The Walking Dead

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.865
After exiting The Walking Dead tonight, Rick Grimes' story will continue in a trilogy of films on AMC. Several other projects, including movies, series & more are in the works for an expanded "Walking Dead Universe".





 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Shto se desi na krajov ne sfativ ?! Odednash ripnaa 2-3 godini u idnina ?
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.419
Поени од реакции
7.757
Не ја гледам новата. Ем саат време во неделата повеќе, ем нервите постабилни.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
После толку најави и хајп за оваа сезона, после одличните воведни епизоди, после оваа последна која беше прејака, не им требаше таков крај, ама баш нималку. Ја уништија уште повеќе серијата, полоша од шпанска сапуница ја направија. :oops:
 
Член од
23 ноември 2016
Мислења
104
Поени од реакции
45
Shto se desi na krajov ne sfativ ?! Odednash ripnaa 2-3 godini u idnina ?
Според она шо го гледав и читав, технички серијата оди 4-5 години понапред, така шо керката на Rick е окулу 10 години. Сепак, малце нелогичен беше крајот. Ваљда таа ќе биде новиот "Rick" сега.

Планирано е да има 3 нови филмови од кои првиот излегува во 2019, и не планираат да ја завршат серијата во скоро време, така да шо очекувате ...
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
А таман сакав да речам дека новава сезона не е толку многу очајна, then they do this Hallmark shit.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.419
Поени од реакции
7.757
не ја гледам новата сезона.
реално, одамна серијава беше губење време.
толкав потенцијал да посереш, мислам дека треба посебна еми награда да им се додели.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Како бе вака....?

AMC едно најавуваат а друго прават.

И сега што направија со Рик? Ќе се појави пак во некоја наредна сезона? Не го даваат да умре изгледа. Се плашат како би реагирале фановите ако го убијат ликот.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.865
Како бе вака....?

AMC едно најавуваат а друго прават.

И сега што направија со Рик? Ќе се појави пак во некоја наредна сезона? Не го даваат да умре изгледа. Се плашат како би реагирале фановите ако го убијат ликот.
pa citas li pogore sto imam staveno, ne, nema da se pojavi vo sledna sezona, vo seriite tolku od rik, ke se pravi triologija od filmovi vo koj on povtorno ke bide glaven protagonist.
I ne samo on, i drugive potpisale dogovori, taka da ovie nemaat namera da zastanat.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
pa citas li pogore sto imam staveno, ne, nema da se pojavi vo sledna sezona, vo seriite tolku od rik, ke se pravi triologija od filmovi vo koj on povtorno ke bide glaven protagonist.
I ne samo on, i drugive potpisale dogovori, taka da ovie nemaat namera da zastanat.
Од серија ќе прават филм и пак со истите актери?!?!?!

wtf?
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.865
Од серија ќе прават филм и пак со истите актери?!?!?!

wtf?
pa povrzano ke bide sve, ne deka reboot ke pravat :), najverojatno ova so rik ke bide vo idninata, sto kako zasto poim nemam, ama nemaat namera da zastanat, ke si teraat so prikaznata i plus na istata ke dodadat i 3 filma.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
добра последнава епизода
 

Kajgana Shop

На врв Bottom