Superhero Movies

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
32.793
Поени од реакции
48.624
Се, ги сменија сега за паузава.
Ми олесна многу.
Се исплашив дека расниот и сексуалниот диверзитет ќе биде изоставен и маргинализиран, како жените низ вековите, како црните берачи на памук.
Што ми вреди добро осмислено сценарио со карактери кои имаат развој, заедно со умешна режија, ако не се запазени квотите за расна и сексуална различност.
 

Red John

natural born hater
Член од
30 мај 2009
Мислења
9.351
Поени од реакции
21.799
Ми олесна многу.
Се исплашив дека расниот и сексуалниот диверзитет ќе биде изоставен и маргинализиран, како жените низ вековите, како црните берачи на памук.
Што ми вреди добро осмислено сценарио со карактери кои имаат развој, заедно со умешна режија, ако не се запазени квотите за расна и сексуална различност.
Така е.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.838
Поени од реакции
78.229
Касно ја гледам диксусијата ама „Џокерот“ на Тод Филипс не е Џокер, тој е само еден Кинг оф Комеди кој се шминка. Тој лик е ментално болен и нема ни трошка од генијалноста на Џокерот на Леџер како криминален мастермајнд. И никогаш нема да се развие од оној лик криминалец. Цела среќа дека Леџер го крена ликот на пиедистал инаку никогаш немаше ни оскар да добие. Освен ако не се викаше Џокер, тогаш ќе беше океј филм.
Штета што вака се осеќаш за филмот, ама те сфаќам што сакаш да кажеш.

Пред да излезе филмот тоа го кажа и режисерот на филмот, дека ова е само филм со етикета Џокер, дека ова е филм за лик што се нарекува себе си Џокер и нема да се престави како бекстори за Џокер од стриповите нити пак дека има некоја поврзаност со Џокер од стриповите туку треба да се гледа како посебен лик.
Така да, во право си, не е создаден филмот со идејата за Џокер од стриповите

Дури после излегувањето на филмот режисерот го има кажано и ова:

“There’s many ways to look at the movie,” Philips said. “He might not be Joker. This is just a version of a Joker origin. It’s just the version this guy is telling in this room at a mental institution. I don’t know that he’s the most reliable narrator in the world, you know what I’m saying?”


Ама од друга страна мора да признаеш дека многу малце потсеќа на Џокерот од Килинг Џоук т.е. down on his luck comedian
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.838
Поени од реакции
78.229
Џокер и Бетмен сеуште се тие?
Не се транс азијатки или нешто слично, како на пример црни педери?
Се чека сега и за Бетмен, чинам во некој од стрип универзумиве Бетмен се верува дека е мртов и можеби за пар броја црнец да се преправа дека е Бетмен (не го земај ова здраво за готово, дур не видам слики ништо :D)

Ама еве, Вондер Вомен е сменета :D

1602901392332.png
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
4.294
Поени од реакции
3.013
Во стриповите веќе 10 години има нов Спајдермен и е афро/латино Мајлс Моралес.
 
  • Вау
Reactions: wot
Член од
29 јуни 2014
Мислења
12.184
Поени од реакции
13.884
Не ми е јасно она створење Пит Дејвидсон од снл го направија глумец, стонер што не знае два збора да поврже.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
14.145
Поени од реакции
22.221
Не ми е јасно она створење Пит Дејвидсон од снл го направија глумец, стонер што не знае два збора да поврже.
Знае да поврзе и е одличен комичар. Тоа што ја кова(л) Ариана Гранде не треба до толку да ти смета.
 
На врв Bottom