The Walking Dead

Дискусија во форумот 'Серии' започната од Zaphod Beeblebrox, 22 септември 2010.

?

Кој ја баци Лусил?

Анкетата е затворена 7 октомври 2016.
  1. Абрахам

    9,7%
  2. Арон

    4,8%
  3. Глен

    37,1%
  4. Јуџин

    16,1%
  5. Меги

    3,2%
  6. Мишон

    4,8%
  7. Рик

    3,2%
  8. Розита

    4,8%
  9. Карл

    3,2%
  10. Саша

    4,8%
  11. Дерил

    8,1%
  1. Stucc

    Stucc

    Член од:
    20 декември 2017
    Мислења:
    302
    Допаѓања:
    149
    Gregory beshe glaven. Maggie ja prezema vlasta. Gregory proba da go zeme prestolot ama go besat. Maggie prodolzuva da go vodi hilltop posle izleguva da i pomogne na Georgie zenata si naocarite so druga naselba. Maggie togas go ostava Jesus kako nejzin zamenik i vodac na Hilltop. Jesus ne saka da bide vodic i ja deli vlasta so Tara koja mu e pomosnik
     
  2. Zlatikevichius

    Zlatikevichius Human... or at least - trying to be

    Член од:
    17 октомври 2011
    Мислења:
    6.689
    Допаѓања:
    13.726
    Така само си мислат жителите на Хилтоп. Всушност, обратно е. Меги не би можела да и помогне на Џорџи на никаков начин, туку Џорџи ја зела Мега и детето за да и помогне, да расте во многу понормална средина од Хилтоп. Комонвелтот, од каде доаѓа Џорџи, треба да е заедница со 50 пати повеќе жители отколку било која друга од овие нашиве. Тие имаат се што им треба, ним не им треба никаква помош, тоа го кажа првиот пат кога дојде, затоа и кога одат да тргуваат со други мали заедници, они не тргуваат со предмети, храна или оружје, туку со знаење и уметност. Затоа и и бараше да и ги даде сите грамофонски плочи што ги имаат во Хилтоп, во замена за таа книгата со скици за изградба на потребните објекти. Е сега, што е најинтересно - во Комонвелтот заминаа и Рик и Ана (Џадис), што значи Меги и Рик се заедно таму. За Рик нели кажаа дека ќе снимаат 3 долгометражни филмови, што значи ќе го видиме тој дел од приказната таму. А за Меги кажаа дека во моментов е во преговори, но не кажаа што со нејзиниот лик понатаму. Но ако најдат заеднички јазик, претпоставувам и неа и малиот Хершел ќе ги видиме во филмовите.
     
    На Stucc му/ѝ се допаѓа ова.
  3. GavolRulz

    GavolRulz hippopotomonstrosesquipedaliophobia

    Член од:
    23 март 2008
    Мислења:
    10.680
    Допаѓања:
    6.344
    Луд јебе збуњеног...
     
  4. Stucc

    Stucc

    Член од:
    20 декември 2017
    Мислења:
    302
    Допаѓања:
    149
    Што не ти е јасно? :D :D :D
     
  5. GavolRulz

    GavolRulz hippopotomonstrosesquipedaliophobia

    Член од:
    23 март 2008
    Мислења:
    10.680
    Допаѓања:
    6.344
    Ништо, ама не се труди да објаснуваш пошто и така ја гледам механички, чисто да и помине редот. :D
     
    На Anon му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Marick14

    Marick14

    Член од:
    23 јуни 2011
    Мислења:
    7.330
    Допаѓања:
    1.985
    Некој нешто да каже за овие новиве негативци?
     
  7. Zlatikevichius

    Zlatikevichius Human... or at least - trying to be

    Член од:
    17 октомври 2011
    Мислења:
    6.689
    Допаѓања:
    13.726
    Нема што да се каже за нив. Сметаат дека тоа што се случува со светот е нов стадиум во човековата еволуција, го прифаќаат така како што е, затоа се маскираат како шетачи и на некој начин се водачи на цели крда. Во стриповите
    се викаа Whisperers, имаа женка-лидер, ја викаа Алфа. Но Ниган, откако избега од затвор, и ја отсече главата и ја однесе на Рик и Андреа за да им покаже дека е со нив. По неа, лидерството со нив го презеде Бета, поранешен НБА играч, кој исто така ќе биде убиен подоцна од страна на Арон и Исус. Ама таму е сосема поинаква приказната: таму Карл ќе се обиде да убеди едно девојче, Лидија, ќерка на Алфа, да дојде со него во Александрија. Затоа Whisperers ќе го киднапираат, и се се врти околу тоа. Тука ни Андреа ја има, ни Рик, ни Карл, а сега ни Исус...
     
  8. Marick14

    Marick14

    Член од:
    23 јуни 2011
    Мислења:
    7.330
    Допаѓања:
    1.985
    Како и да е. Станува јако оваа сезона. Ќе го видиме ваљда во следна епизода нивниот водач.
     
  9. THE_CHOSEN_ONE

    THE_CHOSEN_ONE 1903-2012

    Член од:
    13 август 2007
    Мислења:
    3.708
    Допаѓања:
    1.311
    Каде може да се најде серијава?

    едит: пробав на торент сајтовиве но без успех.
     
  10. GavolRulz

    GavolRulz hippopotomonstrosesquipedaliophobia

    Член од:
    23 март 2008
    Мислења:
    10.680
    Допаѓања:
    6.344
    Буквално на секој можен торент сајт.
     
    На THE-Boss и DarkValley им се допаѓа ова.
  11. Anonymousone

    Anonymousone

    Член од:
    23 ноември 2016
    Мислења:
    37
    Допаѓања:
    8
    Еве ви една добра страна за серии со англиски субтајтл http://watch-series.cc/
     
  12. DarkValley

    DarkValley

    Член од:
    11 јули 2014
    Мислења:
    794
    Допаѓања:
    221
    Симнете си Stremio. Јес да е Нетфликс за сиромашни ама брка работа.
     
  13. L00d10

    L00d10

    Член од:
    24 октомври 2014
    Мислења:
    1.944
    Допаѓања:
    1.086
  14. Stucc

    Stucc

    Член од:
    20 декември 2017
    Мислења:
    302
    Допаѓања:
    149
    Одличен почеток на серијата. Конечно нешто сменија, нема да е монотоното ко од 4та сезона.
     
  15. L00d10

    L00d10

    Член од:
    24 октомври 2014
    Мислења:
    1.944
    Допаѓања:
    1.086
    Mene mi e mnogu vozbudlivo so ovie Whisperers, bukvalno edvaj ja chekam naredna epizoda.
     
    На Stucc му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: