The Walking Dead

Член од
8 јули 2008
Мислења
3.642
Поени од реакции
4.834
сериозно почнаа да зборуваат Вокериве?? го фативте тој дел на крајот?
Don't let them get away..
Несакам да спојлувам али мислам дека тоа се новите "негативци" whisperers. Луѓе се уствари.
Fuck it, веќе ти го кажав спојлерот :D
 
Последно уредено:

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
24.780
Поени од реакции
23.780
Oni se, za ocekuvanje bese da gi vmetnat ... nema kraj ova, deal with it :)
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
7.073
Поени од реакции
14.476
Несакам да спојлувам
Не можеш да спојлнеш, веќе дефинитивно ништо не е исто со стриповите. Дури и главниот лик од таму го нема. Да, ќе ги има Whisperers, и Бета, веројатно и Алфа, но дефинитивно сѐ ќе биде поразлично. Плус и креаторите на шоуто сами кажаа дека од сега па натаму ќе имаат поголема креативна слобода во поглед на сценариото, и дека нема да биде ништо исто како во стриповите.
сериозно почнаа да зборуваат Вокериве?? го фативте тој дел на крајот?
Don't let them get away..
Точно, не се тоа walker-и, туку нова група негативци - Whisperers.
 
Член од
20 декември 2017
Мислења
367
Поени од реакции
181
Значи вака. Шепкачите се луге кои шетаат со мртвите. Односно се прекриваат со нивна кожа, крв итд. Тие се следните негативци а после ке се појават Комонвелт. Рик ке глуми во 3 филма во кои сите 3 ке ги преживее. Гледајте ја претходната епизода, чие комбе вози Џедис? На Хит. Што значи дека и Хит најверојатно е земен од Џадис и хеликоптерот. Меги нема да се појави дури до 10та сезона. Се што ве интересира прашајте. Доста сум упатен у ова лол.[DOUBLEPOST=1542068005][/DOUBLEPOST]Исто така според мене а и гледаност на последната епизода 6те години со кои прескокнаа е добро за серијата, т.е ја праи поинтересна. А и ми здосади да живеат некаде, да се борат, да се преселат и пк истото. Така беше од 5та сезона наваму.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.378
Поени од реакции
1.670
Wow, deneshava epizoda..Pak mi se vrati vozbudata dodeka gledam, na dobar pat se, bravo stvarno.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
1.532
Поени од реакции
816
Father Gabriel јако ебачиште станал..:LOL::LOL:

се надевам Господ нема да воскресне...еден од тие иритантните ликови е..
 
Член од
6 април 2009
Мислења
5.992
Поени од реакции
2.714
Последниве 3 епизоди беа одлични, midseason финалево беше врв.

Фалеше ваква промена, долго време тапкаа во место. Дерил се појак лик станува.

Dog, come on dog. :love:
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.218
Поени од реакции
1.377
Многу добро финале на полусезонава. Еден добар лик помалку :( .
Како само Дерил ги сконта кога почнаа да ""бегаат" од кучето :) .
 
Член од
20 декември 2017
Мислења
367
Поени од реакции
181
Епизодата одлична беше ама најмразам на клиф хангер да не остават. Барем има 3 Нација да ме забавува барем до крај на годината.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
8.238
Поени од реакции
2.421
Кој уствари е главен во Хилтоп?

Иначе епизодиве се појаки и појаки стануваат. Нека продолжат само вака.
Штета што изгубивме уште еден главен лик...
 
На врв Bottom