T-Mobile - Генерална дискусија

Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Не се будали пак се сами на пазарот очекуај да дигнат до небо цените не да напалат
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Moze li nekoj da mi pomogne, imame problem so prevarantive.
Znaci vaka kupiv nov telefon so prodolzuvanj dogovor, i posle dve nedeli mi se rasipa, go odnesov voservis, mi rekoa ke mi go zamenat za nov aparat, i deka za nedela dena bi trebalo da bide rabotata. Na kraj pominaa mesec i dve nedli jas uste ne sum dobil nov aparat, se javuvam u servis mi vikaat ne e do nas od samsung cekame odgovor, se javuvam vo samssung tamu samo me lazat ke bide najbrzo so moze i niso od toa.
neka pise koj imal vakvo iskustvo ili so znae nekoj so vakov problem, dali moze da gi tuzam, so da napravam, poso ocigledno me izlazaa, a od telekom ne im cue pa taka fakturitie si stigaat.
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Moze li nekoj da mi pomogne, imame problem so prevarantive.
Znaci vaka kupiv nov telefon so prodolzuvanj dogovor, i posle dve nedeli mi se rasipa, go odnesov voservis, mi rekoa ke mi go zamenat za nov aparat, i deka za nedela dena bi trebalo da bide rabotata. Na kraj pominaa mesec i dve nedli jas uste ne sum dobil nov aparat, se javuvam u servis mi vikaat ne e do nas od samsung cekame odgovor, se javuvam vo samssung tamu samo me lazat ke bide najbrzo so moze i niso od toa.
neka pise koj imal vakvo iskustvo ili so znae nekoj so vakov problem, dali moze da gi tuzam, so da napravam, poso ocigledno me izlazaa, a od telekom ne im cue pa taka fakturitie si stigaat.
Како што знам во рок од 30 работни дена доколку не ти го поправат телефонот, должни се истиот да ти го заменат со нов. Деновите се поминати, закани им се со пријава, доколку и по тоа не ти дадат нов уред, пријави ги.
 

Sprite

Bayern Fanatic
Член од
23 јули 2007
Мислења
447
Поени од реакции
36
Прашање во врска со мој клуб поените, сакам да ги искористам при купување на телефон и ме интересира како да пресметам? Колку поени прават 1ден попуст?
 
Член од
25 март 2012
Мислења
188
Поени од реакции
43
Колку време однапред можам да го продолжам договорот во телеком ?​
 
Член од
22 јуни 2014
Мислења
25
Поени од реакции
8
Od koga pamtam sum t mobile (telekom ) korisnik na pripaid nego u posledno vreme primetuvam deka koga aktiviram mega opcijata od 150 den za nedela ti dava internet sobrakaj 250 mb . Nego ovie ne ti go namalat berzinata sa sobrakaj od koga ke gi istrosis internetot jas go imam terano 8 gb za 4 dena i posle izlegov od mk i mi pomina nedela dali ima probano i nekoj ova opcija ( se izvinuvam na pravopis )

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.596
Прашање во врска со мој клуб поените, сакам да ги искористам при купување на телефон и ме интересира како да пресметам? Колку поени прават 1ден попуст?
Jas pred 2 godini iskoristiv okolu 8000 poeni i mi namalija okolu 1700 od cenata na telefonot
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Прашање во врска со мој клуб поените, сакам да ги искористам при купување на телефон и ме интересира како да пресметам? Колку поени прават 1ден попуст?
5000 поени 1000 денари мислам.
Колку време однапред можам да го продолжам договорот во телеком ?​
6 месеци.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.596
Ima nekoi reklami za povolni telefoni za crn petok. Ako nekoj vidi nekoja dobra ponuda neka piši, pošto imam vkupno 5 pretplati na koi ne sum zel telefon
 

Sprite

Bayern Fanatic
Член од
23 јули 2007
Мислења
447
Поени од реакции
36
Ima nekoi reklami za povolni telefoni za crn petok. Ako nekoj vidi nekoja dobra ponuda neka piši, pošto imam vkupno 5 pretplati na koi ne sum zel telefon
Имаш понуда смартМ 900ден. со 8гб интернет и неограничени разговори и смс. Ако даваат некој убав попуст вреди да се продолжи дог.

Sent from my SM-G357FZ using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.596
Јас имам покрај другите помали претплати(за членови на моето семејство), претплата за 599 денари со се ДДв а имам:
-неограничено кон сите национални мрежи, без никакви ограничувања
-3 гига 3Г интернет,
-200 СМС пораки


што е добра понуда, но ме интересираат понудите за телефони, бидејќи уште од лани во Октомври имам неискористена претплата, две нови од пред некој месец, и две ми се за продолжување на договори од кои двете се овие од 599(како понуда за фирмата за која работам)
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802
Skroz zabegale ovije ot t-mobile ..so ubo si bese paketot mega od 149den..sea osven sto go naprajle 169den,tuku i net ne trae poveke od eden den ..prethodno si bese top,net traese cela nedela,si mozese da si iznagledas youtube i videa bez nikakvo seckanje il potrosenje na MB,vcera so samo 2 videa od 10min youtube,si stigna notifikacia,deka e preostanat 69MB ..otkako se potrosi,si aktivirav dodatno nedelen internet od 400MB,veke potrosen za pomalku od 24h,bez nitu edno izgledano video ..
Teski retardi,izgleda deka mame ni ebaja posle spojuvanjeto na VipOne ..ovije od AEK K.R gi boli,vazno ke se opijancat za NG ..
Inace ne mi se sviga da se obvrzam so dogovori i slicni sranja,megutoa posle ovie gluposti valjda treba da se prefrlam,i taka do sega ke napolnev 800/1000den mesecno ..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Абе не се нормални 899 денари за неограничени разговори и 2-3гб нет овие се откачиле бе :D
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Абе не се нормални 899 денари за неограничени разговори и 2-3гб нет овие се откачиле бе :D
Не, 8 GB net, неограничени разговори и пораки кон сите домашни мрежи, за 899 денари. Линк
 

Kajgana Shop

На врв Bottom