The Walking Dead

Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Ама сега ова што се дава се води како трето продолжение на 10 сезона (2 х 9 епизоди и сега третово тоа се 27 епизоди). Колку епизоди ќе има 11та ? 18 како предходно или 27 ?
Од кај 27, не се 23 епизоди во десетта сезона?
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
Последнава епизода слаба некако. А јас па и не ги сакам ваквите епизоди кога само два-три познати од претходно ликови има низ целата епизода
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Последнава епизода слаба некако. А јас па и не ги сакам ваквите епизоди кога само два-три познати од претходно ликови има низ целата епизода
Мораа да откријат нешто повеќе и за Хуанита, прочитав дека е планирана и за наредна сезона. Проблемот е што не открија ништо за тие од Стар Ворс што избегале.
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
Мораа да откријат нешто повеќе и за Хуанита, прочитав дека е планирана и за наредна сезона. Проблемот е што не открија ништо за тие од Стар Ворс што избегале.
Па добро, ако ја планираат за понатаму, веројатно потребна беше епизодата.
А тој од Стар Ворс спомна нешто како „нашата религија“, да не излезе дека го обожаваат Лук Скајвокер :D :D :D
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Мене оваа серија ептен ми стана глупа. Како и со сите серии на почетокот има материјал да ти привлече внимание, ама после ќе ја заплеткаат ептен и ќе изгубиш желба да ја гледаш. Барем кај мене таков беше случајот.
 
Член од
20 октомври 2005
Мислења
312
Поени од реакции
136
Мене оваа серија ептен ми стана глупа. Како и со сите серии на почетокот има материјал да ти привлече внимание, ама после ќе ја заплеткаат ептен и ќе изгубиш желба да ја гледаш. Барем кај мене таков беше случајот.
И? Слободно можеш да нѐ напуштиш пошто не си фан. Зашто ова е група за фанови. (Многу се чудам на луѓе што ќе влезат кај што се игра билијард и ќе се убедуваат со луѓето дека билијард е сра*е игра)
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.781
Поени од реакции
21.187
Cela sezona planiraat da bidi so dijalozi i monolozi ili sto im e fintata. Uste da pocnat maski i narakvici da nosat posto nekoja zaraza pocnala da gi kosi nastrana umrenite i taman.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
И? Слободно можеш да нѐ напуштиш пошто не си фан. Зашто ова е група за фанови. (Многу се чудам на луѓе што ќе влезат кај што се игра билијард и ќе се убедуваат со луѓето дека билијард е сра*е игра)

Си кажав само мислење, не мора никој да се сложи со мене . И ова е тема, а не фан група и сметам дека секој има право да даде свое мислење. Ја препорачувам серијата на секого и подоцна би сакал да слушнам и негово мислење во однос на истата. И никаде не реков дека серијата е срање. Тоа ти така си го протолкувал.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Си кажав само мислење, не мора никој да се сложи со мене . И ова е тема, а не фан група и сметам дека секој има право да даде свое мислење. Ја препорачувам серијата на секого и подоцна би сакал да слушнам и негово мислење во однос на истата. И никаде не реков дека серијата е срање. Тоа ти така си го протолкувал.
Кажи си слободно де, срање е.
Еден период беше тежок пролив, сега е само едно обично гомно.

Не може серија која има 100 сезони и во сите истото да се дешава, да се вртат сите како прдеж у гашти цело време, да биде интересна.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Кажи си слободно де, срање е.
Еден период беше тежок пролив, сега е само едно обично гомно.

Не може серија која има 100 сезони и во сите истото да се дешава, да се вртат сите како прдеж у гашти цело време, да биде интересна.
Се согласувам со тебе дека не може цело време да се случува едно исто. Само малку збунувачки се поставени случувањата и односите помеѓу ликовите. Тоа најмногу ми пречеше и ми ја одзема желбата за гледање. Инаку секој си има различен вкус и различни работи му се допаѓаат. Инаку ме насмеа со споредбата во првите две реченици.
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
1.989
И? Слободно можеш да нѐ напуштиш пошто не си фан. Зашто ова е група за фанови. (Многу се чудам на луѓе што ќе влезат кај што се игра билијард и ќе се убедуваат со луѓето дека билијард е сра*е игра)

ова не е група за фанови LMAO, темава е за серијата и критики околу неа. Don't be bitter!
И да, се согласувам со @Fluffy_bunny , серијава стана ептен глупа и требаше да заврши кај 5-6 сезона. Треба да учат малку од Британските серии,каде што ги завршуваат кога им е време, а не кога ќе ги измолзат за пари и views и ќе ги усерат!

(y)
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
700
Поени од реакции
979
Според мене не е проблемот во бројот на сезони пошто серијава го следи стрипот, проблемот е во лошиот квалитет на 7 и 8 сезона, каде приказна наменета за пола сезона пробаа да ја развлечат да зафати 2 сезони, тоа плус лоши одлуки како убивањето на еден од најбитните ликови во 8 сезона и толку веќе секаков интерес изгубија голем дел од фановите.

Во 9 и 10 сезона се подобри колку толку серијата, ама за жал можеби е прекасно :unsure:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom