True Detective

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.144
Поени од реакции
32.989
Трета сезона се занимаваше со наведување на погрешни заклучоци на гледачите.
Bas... naprotiv? Mislam deka uste kaj 4ta 5ta ostavija pregolemi hintovi. Posledniot post sto go pisav sve sum pogodil. Mene mi se dopadna, SKORO isto kako prva, ovde imavme kvaliteten razvoj na likovi, se povrzuvas so niv a oni bezprekorno go izglumija sve toa.

Isto tezok kraj imase i tuka, iako navidum srekjen... te ostava so knedla u grlo. Odlicna sezona spored mene.

season 1 - 10/10
season 2 - 8/10
season 3 - 9/10
 
Член од
14 август 2006
Мислења
41.322
Поени од реакции
72.366
Одлични мене ми беа сите, ...и втора.
Тебе можда те навеле на исправни заклучоци. Мене не:
Ја ипак мислам дека стануе збор за поголем педофилски заговор поврзан со случките од првата сезона, кои и веќе ги спомнаа у оваа сезона.
.
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.437
Солидна сезона, мене па ми се допадна крајот што Хејс заборави зошто отиде и остана на раат Џули со оглед што имала многу срања во животот. Иако има теорија дека наводно му текнало додека пиел вода ама не изреагирал бидејќи се задоволил со сознанието дека на Џули и е добро во новиот живот.

h.JPG

Не е како првата, ама солидна сезона.
 
Член од
1 октомври 2017
Мислења
18
Поени од реакции
3
Линк за симнување за сите епизоди?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.365
Поени од реакции
52.194
Втората сезона ја баталив после 2-3 епизоди, ама после коментарите за првите неколку епизоди од трета овде, решив да ја изгледам и не згрешив.

Ова веќе наликуваше на тоа што го гледавме во прва сезона. Перфектно раскажаа три временски периоди, одлично ги изградија ликовите, а и они одлично изглумија.

Ако ја продолжуваат серијава, овој концепт е дефинитивно добитната комбинација.
 
B

Beginner

Гостин
Конечно ја почнав серијата 1та сезона ја изгледав за 1 ден а за цела серија ми требаше 5 дена :D
1 сезона :cuc::cuc: :cuc::cuc:најдобра ми е од 3те 10/10
2 сезона после првите 2 епизоди ми беше досадна ама ајде ја догледав до крај и подобро. Гледам има хејт за 2та сезона ама веројатно дека фановите се навикнати на хепи енд. Би ја оценил 9/10 само заради првите 2 епизоди.
3 сезона :cuc: 10/10
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.674
Поени од реакции
10.501
Не сфаќам баш зошто е толку хејтана 2ра сезона. Баш е скроз поинаков концепт од првата и оваа, каде има повеќе ликови битни не двајца главни. Третава ист концепт ко првата е.
Втората сезона има најдобра музика, зборам за типката во барот што пее додека ломат виски Колин и остала багра, песниве од типкава се партали.
Првата сезона севкупно најдобра е, иако крајот ми беше онака, клише, али вајда главната поента не беше крајот. Втората ми имаше најдобро финале од трите, третата најлимонада. Стариов ми прекурчи малце со сенилните напади и нон стоп присетување на жена му :D Али топ глума.
Може да тераат уште некоја сезона, по мене нема утната сезона од овие три до сега.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.133
Поени од реакции
32.861
Ете и јас ја изгледав трета конечно. Дефинитивно го имаше шмекот и квалитетот на првата сезона.

Неочекуван, но добро осмислен хепиенд, деменцирано старче си ја решава мистеријата на животот со помош на халуцинации од мртвата сопруга и си го живее животот на раат дур не скрене скроз со паметот.
Јас мислам дека знаеше точно каде е и која беше Џули но реши да не ја трауматизира со минатото, и за него беше убав епилог што си ја нашла на крај среќата.

Не ми се разјасни само, Роланд беше геј или само наведуваше серијата суптилно на таков погрешен заклучок.

И дали синот на Вејн ќе и ја даде адресата од Џули на новинарката?

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
15.447
Поени од реакции
39.462
правда за втора сезона !!!

"You ever bully or hurt anybody again, I'll come back and buttfuck your father with your mom's headless corpse on this goddamn lawn".
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
12.279
Поени од реакции
29.994
Јас дури сега ја избинџав третава, со quest-овиве од Covid изолацииве. Пре-ја-ко! Мене ми беше буквално на исто ниво со првата сезона (втората не би ја ни спомнал). Ми се допаднаа некои реминисценции од финалето: како двете деца на синот на Хејс, на точачињата, како алузија на двете деца од првата епизода. Потоа: серијава почна како Хејс ја бара изгубената Џули, а заврши како Џули го наоѓа изгубениот Хејс! Ма прејако! Немам зборови. Капата доле. :cuc:

Махершала Али - искина! Глумчиште и пол! :cuc:
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
11.156
Поени од реакции
26.316
Дури сега увидов дека третата сум ја пропуштил, ќе се чека лошо време за гледање.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
12.279
Поени од реакции
29.994
Дури сега увидов дека третата сум ја пропуштил, ќе се чека лошо време за гледање.
Третата, со Махершала Али, е прејака. Според мене, на исто ниво со првата. Гледај ја. Само втората, таа со Винс Вон, јас не ја ни догледав, ако не се лажам.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
11.156
Поени од реакции
26.316
Третата, со Махершала Али, е прејака. Според мене, на исто ниво со првата. Гледај ја. Само втората, таа со Винс Вон, јас не ја ни догледав, ако не се лажам.
Гледани ми се тие, првата беше врв да... втората не беше лоша у секој случај.
Ќе и се пуштам деновиве ако начекам време да се посветам како што треба.
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
698
Поени од реакции
975
Според мене 3-тата подобра беше и од првата, првата некако ептен безвезе ми заврши, ја немам изгледано повторно од кога излезе може треба да ја изгледам пак, ама памтам на времето таков впечаток ми остави.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom