Superhero Movies

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Аквамен беше...не знам чуден.
Ни горе ни доле сум со филмов се уште а 24 саата поминаа откако го гледав.
Не знам на моменти ми делуваше као да гледам некоја пародија на DC, после беше awesome, па музиката ми беше како акциски филм правен само за ТВ во 80тите, fight сцените беа одлични. Сцeнариото за Момоа како да го гледам Шварци со one-liners, ама сепак на моменти ме изнасмеа хуморот.
Што знам, засега 7/10 можда ќе му падне за некое време.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Аквамен беше...не знам чуден.
Ни горе ни доле сум со филмов се уште а 24 саата поминаа откако го гледав.
Не знам на моменти ми делуваше као да гледам некоја пародија на DC, после беше awesome, па музиката ми беше како акциски филм правен само за ТВ во 80тите, fight сцените беа одлични. Сцeнариото за Момоа како да го гледам Шварци со one-liners, ама сепак на моменти ме изнасмеа хуморот.
Што знам, засега 7/10 можда ќе му падне за некое време.
На IMDB од 8.6 сега отиде и на 7.8 за на крај да биде и под 6.
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.822
Поени од реакции
10.551
Јас сум позитивно изненаден од Аквамен, можеби и затоа што не очекував премногу, но сепак ова е најдобриот филм на DC после Dark Knight трилогијата. Визуелните ефекти исто така се каде каде подобри во однос на Justice League да речеме. Таму ефектите беа како да ги правел некој во Movie Maker.
 
Последно уредено:

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.606
Поени од реакции
12.390
Прва рецензија што слушнав за Аквамен е „ Супер ко за DC филм “ и во право беа :D

Не знам, сакам да мислам дека имаат проблем со тајмингот на филмовиве DC. Добар беше, али ќе беше одличен да излезеше пред 2-3 години, сеа не можам а да не гледам колку само краделе од други филмови.

Визуелно и до некаде со музика се скапале од „позајмување" од Тор. Тоа што едниве ги имаа Led Zep а другиве нивната ептен јака копија Greta Van Fleet. Па после со 80s музиките и претерано флуросцентни бои.

Па со безвезе сцени со скокање по кровови и тракинг низ тавани крадено од 007 и Assassins Creed.

Па со претерано употребен хумор „Еј во нов свет сум ! Не знам што треба, ама јебига i'll blend in...lemme eat this flower ".
Сцената со ѕвоното ме потсети на некој акционен филм од 90ти со ...Антонио Бандерас ... не знам зошто.....

На моменти видов дури и сличности со Wonder Woman. o_O

Едноставно не видов ништо што ме натера да речам супер филм. Што ќе ме натера да го глеам пак, или да го препорачам.
Океј е филмот, ако гледаме за DC филмови е минимум 8ка, али...глобала...ех :/

Уште се надевам дека Шазам навистина ќе ги извади од медиокритет.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587

Одамна сакав да го видам Џиленхал во суперхеројски филм. Ама не го баш замислував како Мистерио. Му лежи повеќе да глуми некој Бетмен негативец... :unsure:
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846

Одамна сакав да го видам Џиленхал во суперхеројски филм. Ама не го баш замислував како Мистерио. Му лежи повеќе да глуми некој Бетмен негативец... :unsure:
Повеќе ќе му лежеше да биде Авенџер или позитивец во Марвел филмовите. Штета што ќе биде негативец.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom