Tool

Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
хаха се изнасмеав со темава,а посебно со тебе КоРн.
Се гледа дека не си ги слушал Tool и дека,ке се послужам со еден виц,по постов изгледаш како да си мачка што паднала од дрво и незнае што збори.Ок,нема везе тоа,него темава беше отворена за тул а не дали тул се рамнат или не се рамнат со Корн и уште неколу бендови.Се разбира дека секој има право на свое мислење и дека ќе ме мразиш за постов,но мислам дека сепак не си доволно уптаен во оваа тема.поздрав:smir:
hehehehhehehehehe .... аве зошто ги слуснав тул не ми се свигат сто да правам не сум по такфа музика KORN се за мене како мајка и татко .. јак музика имат што сеа тука .. :vozbud::smir::toe:
 

|-|3L1X

|= an alternating one =|
Член од
19 февруари 2008
Мислења
50
Поени од реакции
2
hehehehhehehehehe .... аве зошто ги слуснав тул не ми се свигат сто да правам не сум по такфа музика KORN се за мене како мајка и татко .. јак музика имат што сеа тука .. :vozbud::smir::toe:
Друже, мислам дека разбравме дека ги поштуеш корн и све по ред...
Сепак, не е потребно во секоја тема каде што имаш постирано да ги спомнуваш, не ? Оваа тема е за tool и ако не ти се свиѓаат можеш нели да образложиш со нешто повеќе од "не се како корн, јас корн ги сакам".
No hard feelings, ама корн не можеш да ги споредуваш со tool во никој случај.Можеш со linkin park ама за тоа во друга тема ке збориме :smir:
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
122
хехех ги слуснав овие се слаби бееее не ги бива и зошто сите викате дека сум МАААААЛ !!! :pipi:
hmmm.... слушнав 3 песни од нив .. не ми се аресе ритамот нешто незнам глупава музика .. добро сеа за кој как .. секој си има свој вкус мислам дека е така и немој да ми рамнис KORN со TOOL , korn се подобри нема комментари !! еве што слуснав од нив :
1. Schism
2. The Pot (ова ми се аресаше)
3. Parabola
:toe::toe:
prekrasno ti kazale - ili setkaj ili porasni na "poubav" nacin , nemoj ama bas nemoj da tropas za grupava - ako nezanes daj educiraj se , ako ne sakas si si otvoril tema tamu vikni si drugarcinja sporeduvajte tamu slipknot , L.P , rhcp i korn a nemoj da me razubeduvas - 9 godini pred tebe go imam videno sonceto , cel zivot slusam muzika , i tti so tri pesni mi kazuvas deka se slabi , ne e za pink floyd temava - ama daj kazi nesto i za niv - ili glupi ti se i oni ?????
daj ne zamaraj !
pozZ
 
Член од
12 март 2007
Мислења
650
Поени од реакции
72
tool se ненормално добри , они го однесоа прогрсив рок / металот, у една друга димензија. со секој албум се подобруват лаи за мене најдобар е Lateralus.
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
122
tool se ненормално добри , они го однесоа прогрсив рок / металот, у една друга димензија. со секој албум се подобруват лаи за мене најдобар е Lateralus.
odlicen izbor :) :pos2:
navistina prekrasno izvedena rabota , site mi se omileni - ama posledno vreme - salival ( iako kompilacija ) ama me naezuva - mornici me lazat !
pozZ
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
ок ... ајде летам од ова тема ја ме навредивте :) :smir:
 

|-|3L1X

|= an alternating one =|
Член од
19 февруари 2008
Мислења
50
Поени од реакции
2
ок ... ајде летам од ова тема ја ме навредивте :) :smir:
E.T. revealed to me his singular purpose.
He said, You are the Chosen One,
the One who will deliver the message.
A message of hope for those who choose to hear it
and a warning for those who do not.
Me. The Chosen One?
They chose me!!!
And I didn't even graduate from fuckin' high school.
:vozbud:
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
122
:eek:ftopic: avatarov i potpisov kazuvaat za "moite oficijalni boi" - denes "sokrsija" eden od moite puleni -
socuvstvuvam so :
pushit , merkaba , parabola , jero - off , part of me ....
pozZ mili moi - kade i da ste , kavi i samo emocii da ve vladeat... uzivajte so prekrasnata muzika natool
 

koleee

Убер Македонче
Член од
6 јули 2008
Мислења
643
Поени од реакции
41
Друже барво за темава не знаев дека има тема за Tool многу се јаки (поим за музика) посебно спотовите им се нешто што не се опишува со зборови... поззз:smir:

е тие се најзакон :) :) позз
 
Член од
12 март 2007
Мислења
650
Поени од реакции
72
tool се ногу здрава музика, штета шо не отидов да ги видам у белград, а гледам некој тука у претходните постови ги има спомнато Deadsoul tribe , тоа е исто одличен бенд, па ја би ги препорачал( не се баш стил на Тооl ,имат некои сличности) али супер се, Мouth of the Architect, Caldera,Tesa, Maudlin Of The well,Day Without dawn, Grayceon,Lento,Ocoai,The Pax Cecilia,Roseta,Shels, Gantz,Tides,We made God,Year of no light све закон бендови, ако сте у можност најдете ги, супер музика.
 

jombastik

Misfit Kid
Член од
23 јули 2008
Мислења
202
Поени од реакции
6
hmmm.... слушнав 3 песни од нив .. не ми се аресе ритамот нешто незнам глупава музика .. добро сеа за кој как .. секој си има свој вкус мислам дека е така и немој да ми рамнис KORN со TOOL , korn се подобри нема комментари !! еве што слуснав од нив :
1. Schism
2. The Pot (ова ми се аресаше)
3. Parabola
:toe::toe:
KoRn се закон!:)
 
Член од
12 март 2007
Мислења
650
Поени од реакции
72
KoRn се закон!:)
види овоа е тема за tool , ако имаш да кажеш нешто у врска со тул или слични бендови кажи , а не туку изнасаш вакви безвезни коментари, корн ги коментирај на друго место
 

PhantomerX

Несопирлив
Член од
30 октомври 2008
Мислења
623
Поени од реакции
45
KORN?! лол!!! дај бе не заебавај ... тие се пример како не треба да изгледа музиката, посебно рокот/металот не знам јас они чо свират ... А ТООЛ секоја чест.

А овај со никот Корн.... не биди лут кога ти велат дека си мал ... :tapp: колку си мал толку повеке си глуп ... Обратнопропорционално :pos2:

И кај, жити се` , можеш да рамниш корн со било која друга група... подобри се од Next Time... признавам ... али кога ке размислам малце .. може и не се подобри :D:helou:
 
На врв Bottom