The Wire

Член од
25 ноември 2010
Мислења
153
Поени од реакции
141
Серијата паралелно следи повеќе приказни кои на разни начини се преплетуваат низ настаните. Од една страна имаме нарко картел од Балтимор, кој што умешно ја врши својата работа и добро ги познава правилата на игра, а од другата страна е една мала полициска единица која се обидува да ја открие играта. Одлично е прикажана психолошката страна на секој од ликовите и како се снаоѓаат во хиерархијата на нивната професија. Серијата е полна со непредвидливост, секоја нова епизода носи нови изненадувања. Одлична приказна и совршен избор на глумци, голем дел од ликовите се базирани на вистински личности. Исто така вреди да се спомне дека Милчо Манчевски има режирано една епизода од оваа серија (во првата сезона). Еве неколку клипови од серијата:
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
9.7 има на IMdb :eek:
фатив некоја епизода на мтв1 ја даваа квалитетна серија.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Одамна сакам да ја почнам, кога видов на имдб оценката не ми се веруваше. Ќе биде и серијава некогаш ваљда изгледана.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.137
Поени од реакции
5.891
Мене ми е одамна на download листа во uTorrent... Уште да имав време да ја изгледам добро ќе беше :(
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.362
Поени од реакции
4.884
Квалитетна серија. Некогаш ја фаќав на мтв1 и ми остави позитивен впечаток. Денес ја слегов сезона 1 и сигурен сум дека направив добар избор за серија. Пред се ми се допаѓа тематиката, а и одличната глума во серијата :)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.522
Поени од реакции
33.703
9.7 не е ништо за серија на imdb.

Него коа планирав почнав Sopranos и не и дојде ред на оваа. Се тешам дека секад иам квалитетна серија за гледање кога ќе нема што да се гледа. :)
 
F

Frankie Yale

Гостин
Квалитетна серија. Некогаш ја фаќав на мтв1 и ми остави позитивен впечаток. Денес ја слегов сезона 1 и сигурен сум дека направив добар избор за серија. Пред се ми се допаѓа тематиката, а и одличната глума во серијата :)
Гледам ти се погодила, си го ставил Баблс за аватар (y)
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.362
Поени од реакции
4.884
Гледам ти се погодила, си го ставил Баблс за аватар (y)
да,да.. Прва сезона ја изгледав и пред некој ден почнав со втора.. Навистина предобра серија :)
 
Член од
1 јули 2010
Мислења
138
Поени од реакции
22
Искрен да бидам подобра серија немам гледано,гледам висока оценка има на imdb ама слабо е позната,незнам зошто.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.090
Поени од реакции
21.726
серијата топ, ја следам на хрватската. ептен реална со реални животи и реални судбини што не можам да речам за другите серии од ваков тип. има се дрога дилери бирократија политика корупција
буквално се што го среќаваш во нормалниот секојдневен живот и тука. не е напумпана и фризирана. ептен е реална.
 
G

grande-juve

Гостин
серијата топ, ја следам на хрватската. ептен реална со реални животи и реални судбини што не можам да речам за другите серии од ваков тип. има се дрога дилери бирократија политика корупција
буквално се што го среќаваш во нормалниот секојдневен живот и тука. не е напумпана и фризирана. ептен е реална.
Must see
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.630
многу добра серија ,ја имам гледано и ја препорачувам
 
Член од
1 јули 2010
Мислења
138
Поени од реакции
22
многу добра серија ,ја имам гледано и ја препорачувам
кажа дека си ја изгледал серијата може мала помош каде може да ја најдам последната епизода 10 од 5 сезона или од каде да ја гледам online
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.380
Поени од реакции
804
Ја изгледав првата епизода, само поради позитивните коментари во темава ќе пуштам уште 3-4, ако ми се досадни како првава ... ништо од гледање.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom