Tool

Член од
12 март 2007
Мислења
650
Поени од реакции
72
треба да ги слушаш повеќе, имат еден тон добри песни
 

koleee

Убер Македонче
Член од
6 јули 2008
Мислења
643
Поени од реакции
41
да и јас мислам дека повеќе треба да ги слушаш и ќе видиш дека сите се добри позз
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
406
Поени од реакции
8
Тууууууууууууууллллл!!!!!!!човече кој прогресии и психоделии го бележат имево!Само пофалби до бендов, многу ги сакам пошо се стварно поразлични и јаки!!:smir:
 

koleee

Убер Македонче
Член од
6 јули 2008
Мислења
643
Поени од реакции
41
ејјј го форматирав компјутерот и сеа немам ниедна песна од тул....
 
Член од
26 април 2007
Мислења
73
Поени од реакции
3
Баш и баш не знам песни од 'Tool' , ама пеачот на 'Тool' има една песна со 'Deftones' песната се вика 'passenger' слушнете ја . Пеачот мислам дека се викаше Maynard ако не се чажам и има ептен добар глас. Сеа сакам да симнам песни од нив малце да видам шо песници имаат. :)
KoRn..!! Па и ти не моеш да кажеш дека KoRn се најдобри ... И мене ми се најомилен бенд ама не викам дека се најдобри .Ти треба малце осет и треба да сватиш дека се е до вкусот за музика :wink:
 

koleee

Убер Македонче
Член од
6 јули 2008
Мислења
643
Поени од реакции
41
абе шо тресате од корн до тул има многу разлика бе алоо... безврска муабети само ... како прво тие се два различни правци како ќе ги споредиш кои се подобри... niKorn имаш многу јак аватар:smir:
 
Член од
26 април 2007
Мислења
73
Поени од реакции
3
Абе чоек погрешно си ме сватил :)
И ја викам да не се споредуваат ...
Btw фала за аватарот освен ако не ме зезаше :)
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.253
Поени од реакции
3.896
тул се магија :vozbud:
ги обожавам . Парабола ми е најинтресна песна ма да имам уше многу убај :wink:
Ме бендисуваат оти имаат внесено преголема спиритуалност во музиката .. :vozbud::vozbud:

Ѕверки!!!!
 

Црвено

Am I pissin' u off-fa-fa?
Член од
12 септември 2007
Мислења
1.227
Поени од реакции
81
SCHISM! :vozbud:

Најбоље!:)
Ја слушам и го пишувам постов :)

Целиот албум е многу добар, ептен се навлеков на Тул во последно време. Не само ради што се добри песниве, туку ми е интересно што низ цел албум можеш да пронајдеш нешто што те потсеќа на fibonacci sequence. Го проучував албумот и истражував, многу интересни работи разбрав и научив, фасцинирана сум од музиката на Тул. Дур не го проучам овој албум од А до Ш не мрдам на друг.
Ако навистина ги сакате и слушате Тул сигурно и веќе го знаете ова, но доколку не го знаете прочитајте тука, навистина интересно. :)

И да, темава е за Тул а 2 од 3 нејзини страни се толку неповрзани, повеќе се збори за Корн од колку за Тул, па ве молам величете ги бендовите што ги сакате на нивните теми, а ако немаат отворете им, не мора да ги упропастувате другите теми. (Не би било лошо и да ја средат модераторите темава :icon_lol: )Поздрав:​
 
На врв Bottom