The Wire

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.998
Поени од реакции
6.023
Ќе може некој да ми даде торенти од 1ва до 5та сезона? :)
Пошто слабо на замунда, а ја нема ни на попкорн.
Ја има на замунда, у ХД и тоа.
Работата е што, серијава мислам ја препорачуваат да се гледа во оној формат во кој е и снимана, а тоа е 4:3, или во СД квалитет. Зошто е тоа така, јас одговор немам да ти дадам :D.
Твое е да бираш :D.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.120
Поени од реакции
15.931
Јас ги изгледав првите две епизоди. Има многу ликови, но не е тешко да се прати приказната.
Понатака очекувам ептен да се развие дејствието, засега можам само да кажам дека МекНалти ми е ужасно привлечен некако. :X3:
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.120
Поени од реакции
15.931
Да, само ради него ќе ја гледам серијава, без разлика каква е понатака.
 
Член од
13 јануари 2013
Мислења
1.537
Поени од реакции
1.172
Јас ги изгледав првите две епизоди. Има многу ликови, но не е тешко да се прати приказната.
Понатака очекувам ептен да се развие дејствието, засега можам само да кажам дека МекНалти ми е ужасно привлечен некако. :X3:
Топ е серијата од прва до последна сезона, и многу реално опишана! :)
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.120
Поени од реакции
15.931
Стварно ми се допадна дотука што гледав, а сцениве прајслес.




Уште финалето од прва сезона. Се трудам да не ја гледам толку брзо, али предобра ми е.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.120
Поени од реакции
15.931
Изгледано и финалето. Едвај чекам да видам за што ќе биде втората сезона, прочитав дека секоја сезона се разработува различен вид на криминал.
Бонус сцени и интрото од прва.



 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.120
Поени од реакции
15.931

Френк Соботка ми е интересен, комплициран лик во вторава сезона. Штета што има идиот за син.

Ди. :(
Ги имаше најдобрите сцени досега во серијава.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.120
Поени од реакции
15.931
Ја догледав втора сезона пред некој ден.
Ме скрши сценава, зошто знаев што следи. Па и музикава, грчка музика во Балтимор.
Френк ми беше омилен лик од сезонава. Го претставуваше работниот народ, работниците за обична плата, веројатно генерации од американски работници дојдени од било каде во светов. Ме уби сценава у пм.


ПС. Вторава сезона беше прејака. Читав дека на некои им била најслаба/најдосадна. Врска нема.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom