The Walking Dead

Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Па ја покажаа во последнава епизода, во Хилтоп кога разговараа Меги, Џесус и Енид, кога Енид ја зеде. Мислам дека тоа беше девојчето на Рик.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Просечно финале, не знам дали сум само јас или и други така се осеќаат, ама ја навивам за Ниган, оти во групата на Рик има такви одбивни и одвратни ликови кои не заслужуваат да живеат во апокалипса. Рик и Ниган би биле страшен добар тандем.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.630
Очекував многу многу подобро и повозбудливо финале. Додуше, слушав муабети од типот - ќе видиш што ќе се дешава во последна сезона, ау ептен јако ќе биде - за цела седма сезона да ми помине во исчекување нешто јако да се деси, и ај што ништо спектакуларно не се случи ( си ги заборавија Рик и екипа јајцата на пољаната каде што ги разбиваше Неган со Лусил по глава ), туку и финалето ептен тапа ми беше. Очекував многу повеќе, посебно после финалето на шестата сезона и првата епизода на седмата сезона од кои буквално ми падна вилицата и ме изместија емотивно ептен. Еве, според мене, можеше многу боље да излезе без елементот - предавство на Лешинарите и пак вадење од тотално невозможна ситуација, што веќе глупо и безвезно почнува да станува. Или сцени со тигар кој препознава ваши и наши дечки и слично. Единствено Неган ја спаси цела сезона, ма да очекував повеќе од неговиот лик со оглед дека неговото интро беше брутално јако и застрашувачко во секој поглед.
 
Ф

Флеш

Гостин
Сега ќе започнам од почеток да ја гледам серијава .... Имате совети или благослов пред да тргнам за серијава ?!:)
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.630
Сега ќе започнам од почеток да ја гледам серијава .... Имате совети или благослов пред да тргнам за серијава ?!:)
Каков совет или благослов би очекувал да ти дадеме затоа што си почнал да гледаш некаква серија? Или досадно ти е во моментов, а?
 
Ф

Флеш

Гостин
Каков совет или благослов би очекувал да ти дадеме затоа што си почнал да гледаш некаква серија? Или досадно ти е во моментов, а?
Ако ја имаш гледано,воведни зборови дај ми за кратка слика да имам за серијата, кога ќе почнам ја гледам ....
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Ако ја имаш гледано,воведни зборови дај ми за кратка слика да имам за серијата, кога ќе почнам ја гледам ....
Пушти ја и гледај ја, сам створи си слика за серијата, не некој друг да ти наметнува. Јас можам да ти кажам дека е најдосадна серија ever, а воопшто не е, што ќе ти смени мојата слика која сум ти ја наметнал ?
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Сега ќе започнам од почеток да ја гледам серијава .... Имате совети или благослов пред да тргнам за серијава ?!:)
Прва, втора сезона се добри, после тоа неколку сезони ќе умреш од досада, после тоа као демек се оправува, ама сите чекаме да стават крај на серијата и тоа е.. и уште сега да ти кажам, не се надевај дека ќе најдат лек против зомбиња, пошто тоа нема да се случи во оваа серија..:D
 
Последно уредено:
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.987
Сега ќе започнам од почеток да ја гледам серијава .... Имате совети или благовслов пред да тргнам за серијава ?!:)
Благослов кај Пимен. Совет, гледај ги само првите 2-3 сезони, после тоа серијата ја губи својата нарација......Имаш и далеку подобри серии за гледање. ;)
 
Ф

Флеш

Гостин
Прва, втора сезона се добри, после тоа неколку сезони ќе умриш од досада, после тоа као демек се оправува, ама сите чекаме да ставај крај на серијата и тоа е.. и уште сега да ти кажам, не се надевај дека ќе најдат лек против зомбиња, пошто тоа нема да се случи во оваа серија..:D
Благослов кај Пимен. Совет, гледај ги само првите 2-3 сезони, после тоа серијата ја губи својата нарација......Имаш и далеку подобри серии за гледање. ;)
Е фала,тоа е се што сакав да кажете,коментар .....Благодарам уште еднаш на трпение пријатели :):)
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.035
Поени од реакции
12.892
Според мене и трета и четврта беа добри, тaa со затворот ми правеше ќејфот, секако не толку како таа со фармата сезоната, втора беше. Е сеа прва не ми беше мене баш интересна, како втора и трета, ама тоа ствар на вкус. Веќе од 5та па натака, вклучувајќи ја и 5та се е клише, се е веќе видено, се е досадно и воопшто не е возбудливо. Може цела сезона да изгледаш а ниеден момент да не те возбудил или да си рекол еј јако беше ова, тоа за мене е џабе снимена сезона. Тука такви се котат само :notworthy:
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom