The Walking Dead

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Нова серија од AMC, од каде што излезе Mad Man, доаѓа The Walking Dead. Серија напишана од Frank Darabont, режисерот на "Green Mile", 'The Shawshank Redemption", "The Mist" и многу други. Приказната е премногу едноставна а за мене е дури и копија на "28 days later". Полицаец е застрелан и се буди од кома во чуден свет. Еден збор - зомбија! Премиерата е закажана за 31ви октомври. Во намера да не кажам премногу шо не треба, во продолженија се трејлерот и "плакатот"

Незнам шо да очекувам во серијава сепак. Познато сценарио од веќе виден филм но сега во серија. Ке покаже времето. Има повеќе од 1 месец до премиерата па ке видиме.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Немаат веќе идеи каква серија да снимаат па почнаа од филмови да преземаат приказни. Денес гледам на А1 реклама дека ќе почне да се емитува Blade - The Series(?) појма немав дека и од Blade филмот направија серија.
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Премногу неинвентивно, иако The Green Mile и The Shawshank Redemption ми се едни од поомилените филмој.
Плус, не сум многу љубител на хорори, така да ќе прескокнам.
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Од 22:00 почнува на AMC па кој има уште од мегабајтите може директно преку стрим да гледа ако не му се чека, останатите утре после полноќ т.е. му доаѓа вторник ќе има на Fox Crime барем така најавуваат, и нормално третата опција торенти.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.725
Поени од реакции
18.473
Ja чекам на добра снимка, ака хд рип!

П.С. Според оние што ја гледале серијава, не очекува една многууу добра премиерна сезона!!

Само погледнете ги коментарите (под Special Note делот) од нај познатите пишани медиуми во Америка! :vozbud:

http://www.aintitcool.com/node/47275

The Wall Street Journal says:

… has a pilot episode so good that it has hooked even a zombie hater like me. …


The New York Times says:

… surprisingly scary and remarkably good, a show that visually echoes the stylized comic-book aesthetic of the original and combines elegant suspense with gratifyingly crude and gruesome slasher-film gore. …Time says:

… judging by the first two episodes of its six-episode debut season, the scariest part of the series is not what the animated corpses do but what the surviving humans are driven to do. … If The Walking Dead can build on its promise and run with these ideas, along with unflinching gross-out thrills, it can tell a doomsday story with all the things zombies crave: brains, guts and heart.


П.С.

IMDB,

the pilot is getting AMAZINGLY positive feedback!!!!!

let's not get into the debate about torrenting but literally EVERY comment on the places i frequent has THE most positive reactions to this show!! i just read about 80 responses to the preair ep torrent and they were off the hook BEYOND positive!! and most of them said (which surprised even me) they would also watch it live to show support for the show!!

i hope and think this show will be HUGELY successful!

Well was almost too much for me to take. It scared the crap out of me, gave me stomach aches from the tension, and depressed me. I LOVED it! It doesn't play around. I can't watch this just like any other show. I have to watch it during the day and waht a couple comedies or reality shows right afterwards. Lol
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Ајде уште пола саат и да видиме шо серија ќе испадне од овоа :)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.703
Поени од реакции
27.651
Добар пилот... очекувам интересна серија.

P.S. Sarah од prison break <3
 
I

Intex

Гостин
Ќе почекам јас некоја епизода, па ќе ве стигнам, за даа не излезе кул како Флешфорвард и Ивент.:D
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Средно добра серијава.
Мислам дека повеќе ќе продолжам да ја гледам поради Сара од Призн Брејк (ако не ја затупат па уопште да не ја гледам)
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
OK пилот, очекував многу повеќе.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.725
Поени од реакции
18.473
Добар накај супер старт, мислам дека натака ќе биде многу по интересно. Филмови/серии базирани на апокалиптична тематика ми се слабост! :)
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
But you know about the dead people, right? :tv:

Како за почеток е ок, понатаму ќе биде поинтересно сигурно!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom