Star Wars

Член од
14 ноември 2013
Мислења
2.217
Поени од реакции
4.541
Не сум некој die hard фан на Star Wars ама све мислам дека во некој од предходните филмови имаат кажано дека балансот на Силата мора да се одржува, и дека на секој Џедај има по еден Ситх. Поправете ме ако грешам, баш ме интересира дали е ова точно.

И второ, Леа и вика на Реј никогаш не се плаши/срами од тоа што си(Палпатине), а на крајот кога старата жена ја прашува Ray who? Она вика Скајвокер. Мислам дека требаше да си каже дека е Палпатине и да докаже дека може да ја смени судбината на нејзината фамилија.

Исто како што Бен докажа дека може да се вратиш од темната страна.

Ова е само мое мислење како можеше да заврши. Инаку интересен филм, и се надевам дека ова е крајот на сагата. :D


П.С не кажаа како Императорот преживел после борбата со Вејдер и Лук. :D
Во приквелите наговестува дека бил опседнат со потрагата за бесмртност, а во новиве филмови мислам кажаа директно или индиректно дека е клон на тој Палпатин од оригиналната трилогија...можеби и не кажаа во филмовиве, туку во некои интервјуа со Ј.Ј Абрамс може имам прочитано. Фактички не преживеал после борбата со Вејдер и Лук. :ROFLMAO:
Ако сум грешка, некој нека ме исправи...
Додека паѓал, Сидиус ја префрлил својата свест во ново тело.

Rise of the Skywalker :
Plagueis had not acted fast enough in his own moment of death. But Sidious, sensing the flickering light in his apprentice, had been ready for years. So the falling, dying Emperor called on all the dark power of the Force to thrust his consciousness far, far away, to a secret place he had been preparing. His body was dead, an empty vessel, long before it found the bottom of the shaft, and his mind jolted to a new awareness in a new body - a painful one, a temporary one.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
32.927
Поени од реакции
48.868
Ќе ја клоцнат, изгледа, Кејтлин Кенеди. Тоа само позитивно може да биде. Ваљда.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.819
Поени од реакции
3.606
Не знам кај да пишам за ваква работа.
Ако има некој играчки star wars што сака да ги подари или продаде нека ми пише.

П.с од било кој серијал.
Автоматски споено мислење:

Не знам кај да пишам за ваква работа.
Ако има некој играчки star wars што сака да ги подари или продаде нека ми пише.

П.с од било кој серијал
Автоматски споено мислење:

Не знам кај да пишам за ваква работа.
Ако има некој играчки star wars што сака да ги подари или продаде нека ми пише.

П.с од било кој серијал
Автоматски споено мислење:

Не знам кај да пишам за ваква работа.
Ако има некој играчки star wars што сака да ги подари или продаде нека ми пише.

П.с од било кој серијал
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.732
Поени од реакции
3.310
Не знам кај да пишам за ваква работа.
Ако има некој играчки star wars што сака да ги подари или продаде нека ми пише.

П.с од било кој серијал.
Автоматски споено мислење:

Не знам кај да пишам за ваква работа.
Ако има некој играчки star wars што сака да ги подари или продаде нека ми пише.

П.с од било кој серијал
Автоматски споено мислење:

Не знам кај да пишам за ваква работа.
Ако има некој играчки star wars што сака да ги подари или продаде нека ми пише.

П.с од било кој серијал
Автоматски споено мислење:

Не знам кај да пишам за ваква работа.
Ако има некој играчки star wars што сака да ги подари или продаде нека ми пише.

П.с од било кој серијал
Имаш и во Литература во Сити Мол играчки Star Wars.
600 денари мислам дека беа од една.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.819
Поени од реакции
3.606
Доколку има некој заитересиран за трампа за Стар Ворс нека ми пише.

20200813_225714.jpg

20200813_225745.jpg

20200813_225802.jpg

20200814_145351.jpg 20200813_230047.jpg
 
На врв Bottom