The Walking Dead

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Стандард, епик прва и последна епизода од сезоната, 1-2 исто одлични епизоди измеѓу и другото очај...
А да, сценана со камионон кога 8 души пукаа во него а овие си возеа into the sunset:pos::pos:
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Имаше некои глупи моменти како тоа со тигарот, Неган со средниот прст додека бегаше. Како што реков некни ќе има некое предавство, само не очекував дека тоа со новите ќе биде.

Саша и говорот на Меги на крајот. :( :cuc:

И баш ме интересира дали тоа на крајот е навистина точно, со тоа што го најде Дерил. Очекував можеби некој поголем бум во финалево, ама наредната сезона треба да биде ептен јака.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.298
Поени од реакции
4.680
И баш ме интересира дали тоа на крајот е навистина точно, со тоа што го најде Дерил. Очекував можеби некој поголем бум во финалево, ама наредната сезона треба да биде ептен јака.
Што беше тоа што го најде Дерил?
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.421
Поени од реакции
7.762
Воопшто не сум импресиониран.
За развојов на серијавс последниве сезони е доволен следниов факт.
3та или 4та сезона (не ме фаќајте за збор) рејтинг на имдб имаше 9.6 што е одличен рејтинг,и гледаноста во 2015 од 17 милиони....
Денес, рејтинг 8 кома нешто, со гледаност драстично опадната (околу 10 милиони). Гарантирам дека 50% од тие 10 милиони се од категорија "шо кур, сум глеал толку сезони па сеа да заебам, нема логика".
Ова се сериозни бројки. Може не се баш премногу релевантни, но сепак стои дека серијава е во пад. Секако си има свои интересни страни и интересни нови ликови како Ниган. Единствена светла точка во целата сезона,.
Но, факт е дека мора да излезат од овој neverending монотон фазон кој го фураат задниве сезони.
На интернет читам многу лоши коментари. Секако, хејтери имало и ќе има. Еднаш ќе се жалат дека нема акција, другпат ко денес ќе се жалат дека таа акција е смешна од типот "као можеше тигарот да знае кои се непријатели" али ајде тоа нека падне под некаков badass момент, па се до "очај е глумава и сцените, на 2 метри се промашуваат а Дерил и останативе као командоси влагаат и убиваат по 10 души", или "20 шаржери испразнија на камионот, а Ниган со средниот прст и шоферот живи здрави".
Мора избалансираност.
Мора да кратат филери, немора 16 епизоди да има. Изгубија 2 епизоди за тие небитниве ваму на плажава и за разделувањето на Тара од групава.
А по милионити пат, серијава има огромен потенцијал, ама џабе кога секоја ебана сезона едно те исто.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Mison mu mava spic keramicka saksija u glava na toa lezbejcisteto, sleden kadar gi gledas uste se tepaat, muka nema ovaa :pos: :popce:

Tigarot na dva pati go promasuva Negan i drug jade, sediiii :D begstvoto so kamionot prica sama za sebe. Edino neso pozivitno od sezonava se Kerol, Megi, Negan i ovoj Bob Marley.
 
S

Samurai_Sk

Гостин
Единствената причина што продолжив да ја следам серијава е дека ја гледам од старт, последниве 2 сезони се мизерија, ке се смеев на глас ако првпат гледав епизода од серијава во овие последни 2 сезони
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Проблемот на многу серии е континуитетот, тоа ги дели од врвните, кои се бројат на прсти. Така и оваа, по брилијатните први 2 - 3 сезони, сега е комедии, со некои ретки исклучоци - Неган не им даваше да дишат, што и да направат ОДМА дознаваше, а овие сега се шетаа на секаде, правеа планови, и што уште не и никој не ги дозна (сем овие Џубрината rofl) што ги наместија.

Капак на се е Тара, по безпотребен лик во историјата на сериите немало, ама тотално промашување, таа епизодата кога им влезе у камп ми се одмили животот, едвај чекав да заврши или да ја убијат некако LOL
 

Kajgana Shop

На врв Bottom