The Walking Dead

Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Скоро видов на Фокс ја даваат по 4 епизоди на ден, па ја продолжив од почеток на 8ма сезона.

Претходно ја имав баталено негде 8 сезона, не знам 5 или 6 епизода беше.

Стигнав до 9 епизода од 9 сезона. Ми се свиѓа како се движи новава сезона со whisperers и новиве ликови.

Ептен беа здосадени и Рик и Карл и Меги.
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
Јас на Фокс ги следам од S01Е01, освен еден мал период што ги промашив, па ги симнував да ги изгледам.
Најинтересен дел ми беше кога чекавме цела сезона и нагаѓавме кого отепал Ниган, како и смртта на Џисас. :)

Најкриво ми беше што го откачија Карл, а момчето само што си купило куќа во близина каде се снимала серијата ...
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Здосаден беше Карл реално, а и овој докторов што го спаси Карл ептен почна да забегува, фала богу што се куртулија од него.

Инаку досега за мене деветта сезона беше најдобра од последниве пет-шест сезони, возбудлива скоро како првите сезони. Освен финалето со снегот, немаше некоја досадна и патетична епизода.

Во десетава сезона, еве до 9 епизода сум и пак има некој пад.
Баш ме интересира што ќе се дешава натаму и кои ќе испаднат оние ликовите ко од Стар Ворс испаднати што ги најавуваат на Фокс. :icon_mrgr:

И Џудит е право освежување во серијава, браво за репликите што и ги напишале, ама и за девојчето што глуми. A daughter every father would want. Smart baddass. :D
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
Здосаден беше Карл реално
Сценаристите таков го направиле. А во стрипот (според кој е снимена серијата, барем во некој дел), Карл е еден од ликовите што останува на крај, и со жена и дете си живее некаде на своја фарма.
И Џудит е право освежување во серијава
Џудит е срцка :)
Баш ме интересира што ќе се дешава натаму и кои ќе испаднат оние ликовите ко од Стар Ворс испаднати што ги најавуваат на Фокс. :icon_mrgr:
Е, да, или ќе бидат интересни, или не, ќе видиме :)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.504
Поени од реакции
6.135
Брееј до 11 сезона стигнала серијава. Имаат ли план да ја завршат? Веројатно додека има гледаност ќе снимат нови епизоди.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.271
Поени од реакции
22.548
Брееј до 11 сезона стигнала серијава. Имаат ли план да ја завршат? Веројатно додека има гледаност ќе снимат нови епизоди.
11 мислам дека ќе биде последна со овие специјалциве. Некаде прочитав дека актерката што ја глуми таа во розевото (нешто со Queen и беше името) имаше кажано дека имала договор потпишано само за оваа сезона и дека ништо не и спомнале за следна сезона иако никаде не пишувало дека ќе умре нејзиниот лик.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Брееј до 11 сезона стигнала серијава. Имаат ли план да ја завршат? Веројатно додека има гледаност ќе снимат нови епизоди.
Моментално се на 20 епизода, 10 сезона.
Официјално, 11тата сезона ќе биде последна.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.271
Поени од реакции
22.548
Моментално се на 20 епизода, 10 сезона.
Официјално, 11тата сезона ќе биде последна.
Ама сега ова што се дава се води како трето продолжение на 10 сезона (2 х 9 епизоди и сега третово тоа се 27 епизоди). Колку епизоди ќе има 11та ? 18 како предходно или 27 ?
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Ама сега ова што се дава се води како трето продолжение на 10 сезона (2 х 9 епизоди и сега третово тоа се 27 епизоди). Колку епизоди ќе има 11та ? 18 како предходно или 27 ?
На imdb пишува 24 епизоди.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom