The Walking Dead

Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
изгледа целта на серијава е само првата и последната епизода да бидат јаки, сите други ЖМК...може некој да ми каже која е последната жртва на зомбињава? или кога некој од главните или споредните ликови станал зомби?
многу е сменета серијава за разлика од 1 до 5 сезона..ја пренатрупаа со еден куп ликови кој што се таму за ништо!
Како за ништо бе, таму се за да умрат. :D

Се знае кои се главни ликови и останативе кој ги шиша. Лошо е што Г. го отепаа, а он беше од прва епизода таму и беше еден од подобрите ликови. Од друга страна мораа да направат нешто шокантно, зашто ептен затупеа во темпо, а не можат да ги утепаат Рик, Дерил, Мишон, пошто ќе изгубат многу гледачи..

Следна ќе е Саша, најверојатно, лик што се приклучи отприлика 3 сезона ако се сеќавам или 4та и веќе досадна стана.

15та епизода гарант нема да прикажат ништо ни од неа, ни од Спасителиве. Ќе почнат да се регрутираат пополека Кралството, Хилтоп и Ѓубретариве и 16та најверојатно ќе покажат што ја снашло Саша и ќе почне џумбусот.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Тешки глупости последнава. Па и овие двеве со цел ум мислеа Јуџин ќе им се придружи и ќе знае да ја игра улогата на Дерил како еден вид на дезертер. Барем Меги ја видовме, еден од ретките ликови што имаат харизма и дури и да седат на кауч нема да се досадни.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Двајт :)))))

Инаку све мислам Саша ќе биде жртвата на крајот...
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Ептен глупо беше направено тоа со жените во шумата. Има доста предиспозиции за јако финале, ќе видиме што ќе напрат. Може да има доста пресвртници и предавства со Саша, Двајт, Јуџин, исто и тој стариот од Хилтоп.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Досадна и предвидлива 15-кава.
Финалево мораат да го дуздисаат саглам.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Актерон што го игра Грегор и што беше Ред Џон е толку рандом фаца што утре да го сретнеш на улица ќе мислиш дека е обичен човек, нема да ти текне дека бил еден од овие два лика. Поготово за Ред Џон од Менталист.

Другово онака, Саша мислеше Јуџин ќе и даде жилет или нож па ќе може да го збрца него/Неган и ја заеба, жими таквото дека сакаше да се убие. А и епилогот од изигравањето Робин Худ си го доби, што мислеше дека ќе постигне сама против сите онаму. Сега дали свесно или не свесно и даде цијанид место нож хилбилино е мистерија...
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Актерон што го игра Грегор и што беше Ред Џон е толку рандом фаца што утре да го сретнеш на улица ќе мислиш дека е обичен човек, нема да ти текне дека бил еден од овие два лика. Поготово за Ред Џон од Менталист.
Не сакам моментално да ја гледам The Mentalist и да го прочитам овој пост :icon_lol:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не сакам моментално да ја гледам The Mentalist и да го прочитам овој пост :icon_lol:
Ништо не им мења, и така од што е тапа актерот до сабајле ќе заборават кој е :)
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Актерон што го игра Грегор и што беше Ред Џон е толку рандом фаца што утре да го сретнеш на улица ќе мислиш дека е обичен човек, нема да ти текне дека бил еден од овие два лика. Поготово за Ред Џон од Менталист.

Другово онака, Саша мислеше Јуџин ќе и даде жилет или нож па ќе може да го збрца него/Неган и ја заеба, жими таквото дека сакаше да се убие. А и епилогот од изигравањето Робин Худ си го доби, што мислеше дека ќе постигне сама против сите онаму. Сега дали свесно или не свесно и даде цијанид место нож хилбилино е мистерија...
Mene mi e mnogu jak ovoj sto e Trevor od GTA 5, steta sto ne dobiva poveke on-screen time. Malce go ubtzaa klimaksot pre finale, mislev celata epizoda ke bide so the forest people, ama tuka e i celata drama so Sasha pa ete ja ovaa epizoda. Inaku za site onie sto sakaat spoileri evi vi go comicot da si sporedite so serijata, be advised ovde e 10pati pogrozomorno prikazano ala HBO. http://www.readcomics.tv/the-walking-dead/chapter-111/full
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Здрави и живи до Октомври :(
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Па многу јасно дека мора да биде топ последната епизода.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Bravo ovaa epizoda go sledese chapterot od stripot mnogu verno, duri i kamionot bese ist :D
Bravo za AMC sekogas gi zavrsuvaat sezonite so stil. So netrpenie go ocekuvam oktomvri, se nadevam narednite 2 chaptera ke gi podelat vo dve sezoni za podolgo da uzivame vo vojnata.
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom