The Walking Dead

Член од
30 јуни 2015
Мислења
314
Поени од реакции
286
Се согласувам. Почнав да ја гледам серијата пред 2-3 недели и уживав во првите 4 сезони, 5-та сезона едвај ја изгледав, некои епизоди и по 3 дена ги гледав. Премногу непотребни throwbacks, и некако не се чуствуваше возбудливоста како во претходните епизоди. Еве сега 6-та ја почнав до 8 епизода сум. ама и оваа некако слабо...
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Не е работата за возбуда невозбуда, мене пример ми е цело време интересна зошто не барам нешто Wow во некои серии, но едноставно мора да ја завршат веќе, си кажавте и самите, стана клише скоро се', или нека најдат лек, или нека ги убијат сите.. а не вака секоја сезона по некој нов негативец, па нова група, па ова па тоа..се надевам последна сезона ќе е ова, ме мрзи да барам дали се планира уште една :)
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Мене прва сезона ме привлече. Само 6 епизоди имаше, одлично спакувани. Втората ми беше досадна, што докажува и фактот што ја стопирав до одредена епизода и ја продолжив по година-две.

Трета, четврта одлични, петтата си имаше добри моменти, али при крај затупе. 6та и 7ма веќе лоши ептен. Се надевам дека ќе имаат лош рејтинг сезонава и конечно ќе стават крај. Доста го тупеа.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.649
Поени од реакции
1.538
Мене прва сезона ме привлече. Само 6 епизоди имаше, одлично спакувани. Втората ми беше досадна, што докажува и фактот што ја стопирав до одредена епизода и ја продолжив по година-две.

Трета, четврта одлични, петтата си имаше добри моменти, али при крај затупе. 6та и 7ма веќе лоши ептен. Се надевам дека ќе имаат лош рејтинг сезонава и конечно ќе стават крај. Доста го тупеа.
Тешко за лоша сезона, сега го адаптираат најдоброто од стрипот, секако и најхапјпаното Volume 20 и Volume 21 All out war Part 1 и Part 2. Тоа е моментот кој сите го чекаат, доколку не го претерано усерат ова може да биде солидна сезона, секако зависи од тоа колку верна адаптација на стрипот ќе успеат да пренесат.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Тешко за лоша сезона, сега го адаптираат најдоброто од стрипот, секако и најхапјпаното Volume 20 и Volume 21 All out war Part 1 и Part 2. Тоа е моментот кој сите го чекаат, доколку не го претерано усерат ова може да биде солидна сезона, секако зависи од тоа колку верна адаптација на стрипот ќе успеат да пренесат.
Па реално рејтингот со секоја сезона паѓа, со исклучок на првата епизода од седма сезона со 17 милиони гледачи, останатите епизоди беа гледани во просек по 10 милиони, што во споредба со претходните сезони од по 14 милиони е лошо.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.649
Поени од реакции
1.538
Па реално рејтингот со секоја сезона паѓа, со исклучок на првата епизода од седма сезона со 17 милиони гледачи, останатите епизоди беа гледани во просек по 10 милиони, што во споредба со претходните сезони од по 14 милиони е лошо.
Работата е што имаат т.н филер епизоди, од што ако го пренесуваат само тоа во стрипот ќе завршат за 3 епизоди, се обидуваат да ги подетално објаснат настаните кои водат до ситуацијата во стрипот. Земи ја за пример 1вата сезона со само 6 епизоди, која колку толку верно ги прикажа настаните, по мене и останатите сезони требаше да имаат по толку заради побрза акција.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Работата е што имаат т.н филер епизоди, од што ако го пренесуваат само тоа во стрипот ќе завршат за 3 епизоди, се обидуваат да ги подетално објаснат настаните кои водат до ситуацијата во стрипот. Земи ја за пример 1вата сезона со само 6 епизоди, која колку толку верно ги прикажа настаните, по мене и останатите сезони требаше да имаат по толку заради побрза акција.
Апсолутно. Поарно е да чекавме 6 епизоди и која од која да бидат подинамични и подобри, отколку да трупаат материјал од кој реално 3-4 епизоди од сезона вредат.
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
699
Поени од реакции
975
Според мене Првата сезона најдобра, потоа малце досадна втората, третата почна одлично но заврши катастрофа.
4, 5 и 6 сезона одлични, 7 малце послаба ама си имаше добри моменти :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
По Неган треба да заврши серијава без разлика дали уште има материјал во стриповите, едноставно актерот го крена плафонот за негативци во серијава и се по него ќе биде нула.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.717
Поени од реакции
33.369
По Неган треба да заврши серијава без разлика дали уште има материјал во стриповите, едноставно актерот го крена плафонот за негативци во серијава и се по него ќе биде нула.
Се согласувам потполно! Колку и да продолжат по ова, ништо не би било на нивото на смачкувањето на главата од Глен. Ништо! Се надевам дека нема да им текнуваат нови глупости откако ќе завршат со Неган. Само има уште еден проблем - колку долго ќе ја развлекуваат со Неган, зашто и тоа не чини. Да не заборавиме, Неган не е се уште победен и не е мртов во серијава
а не е ни во стриповите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom