Tool

џо!

Фаличниот Ром
Член од
31 октомври 2009
Мислења
519
Поени од реакции
52
Tool e Мојата религија...:pipi:
Мејнард е гение...


Од текстовите на Тул , ги проширив видиците . Посебно и од динамиката и ритамот во песните.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Ново албумче за брзо време. Во топ 5 бендови ми се. Песните им се крајно несекојдневни, што додава на мојата желба за музичко заситување. Сите членови се подеднакво ,,будали" во позитивна смисла. Видеата се страшно добри, кои бараат максимална концентрација до самиот крај. Не знам што да дополнам, околу омилена песна би ја издвоил The Grudge, oнака максимално комплетна, уживање целосно, искршени ритми и закон бои на гитари.
 

-G-

Успешен
Член од
15 јуни 2009
Мислења
636
Поени од реакции
255
Tool се мајстори ! ги имам сите албуми The Pot ми е омилена моментално :))
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
На пауза од кошаркава ми текна да си пуштам, да ја догледам, цела вечер че си слушам, ми се погодија некако сега, ми легнаа
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Уфф, децава - растур, ден ми разубаве.

Инаку, според мене, еден од најдобрите „живи“ бендови, и со цело срце го исчекувам новиот албум.
Едноставно се фантастични, почнувајќи од Maynard што е одличен лирицист (што се покажува и во A Perfect Circle и во Puscifer ) и за чудо е единствен „препознатлив“ лик од бендот, па до неверојатните рифови на Adam , тврдите бас линии на Justin и бесните битови на Danny.

А и видеата се, приказна за себе, ме дигале до небо и ме копале 2 метра под земја.

Препорака - иако е на сензитивна тема (злоспоставување на деца), еден од најдобрите аудио-визуелни склопови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom