The Walking Dead

Дискусија во форумот 'Серии' започната од Zaphod Beeblebrox, 22 септември 2010.

 1. Syn

  Syn ^ Фабричка грешка

  Член од:
  23 декември 2007
  Мислења:
  24.242
  Допаѓања:
  22.557
  After exiting The Walking Dead tonight, Rick Grimes' story will continue in a trilogy of films on AMC. Several other projects, including movies, series & more are in the works for an expanded "Walking Dead Universe".

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Iceboy и ЈуријАркадиевич им се допаѓа ова.
 2. L00d10

  L00d10

  Член од:
  24 октомври 2014
  Мислења:
  2.154
  Допаѓања:
  1.379
  Shto se desi na krajov ne sfativ ?! Odednash ripnaa 2-3 godini u idnina ?
   
 3. jamey jasta

  jamey jasta

  Член од:
  8 јули 2008
  Мислења:
  3.581
  Допаѓања:
  4.684
  Не ја гледам новата. Ем саат време во неделата повеќе, ем нервите постабилни.
   
 4. Gogi-ManUtd

  Gogi-ManUtd

  Член од:
  6 април 2009
  Мислења:
  5.990
  Допаѓања:
  2.710
  После толку најави и хајп за оваа сезона, после одличните воведни епизоди, после оваа последна која беше прејака, не им требаше таков крај, ама баш нималку. Ја уништија уште повеќе серијата, полоша од шпанска сапуница ја направија. :oops:
   
 5. Anonymousone

  Anonymousone

  Член од:
  23 ноември 2016
  Мислења:
  47
  Допаѓања:
  11
  Според она шо го гледав и читав, технички серијата оди 4-5 години понапред, така шо керката на Rick е окулу 10 години. Сепак, малце нелогичен беше крајот. Ваљда таа ќе биде новиот "Rick" сега.

  Планирано е да има 3 нови филмови од кои првиот излегува во 2019, и не планираат да ја завршат серијата во скоро време, така да шо очекувате ...
   
 6. Iceboy

  Iceboy Porque somos LOS MEJORES

  Член од:
  23 октомври 2008
  Мислења:
  17.239
  Допаѓања:
  17.845
  А таман сакав да речам дека новава сезона не е толку многу очајна, then they do this Hallmark shit.
   
  На Freddy Krueger му/ѝ се допаѓа ова.
 7. jamey jasta

  jamey jasta

  Член од:
  8 јули 2008
  Мислења:
  3.581
  Допаѓања:
  4.684
  не ја гледам новата сезона.
  реално, одамна серијава беше губење време.
  толкав потенцијал да посереш, мислам дека треба посебна еми награда да им се додели.
   
  На Ilumious и THE-Boss им се допаѓа ова.
 8. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  7.645
  Допаѓања:
  2.138
  Како бе вака....?

  AMC едно најавуваат а друго прават.

  И сега што направија со Рик? Ќе се појави пак во некоја наредна сезона? Не го даваат да умре изгледа. Се плашат како би реагирале фановите ако го убијат ликот.
   
 9. Syn

  Syn ^ Фабричка грешка

  Член од:
  23 декември 2007
  Мислења:
  24.242
  Допаѓања:
  22.557
  pa citas li pogore sto imam staveno, ne, nema da se pojavi vo sledna sezona, vo seriite tolku od rik, ke se pravi triologija od filmovi vo koj on povtorno ke bide glaven protagonist.
  I ne samo on, i drugive potpisale dogovori, taka da ovie nemaat namera da zastanat.
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  7.645
  Допаѓања:
  2.138
  Од серија ќе прават филм и пак со истите актери?!?!?!

  wtf?
   
 11. Syn

  Syn ^ Фабричка грешка

  Член од:
  23 декември 2007
  Мислења:
  24.242
  Допаѓања:
  22.557
  pa povrzano ke bide sve, ne deka reboot ke pravat :), najverojatno ova so rik ke bide vo idninata, sto kako zasto poim nemam, ama nemaat namera da zastanat, ke si teraat so prikaznata i plus na istata ke dodadat i 3 filma.
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  9.971
  Допаѓања:
  14.751
  добра последнава епизода
   
 13. Zlatikevichius

  Zlatikevichius :)

  Член од:
  17 октомври 2011
  Мислења:
  6.831
  Допаѓања:
  14.038
  Добра последнава сезона! Се вратија во колосек!
   
 14. Freddy Krueger

  Freddy Krueger The Dream Master

  Член од:
  18 март 2009
  Мислења:
  1.427
  Допаѓања:
  739
  сериозно почнаа да зборуваат Вокериве?? го фативте тој дел на крајот?
  Don't let them get away..
   
  На burn84 и Zlatikevichius им се допаѓа ова.
 15. GavolRulz

  GavolRulz hippopotomonstrosesquipedaliophobia

  Член од:
  23 март 2008
  Мислења:
  10.771
  Допаѓања:
  6.456
  Еволуција, јебига :D
   

Сподели преку: