T-Mobile - Генерална дискусија

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Дали може електронски да се поднесе приговор ?
Првиот што е до телеком мора цжво салон лично а кога ќе добиеш одговор тој до аек може електронски
 
Член од
25 март 2012
Мислења
188
Поени од реакции
43
Колку време однапред може да се продолжи договорот?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.982
Поени од реакции
14.769
Смениле нешто во давањето на поени, со еден збор простете се од идеата за купување преку поени
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
луѓе сакаат моите да земат број во пост пејд на Т-мобајл.Сеа ме интересира што документи им требаат,лична карта,платена сметка последна или нешто трето треба ?
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.243
Поени од реакции
4.447
Дaли кoгa ќе кликниш нa пoрaкa и ти дaвa oпцијa регистрирaј спaм брoј, немa веќе дa стигaaт пoрaки и пoвици oд тoј брoј?
Или требa личнo дa oдaм и дa гo кaжaм брoјoт вo некoј сaлoн?
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
135
Поени од реакции
42
Sto e problemot se mrezata na Telekom, ima 4G naednas odi na 2G ili 3G.
Edna lokacija imam 4G 2 metri podaleku me prefrluva na 2G.
So ist telefon sum imal stabilna mreza ONE sekogas 3G
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
579
Поени од реакции
698
Имам едно прашање во врска со земање на уред на рати од Телеком. Доколку некој е вработен во Телеком или доколку некој имал искуство со ова, го молам да го сподели со мене.

Гледам на странава на Телеком пишува дека може да се земе само уред на рати (без договор).
Прашањето е дали навистина можам да земам само уред на рати?
Без договори, без ништо. Чисто само уред на рати.
Договор склучив во Јануари 2016 на Плеј Комфорт и телефонот што го земав со договорот тогаш го платив веднаш во кеш (без никакви замарања со рати).
Сега повторно сакам да купам само уред на рати (конкретно од Телеком) и сакам да знам дали е изводливо?
Значи договорот сеуште ми важи и не ми е раскинат т.е. сеуште сум врзан за Телеком на некој начин.

На ФБ ги прашав и ми рекоа да се обратам кај нивните колеги во салоните, како демек тие знаеле што како.
Отидов во Веро (Џамбо) и ми рекоа дека само доколку сум корисник на Магента можело....
Во Сити Мол ми рекоа дека не можело.
Во Рамстор ми рекоа дека било изводливо со плаќање на ратите директно на месечната фактура (во склоп на телефонската сметка).
Таман си викам фала Богу готово...па одам следниот ден во Рамстор и другата смена ми вика дека не можело.
Во салонот во Капитол не се осудив воопшто да отидам после ваквите одговори.....

На нивната веб страна (конкретно во категорија за цени без доверба кај уредите) пишува нешто сосема трето.....
Има пласирано цена за само уред на рати....
Меѓутоа доле со ситни букви го пишува и ова.... „*Само уред на рати може да купат корисници на Smart портфолио со попуст на претплатата во Доверба 12“.

Доколку некој има некој податок околу сето ова, би го замолил да го сподели истиот.
 
Член од
21 декември 2011
Мислења
100
Поени од реакции
141
Имам едно прашање во врска со земање на уред на рати од Телеком. Доколку некој е вработен во Телеком или доколку некој имал искуство со ова, го молам да го сподели со мене.

Гледам на странава на Телеком пишува дека може да се земе само уред на рати (без договор).
Прашањето е дали навистина можам да земам само уред на рати?
Без договори, без ништо. Чисто само уред на рати.
Договор склучив во Јануари 2016 на Плеј Комфорт и телефонот што го земав со договорот тогаш го платив веднаш во кеш (без никакви замарања со рати).
Сега повторно сакам да купам само уред на рати (конкретно од Телеком) и сакам да знам дали е изводливо?
Значи договорот сеуште ми важи и не ми е раскинат т.е. сеуште сум врзан за Телеком на некој начин.

На ФБ ги прашав и ми рекоа да се обратам кај нивните колеги во салоните, како демек тие знаеле што како.
Отидов во Веро (Џамбо) и ми рекоа дека само доколку сум корисник на Магента можело....
Во Сити Мол ми рекоа дека не можело.
Во Рамстор ми рекоа дека било изводливо со плаќање на ратите директно на месечната фактура (во склоп на телефонската сметка).
Таман си викам фала Богу готово...па одам следниот ден во Рамстор и другата смена ми вика дека не можело.
Во салонот во Капитол не се осудив воопшто да отидам после ваквите одговори.....

На нивната веб страна (конкретно во категорија за цени без доверба кај уредите) пишува нешто сосема трето.....
Има пласирано цена за само уред на рати....
Меѓутоа доле со ситни букви го пишува и ова.... „*Само уред на рати може да купат корисници на Smart портфолио со попуст на претплатата во Доверба 12“.

Доколку некој има некој податок околу сето ова, би го замолил да го сподели истиот.
Доколку имаш договор неможеш да земеш нов телефон по полна цена и да го плаќаш на рати, освен ако не си магента корисник и ако имаш активен фамилијарен буџет, ама тоа не важи за тебе, така да не се замарај да прашуваш по шалтери и да губиш време, одговорот е не, ова ти кажувам од прва рака :)


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
579
Поени од реакции
698
Доколку имаш договор неможеш да земеш нов телефон по полна цена и да го плаќаш на рати, освен ако не си магента корисник и ако имаш активен фамилијарен буџет, ама тоа не важи за тебе, така да не се замарај да прашуваш по шалтери и да губиш време, одговорот е не, ова ти кажувам од прва рака :)


Sent from my iPad using Tapatalk
Ме маткаа само наваму натаму за безвезе. До сега ќе завршев работа на друг начин...
Сега барем конечно знам дека не е возможна таква опција преку Телеком.
Фала ти друже (y)
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
755
Поени од реакции
356
Дали припејд корисник на Т-мобиле може да плаќа некакви услуги/производи со кредитот што го има?
Знам дека може да се плати паркинг а едно време можеше да се плаќа и за таксена марка... Друго нешто?
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
Дали припејд корисник на Т-мобиле може да плаќа некакви услуги/производи со кредитот што го има?
Знам дека може да се плати паркинг а едно време можеше да се плаќа и за таксена марка... Друго нешто?
JSP samo te gori mislam 50 den e? Od nekoi kafemati (P.S ramstor podrum).
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Колку месеци пред истек на договорот може да се обнови? Каде да го прочитам овој правилник?

Oк гледам било одговорено
6 месеци.

Sent from my 6045I using Tapatalk
А дали има нешто везе календарска година? Ако рецимо договорот е во мај, дали може да се земе во ноември или мора да се чек јануар?
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Инфо некое дан имат некој за нови тарифи на постпејт пошо сегашнава смарт му е срање тешко, кај ѓаол и пол па и ништо не нудит.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Инфо некое дан имат некој за нови тарифи на постпејт пошо сегашнава смарт му е срање тешко, кај ѓаол и пол па и ништо не нудит.
Нема да нудит ништо ново.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom