The Wire

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.503
Поени од реакции
33.643
@Miss Paranoia
Па со оглед на то шо е прва one hour drama серија на HBO, нема. Јас ги гледам епизодите од Dvdrip Xvid верзијата, по 700 мб епизода. Сликата не е стакло али арна е, се јади некако. Плус не верувам да има посилна верзија пошто ко шо кажав почетокот на HBO e, има 8.9 рејтинг со околу 60 000 гласа, што значи не е ни ептен позната и пробиена ако цениме по гласовите.

Инаку да не терам офтопик пример, кој ви беше омилен лик во The Wire? :D

Јас бев фасциниран од Лестер (кој впрочем се појави на 2 минути во Oz, додека некои други ликови ги има ептен повеќе)
Idris Stringer Elba! Najjak. :D

Oz ako nema hd, ne ja ni ziam sea u predvid. :(
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Idris Stinger Elba! Najjak. :D

Oz ako nema hd, ne ja ni ziam sea u predvid. :(
Ептен кул е Елба (за малку ќе го ставев во минато време, ама поминат тие тој настан тебе во 3-та сезона негде чинам беше). Јас првин Luther ја изгледав, и таму растури Елба како детективиште (патем нова сезона треба да излези по пауза од неколку години и од Лутеров) и после во The Wire бед гај го гледам :D Тежок ми беше да го навикнам на почетокот.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.503
Поени од реакции
33.643
Ептен кул е Елба (за малку ќе го ставев во минато време, ама поминат тие тој настан тебе во 3-та сезона негде чинам беше). Јас првин Luther ја изгледав, и таму растури Елба како детективиште (патем нова сезона треба да излези по пауза од неколку години и од Лутеров) и после во The Wire бед гај го гледам :D Тежок ми беше да го навикнам на почетокот.
Imam uste 3-4 eps od 5ta sezona.
Gledana mi e I Luther. Razvalue tipov. <3

McNulty e koma koa ke se izbaci so: what did I do? :D :D
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.831
Поени од реакции
24.230
Баболс е дефинитивно најак лик во серијата.
За Оз најдобра трансформација на лик до сега што сум видел во серија е трансформацијата на Тобајас или како и да се викаше.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Луѓе бе како може темата за најдобрата серија направена или барем во топ3/топ5 по секое мислење на било кое човеково битие, да е волку запоставена и да има толку малку мислења...

Едвај чекам да ја догледам да дадам едно опширно мислење за како ја доживувам серијава и да изрезам импресиите, сега сум до почеток на 5та сезона. Најјак ми е Омар, така никогаш не ме изневерува во количеството на топ лик, две мудрости во прилог од него.




Кој не ја гледал, не знае што пропушта. Активирајте малку темава луѓе ајде, кажете кој ви беше најјак лик, ставете нешто слика, видео, најдобра сезона, најинтересен момент од Жицава :D
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Meне омилен лик Лестер. И општо од сите серии чинам во топ 3 би го ставил. The Wire e oпасна серија, опасна. Чекам да ја подзаборавам и да ја гледам повторно со сиот мерак.

 
Член од
13 јануари 2013
Мислења
1.537
Поени од реакции
1.172
Пред извесно време почнав да ја гледам, втора сезона сум, али овој Омар ми е фаца некоја и омилен дел ми е ко му го спушти на адвокатот, како сум се смеел само :)
 
B

Blade Torch

Гостин

Поздрав до сите девојки кои не гледаат само како објекти...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
B

Blade Torch

Гостин
Ја изгледав 5та сезона вчера целата :D Тоа е, кога сакаш да видиш како ќе заврши. Јака. :cuc:
 
B

Blade Torch

Гостин
И омилен лик? :D
Омар дефинитивно, иако не ми се допадна начинот на кој што неговиот лик заврши.

Кога сме кај ликови, најјака трансформација Pryzbylewski, Знали буквално не го можев првите епизоди, дури навивав да го казнат и да го снема од серијата. После, која промена :cuc:

Овој Марло нај-ненаместо глумец. Не знам, детинеста фаца. Немаше фаца да биде толкав авторитет ама ич!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom