The Walking Dead

Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.090
Поени од реакции
34.872
Нели е малку доцна за нов villain бе? Башка овој личи на Махатма Ганди, некако ми нема фаца за villain.

А инаку, да ми објасни некој што е работа со TV Time? Ми дава дека 4 епизода премиера и е денес, а мене ми е симната уште пред 3-4 дена. Исто и со петтата - ми вика дека премиерата и е за 7 дена, а еве, веќе ја има на торент, плус таму 89 коментари од луѓе кои веќе ја гледале.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.617
Поени од реакции
11.158
Нели е малку доцна за нов villain бе? Башка овој личи на Махатма Ганди, некако ми нема фаца за villain.

А инаку, да ми објасни некој што е работа со TV Time? Ми дава дека 4 епизода премиера и е денес, а мене ми е симната уште пред 3-4 дена. Исто и со петтата - ми вика дека премиерата и е за 7 дена, а еве, веќе ја има на торент, плус таму 89 коментари од луѓе кои веќе ја гледале.
Мислам дека се ликнати епизодите, ги ставаат низ торенти многу порано од премиерата…
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.117
Поени од реакции
9.958
Нели е малку доцна за нов villain бе? Башка овој личи на Махатма Ганди, некако ми нема фаца за villain.

А инаку, да ми објасни некој што е работа со TV Time? Ми дава дека 4 епизода премиера и е денес, а мене ми е симната уште пред 3-4 дена. Исто и со петтата - ми вика дека премиерата и е за 7 дена, а еве, веќе ја има на торент, плус таму 89 коментари од луѓе кои веќе ја гледале.
На AMC+ (платформа на AMC каналот) секоја епизода ја пуштаат една недела порано од датумот на емитување на тв. Од таму ги рипаат и пуштаат на торент, не се ликнати.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.791
Поени од реакции
24.630
Нели е малку доцна за нов villain бе? Башка овој личи на Махатма Ганди, некако ми нема фаца за villain.

А инаку, да ми објасни некој што е работа со TV Time? Ми дава дека 4 епизода премиера и е денес, а мене ми е симната уште пред 3-4 дена. Исто и со петтата - ми вика дека премиерата и е за 7 дена, а еве, веќе ја има на торент, плус таму 89 коментари од луѓе кои веќе ја гледале.
А што стана со Неган?
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.090
Поени од реакции
34.872
А што стана со Неган?
Ниган е BFF со Меги сега (чиј сопруг го уби расцепувајќи му го черепот со бејзбол палка пред нејзините очи додека беше во поодмината фаза на бременост). :coffee: Сега е еден од добрите, жител на Александрија, им помогна со тоа што јауби Алфа, една villain-ка бетер од тоа што он беше порано... Итн, итн, итн. Земи пуканки и гледај!

Не, сериозно: последниве сезони мислам дека ептен се вратија од амбисот во кој беа пропаднати. После тој скокот од 10 години, стана 10 пати поинтересно. Плус, и се оттргнаа од оригиналните стрипови (оваа групава Reapers сега не е ни спомната во стриповите, ниту пак има некоја друга група налик нив, таму).
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.791
Поени од реакции
24.630
Ниган е BFF со Меги сега (чиј сопруг го уби расцепувајќи му го черепот со бејзбол палка пред нејзините очи додека беше во поодмината фаза на бременост). :coffee: Сега е еден од добрите, жител на Александрија, им помогна со тоа што јауби Алфа, една villain-ка бетер од тоа што он беше порано... Итн, итн, итн. Земи пуканки и гледај!

Не, сериозно: последниве сезони мислам дека ептен се вратија од амбисот во кој беа пропаднати. После тој скокот од 10 години, стана 10 пати поинтересно. Плус, и се оттргнаа од оригиналните стрипови (оваа групава Reapers сега не е ни спомната во стриповите, ниту пак има некоја друга група налик нив, таму).
Значи има шанси пак да почнам да гледам. Како дојде до пресвртов да стане добар? Дерил жив и здрав ли ми е?
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.090
Поени од реакции
34.872
Значи има шанси пак да почнам да гледам. Како дојде до пресвртов да стане добар? Дерил жив и здрав ли ми е?
Па ти викам, пред неколку сезони го "убија" Рик (поточно жив е, живее во една голема заедница што се вика Комонвелт, но за него планираат да снимат три долгометражни спин оф филмови, за во TWD го нема и нема ни да се врати). Направија скок од 10 години во иднината, во Александрија предводена од Мишон, воведоа нови негативци (најзабележителна една група наречена The Whisperers, предводена од Алфа, кои се облекуваа ко зомби и шетаа заедно со нив, водејќи ги по нив како стадо, начин на кој се заштитуваа), убија уште од ликовите - некои буквално, други само ги избришаа со изговор дека заминале некаде во потрага по нешто (Меги, Мишон, Џадис...), плус, реков, приказните полека стануваа се по-оригинални, оддалечувајќи се од изворниот материјал, и така стана многу поинтересно.

Дерил е жив, да. По "смртта" на Рик живееше сам во шумата, како одметник, надвор од секаква заедница, има (-ше?) девојка, има куче кое се вика Dog :D, и чат-пат се меша и им помага на Александријци.

Инаку, оваа 11 сезона ќе биде последна TWD сезона. Но, има уште 2 спин оф серии нели: Fear the Walking Dead (6 сезони до сега, цело време далеку поинтересна од TWD) и World Beyond (1 сезона, ќе има само уште една и и таа ќе заврши). Плус планирани се трите филма што ги спомнав, за Рик, и уште 2 нови спин оф серии: првата ќе се фокусира со животот на Дерил и Керол по TWD, а втората ќе биде антологиска серија, фокусирајќи се на различни ликови и приказни во секоја епизода.
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
во TWD го нема и нема ни да се врати
Ееее, очекував Рик на крај да се појави некако :)
Го однесоа со хеликоптер, тоа го видовме ние гледачите, а за ликовите од TWD е мртов.
Ама чудно, ако е во Комонвелт, како ќе објаснат зошто не пробал да ги повлече „своите“? Или да им помогне? Или било што?
Џисас не го спомна, легендарна е неговата смрт. :D
 
Последно уредено од модератор:
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.090
Поени од реакции
34.872
Ееее, очекував Рик на крај да се појави некако :)
Го однесоа со хеликоптер, тоа го видовме ние гледачите, а за ликовите од TWD е мртов.
Ама чудно, ако е во Комонвелт, како ќе објаснат зошто не пробал да ги повлече „своите“? Или да им помогне? Или било што?
Џисас не го спомна, легендарна е неговата смрт. :D
Гледај ја World Beyond, ако не си ја гледала. Таму најдобро е прикажано како функционира Комонвелтот (иако не е директно прикажана баш таа заедница, туку друга, но многу слична) и Памела Милтон. Не е се розово и во таа заедница, иако на површината изгледа како утопија.
 
Член од
20 октомври 2005
Мислења
312
Поени од реакции
136
Последно уредено:
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
Деветтата епизода уште ја нема, или само јас не можам да ја најдам?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom