lost, 3 дела), иако мислам дека намерно е така за да ловиме во празно. Нема што да му ја мислите многу, и така нема нешто wow и подобро на ТВ во моментов.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.290
Каков production value серијава :drk:

Ќе видиме како ќе се развива, засега го има оној мистичен вајб како првата сезона. Црнецов ваљда ЕМИ ќе лапне.
Да беше женски црнец, сигурно ќе лапнеше, мада може и да е доволно тоа што е црнец.
 
Член од
13 јануари 2013
Мислења
1.537
Поени од реакции
1.172
Рака на срце засега не разочарува серијава, едвај ги чекам следниве епизоди да ги изгледам. Двата детективи одлично се вклопуваат во приказнава, а посебно ми буди интерес вториот детектив (уште не му го имам запаметено името :)) каков приватен живот води, нормално ако продолжат по теркот на првата сезона каде се откриваше и приватниот живот на детективите (y)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Џабе јаде толкав хејт втората сезона само ајде.

Третава си вреди, Али ротира помеѓу лик на старец со алцхајмер, нервозно чоече и стоик детектив, фаворит за глобусот :)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Најдолгата епизода во сезонава, воедно и најдосадната. Ама се на се, добра е сезонава засега иако беше малку мртва последнава епизода.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.089
Поени од реакции
9.000
Мене оваа епизода ми беше најдобра од сезонава, имаше добар расистички хумор и пецкање. Good cop, black cop =D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom