The Walking Dead

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.381
Поени од реакции
22.897
Според мене не е проблемот во бројот на сезони пошто серијава го следи стрипот, проблемот е во лошиот квалитет на 7 и 8 сезона, каде приказна наменета за пола сезона пробаа да ја развлечат да зафати 2 сезони, тоа плус лоши одлуки како убивањето на еден од најбитните ликови во 8 сезона и толку веќе секаков интерес изгубија голем дел од фановите.

Во 9 и 10 сезона се подобри колку толку серијата, ама за жал можеби е прекасно :unsure:
Aко мислиш на Рик, не е мртов. Јас мислам у базата е кај овие Стар Ворс и таа бабата.
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
704
Поени од реакции
1.004
Aко мислиш на Рик, не е мртов. Јас мислам у базата е кај овие Стар Ворс и таа бабата.
Рик не е мртов ќе има филмови за него, на Карл мислев него го исфрлија во 8 сезона за да не му ја зголемат платата на глумецот :facepalm:
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.381
Поени од реакции
22.897
Рик не е мртов ќе има филмови за него, на Карл мислев него го исфрлија во 8 сезона за да не му ја зголемат платата на глумецот :facepalm:
Она што спомна најбитен малце ме збуни. Зошто реално дете во постапокалиптична ситуација е повеќе товар отколку придобивка. Доста срања што им се исподесија беа благодарение на децата.
Карл освен за сестра му што се грижеше кога тие волците им влегоа да ги касапат со секири, друго ништо паметно не направи.
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
704
Поени од реакции
1.004
Она што спомна најбитен малце ме збуни. Зошто реално дете во постапокалиптична ситуација е повеќе товар отколку придобивка. Доста срања што им се исподесија беа благодарение на децата.
Карл освен за сестра му што се грижеше кога тие волците им влегоа да ги касапат со секири, друго ништо паметно не направи.
Да, не беше нешто посебен како лик ама беше еден од побитните, ако одеа по стриповите Карл требаше да стане поинтересен и покорисен лик како што тече времето, пропуштена прилика како и да е.
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
Рик (глумецот де) сакал пауза. По 6 месеци заради снимањето бил отсутен од дома, а детето му расте без него со години веќе. Затоа и така го снема однесен во хеликоптер, за да го вратат кога ќе сака пак назад.
Ама во овие епизоди што ги гледаме сега, не е запишан дека ќе се појави
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.005
Поени од реакции
34.558
Рик (глумецот де) сакал пауза. По 6 месеци заради снимањето бил отсутен од дома, а детето му расте без него со години веќе. Затоа и така го снема однесен во хеликоптер, за да го вратат кога ќе сака пак назад.
Ама во овие епизоди што ги гледаме сега, не е запишан дека ќе се појави
Нема да се врати назад Рик никогаш. Со него се планирани 3 долгометражни играни филмови. Во серијава и спин-оф-ите е завршено за него.
 
Член од
20 октомври 2005
Мислења
312
Поени од реакции
136
Јас се извинувам што мислам дека форум за серија на Кајгана е фан група. Тоа да ти било работна група за анализа на серијата при Македонската академија за филм и театар. Уште еднаш се извинувам.

Патем, епизодите се супер, малце се зезнале кога ги планирале мислеле ќе нема карантини, па Јумико, Магна, мислам и Розита... си останале кај што си биле па не можеле да дојдат на снимање па ги мењале сценаријата. И уште еднаш, серијата е добра и нека си истера. Баш си ги чекам и филмовите, па и другите серии од универзумот. И си ги гледам рано во четврток :)
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.109
Поени од реакции
9.941
Ти ги пуштаат тебе прво да ги изгледаш четврток, дали ќе ги одобриш или не, па после премиерно одат во недела? :icon_mrgr:
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Ти ги пуштаат тебе прво да ги изгледаш четврток, дали ќе ги одобриш или не, па после премиерно одат во недела? :icon_mrgr:
Новиве стварно испаѓаат порано, четврток или петок...нез зошто, дали одат премиерно на некој стриминг платформа па ликнуваат.
И минатата сезона испаѓаа торенти неделата сабајле наместо понеделник сабајле, оти на АМЦ Премиум(или така нешто, не ме фаќај за аборот) одеа порано за претплатници, па после ја пуштаа на АМЦ телевизијата..
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Кај мене брејкинг поинт беше епизодата со тигарот и Неган хахаха ова е првата серија во животот што ја имам прекинато. Требаше да заврши уште истата сезона и ќе завршеше со голем успех, па ќе вадеа спин офс. Вака...
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.109
Поени од реакции
9.941
Кај мене брејкинг поинт беше епизодата со тигарот и Неган хахаха ова е првата серија во животот што ја имам прекинато. Требаше да заврши уште истата сезона и ќе завршеше со голем успех, па ќе вадеа спин офс. Вака...
Тука негде и јас ја прекинав, истерај ја некако осмата. Деветтата сезона веќе ко друга серија да гледаш. Одлична сезона.
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
704
Поени од реакции
1.004
Јас ја истерав некако досадната 7 сезона, ама кога го скинаа Карл во 8 сезона rage quit направив во истиот момемент, дури пред некој месец собрав сили да ја догледам и да 9 и 10 сезона големо подобрување беа, иначе додека пишувам приметив дека уште во аватарот ми стои Ниган, од пред 5-6 години :pos:
 
Член од
20 октомври 2005
Мислења
312
Поени од реакции
136
Ти ги пуштаат тебе прво да ги изгледаш четврток, дали ќе ги одобриш или не, па после премиерно одат во недела? :icon_mrgr:
скроз, пред малце ми го пуштија торентот
1616659389874.png
Автоматски споено мислење:

И дајте модераторите да отворат група Кога и зошто престанав да ја гледам серијата *. Ем никој не пишува во групава ништо итересно ем вие го тупите, ем ќе си се соберете од различни серии и ќе си пишувате раат...
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom