Tool

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
122
neznam dali ima/lo ( ako da izbrisete ja - ok's )

vaka za site sto gi pocituvate , sto gi podslusnuvate ili vi se omileni povelete na temava - jas licno sum voshiten od grupava -
skoro site pesni mi se omileni :) :pos2:
pozZ
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Барем да дадеше некоја информација бе ... од кај се, каква музика прават, албуми, синглови ... ајде :)
 

|-|3L1X

|= an alternating one =|
Член од
19 февруари 2008
Мислења
50
Поени од реакции
2
Tool се Амери и до сега имаат 4 албума.Фураат прогресив рок и ми се едни од омилените артисти.
Undertow (1993)

Жnima (1996)

Lateralus (2001)

10,000 Days (2006)


Официјална страна на бендот е http://www.toolband.com/
Официјално Alex Gray е уметникот кој е задолжен за нивните кавери, кои се претерано добри.
Неговата (доста психоделична страна) е http://www.alexgrey.com . Препорачувам да ги посетите и двете.
 

|-|3L1X

|= an alternating one =|
Член од
19 февруари 2008
Мислења
50
Поени од реакции
2
tool. .. кој се па овие од кај се ?
Па прочитај малку 2 поста пред твојот, престани да труеш со корн, прошири ги малку видиците.Ама од друга страна, мал си, со тек на време ке созрееш :smir:

едит: Ај да не искочи дека постов ми е комплетен оф топик - на сите фанови на тоол им ги препорачувам Dead soul tribe (австриски progg банд)
http://en.wikipedia.org/wiki/Dead_Soul_Tribe
http://en.wikipedia.org/wiki/Dead_Soul_Tribe
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.555
Поени од реакции
1.493
tool. .. кој се па овие од кај се ?
Да не биле овие тие што ти ги фураш не би постоеле, или во најмала рака не би имале ни грам популарност.
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
хехех ги слуснав овие се слаби бееее не ги бива и зошто сите викате дека сум МАААААЛ !!! :pipi:
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.555
Поени од реакции
1.493
KORN (metal)
Merko Perkovic Thompson (YU- ROCK)
Metallica (metal)

еве ти јако !! :toe::smir:
Затоа што имаш 14 години ќе ти кажам на убав начин.

Никој од горенаведените освен металика ама првите албуми на металика не доаѓаат близу до tool. Ајде сега не знам дали користиш програма, или преку katz симнуваш. Како и да е веднаш побарај ја цела дискографија на tool, а кога си веќе таму симни ја исто така и од perfect sircle-и почни да слушаш поквалитетна музика. Не дека корн се лоши...ама верувај ми гомна можат да јадат за овие два бенда.
Откако ќе ги ислушаш обрати се на форум и ќе ти кажеме со што да продолжиш, немој тоа никако да биде линкин парк или под и нешто слчно.

Жива среќа што имаш 14 години, замисли на 20 ваков став да имаше.
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
hmmm.... слушнав 3 песни од нив .. не ми се аресе ритамот нешто незнам глупава музика .. добро сеа за кој как .. секој си има свој вкус мислам дека е така и немој да ми рамнис KORN со TOOL , korn се подобри нема комментари !! еве што слуснав од нив :
1. Schism
2. The Pot (ова ми се аресаше)
3. Parabola
:toe::toe:
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.555
Поени од реакции
1.493
hmmm.... слушнав 3 песни од нив .. не ми се аресе ритамот нешто незнам глупава музика .. добро сеа за кој как .. секој си има свој вкус мислам дека е така и немој да ми рамнис KORN со TOOL , korn се подобри нема комментари !! еве што слуснав од нив :
1. Schism
2. The Pot (ова ми се аресаше)
3. Parabola
:toe::toe:
:jaj:
 
N

NightFuneral

Гостин
hehehe sto sea ova jajce ? :)
хаха се изнасмеав со темава,а посебно со тебе КоРн.
Се гледа дека не си ги слушал Tool и дека,ке се послужам со еден виц,по постов изгледаш како да си мачка што паднала од дрво и незнае што збори.Ок,нема везе тоа,него темава беше отворена за тул а не дали тул се рамнат или не се рамнат со Корн и уште неколу бендови.Се разбира дека секој има право на свое мислење и дека ќе ме мразиш за постов,но мислам дека сепак не си доволно уптаен во оваа тема.поздрав:smir:
 
На врв Bottom