Superhero Movies

Член од
25 март 2012
Мислења
8.288
Поени од реакции
4.664
Дури мене не ми се допадна филмов, со филмов дефинитивно гал не е вондервомен, а не измамија со Б вс С.
Педро го направи watchable филмов, не ми се допадна ни читах ниту нејзиниот origin.
Се на се 6/10, според мене најлошиот од досега DCEu.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Гледам никој не искоментирал за The New Mutants. Мене ми беше онака океј. Мислам дека заслужува повеќе од 5.6 на ИМДБ, барем 6.5.

Интересна идеја има филмот. Ми се допадна како секоја ориџин сторија беше вметната во даден момент, а не сите одеднаш. Така да подолго време ти се вртат неодговорени прашања во главата. Хорор елементите исто беа добро вметнати.

Е сега таа идеја можела да биде подобро разработена. Мислам дека прекратко траеше филмот. Со екстра 30-40 минути приказната можеше да биде подобро обработена.

Штета што и мутантите отидоа под капата на Марвел. Фокс таман почнаа со ризични проекти како овој. Баш ќе беше интересно да се види во кој правец ќе се движи франшизата.

П.С. Ања Тејлор-Џој :love:
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.288
Поени од реакции
4.664
Имам осечај филмов ќе го растура и вирусов.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.274
Капетан Марвел ќе ма нов костум и нови подобрени моќи, магични. Тоа неодамна го објавија. Но бидејќи е недоволно, сега кажаа дека ќе ги има моќите на Тор, со кои ќе се здобие преку мјолнирот.
(y)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Што улога ќе има Силвестер Сталоне во Suicide Squad 2 и покрај Starro, кои други негативци ќе бидат во филмот?
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Што улога ќе има Силвестер Сталоне во Suicide Squad 2 и покрај Starro, кои други негативци ќе бидат во филмот?
Никој не знае,само шпекулации но ќе дознаеме на 6-ти Август.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom