T-Mobile - Генерална дискусија

Член од
13 август 2014
Мислења
6
Поени од реакции
0
Во вторник нарачав мобилен од Телеком со брза пошта знаете за колку време би стигнал од прилика? Има некаде да се праша кога би стигнал или да се следи пратката?:)
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Во вторник нарачав мобилен од Телеком со брза пошта знаете за колку време би стигнал од прилика? Има некаде да се праша кога би стигнал или да се следи пратката?:)
Jas naracav magenta 1 i eve cekam 15 dena :)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.979
Поени од реакции
14.757
Mnogu godini sum na pretplata na Mobimak i internetot mi e po dogovor na 3g. Na telefonot pokažuvaše maksimum H+ a ponekogaš samo H ili 3g. Od denes mi pokažuva 4g a nemam takov dogovor iako telefonot mi podržuva 4g. Se javiv vo call centarot mi kažuvaat deka nema promeni vo tarifiranjeto.

Nekoi iskustvo so ovie 3g i 4g?
 
Последно уредено:
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Mnogu godini sum na pretplata na Mobimak i internetot mi e po dogovor na 3g. Na telefonot pokažuvaše maksimum H+ a ponekogaš samo H ili 3g. Od denes mi pokažuva 4g a nemam takov dogovor iako telefonot mi podržuva 4g. Se javiv vo call centarot mi kažuvaat deka nema promeni vo tarifiranjeto.

Nekoi iskustvo so ovie 3g i 4g?
истото влегов да го прашам и јас во темава, денеска прв пат заприметив така иако немам 4г интернет во предплатава
Screenshot_20161222-161219.jpg
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.979
Поени од реакции
14.757
истото влегов да го прашам и јас во темава, денеска прв пат заприметив така иако немам 4г интернет во предплатава
Прегледај го приврзокот 162165
Паралелно со ова денес приметив и дека откако добив 4г изгубив на оние цртичките од мрежата(за јавување).Сега е или на 1 или на 2, но во разговор немам проблем.Ддали е само кај мене или кај сите...незнам
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Da ne priklucubal sega brzo nekoja magenta1??? Jas cekam za realizacija od 1 dekemvri...dali e ova normalno???
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.979
Поени од реакции
14.757
Ги испорбав сите варијанти и дефинитивно Мобимак ја качил брзината на 4г, но кога телефонот е подесен на 4г се губи малку од мрежата за разговор. Но брзината осетно е зголемена, а ми се чини после 2 дена користење дека и батеријата се троши побрзо. Ако се подеси на 3Г , мрежата се враќа на максимум.

Ме чуди што брзината на 4г е поголема него на WiFi на рутерот од телеком. Потрошив околу 80 Мб од пакетот но морав да ги измерам брзините:

r
 

TheMessenger

Кодош
Член од
18 февруари 2012
Мислења
370
Поени од реакции
473
Паралелно со ова денес приметив и дека откако добив 4г изгубив на оние цртичките од мрежата(за јавување).Сега е или на 1 или на 2, но во разговор немам проблем.Ддали е само кај мене или кај сите...незнам
4г се користи само за дата (сурфање). Кога правиш муабет те префрла на 3г, а ако нема покриеност на некое место може и на 2г да те врати.

Н+ е 3.75г и е нешто побавна од 4г (теоретски се тука некаде со брзини).
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.979
Поени од реакции
14.757
Da,....ona 3g vo tabelata e mereno fakticki na H+. Ponekogaš pagja na H a vo retki slučai znae da padne na E
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.979
Поени од реакции
14.757
Мобимак сериозно излгеда ја сватил конкуренцијата. За мене ова е шок да се има вакви брзини. Последново ја мерев во центарот на Кичево, на околу 100 метри од Телекомот. Со мене кафе пиеше другар кој е на ВИП и кај него брзината беше 6.5 мб/с

 
K

kicodarker

Гостин
Мобимак сериозно излгеда ја сватил конкуренцијата. За мене ова е шок да се има вакви брзини. Последново ја мерев во центарот на Кичево, на околу 100 метри од Телекомот. Со мене кафе пиеше другар кој е на ВИП и кај него брзината беше 6.5 мб/с
Зaбoрaви дa кaжиш мaтичен брoј зa другaрти кaј имa зaвршенo среднo,кaј рaбoтaт тaткoму и мaјкaму...
Шo врскa имa инфo зa другaрти нa темa зa мoбилен oперaтoр.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.979
Поени од реакции
14.757
Зaбoрaви дa кaжиш мaтичен брoј зa другaрти кaј имa зaвршенo среднo,кaј рaбoтaт тaткoму и мaјкaму...
Шo врскa имa инфo зa другaрти нa темa зa мoбилен oперaтoр.
Ne te svaćam, seriozno.....muabetot mi beše deka od isto mesto(ist kafić) merevme brzina na dva operatora, i na Vip beše 6.5 a na Mobimak 83, što ne beše slučaj pred edna nedela koga i Mobimak imaše slična brzina.


PS.Inače drugarot mi e faktički bratučed i e generalen direktor na AEK. Proverlivo na internet mnogu lesno.
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
135
Поени од реакции
42

Ne e tocno toa sto vikas za VIP.
Mozebi si meril 3G na Vip
A momentalno novata mreza 4G-to na VIP e najbrozoto bidejki imaat pusteno 4G+ ili LTE Advanced
P.s

Pa ti be priatel si imas mereno na Wifi toa 6.5 mbps. Ne go gledas simbolot pred download brzinata?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom