Star Wars

џимеј

Модератор
Член од
4 март 2007
Мислења
9.863
Поени од реакции
22.366
По разни рошкања на нет, случајно најдов еден сајт, каде што содржината беше малце и неверувачка. На повидок е уште една трилогија на Војна на ѕвездите, еден од најдобрите научно фантастични серијали на сите времиња.

Станува збор за:
Star Wars VII - The Hidden Circle
Star Wars VIII - The Republic In Crisis
Star Wars IX - Victory Of The Force

Star Wars VII - The Hidden Circle
30 години поминаа откако беше битката за Ендор(Return of The Jedi), кога и царот и Дарт се сретнаа со нивната судбина. 10 години по Ендор, остатоците од Империјата пропаднаа и Новата Република се формира врз пепелот на Империјата. Но, непријателите против Новата Република сеуште постојат. Насилна група на Dark Jedi се појавува да ја угрози стабилноста и да ужива во Новата Република.

Star Wars VIII - The Republic In Crisis
Откако нивната тајна база ќе биде уништена од The New Jedi Order во седмата епизода, Dark Jedi одлучуваат да се кријат се додека клоновите на Дарт Вејдер и Лук Скајвокер созреваат. Во меѓувреме, Републиката се справува со нови натрапници кои себеси се викаат The Mandalorians. The Mandalorians super comandoes потекнуваат од непознато место во галаксијата. Републиката е нападната од нив и се одигрува една тешка и спектакуларна битка. Војниците на републиката се поразени, а Mandalorians се враќаат длабоко во универзумот.

Star Wars IX - Victory Of The Force
Патувајќи низ свемирот, Хан Соло, Леа Соло, R2-D2, C-3PO и Chewbacca се на пат кон домот на Хан Corellia, да учевствуваат на погребот на неговата мајка. Dark Jedi се појавува на погребот и се води драматична битка, при која се уништува домот на Хан.


Накратко тоа беше за Војна на ѕвездите, за она што го прочитав и слушнав. На повидок е нова трилогија, само прашање е кога? Сигурно старите фанови сакаат уште еднаш да се повторат тие неверојатни Jedi битки.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.066
Поени од реакции
3.812
Ќе го упропастат Star Wars брендот.:toe:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
83.258
Поени од реакции
190.532
Многу голем фанатик сум на Стар Варс. Кога ќе ги даваа на Сител се сеќавам, на школо еднаш не отидов само за да го гледам еден дел. Не знам зошто, ама многу ме влечат, да ги има по цел ден, по цел ден ќе ги гледам. Дури и мобилниот ми ѕвони со саундтракот на Стар Варс.
За новиве продолженија не сум баш сигурна, не знам дали ќе можам да ги сакам како старите, се` зависи од актерите а и од холивудските умови кои мислам дека ќе претераат со звучните и графичките ефекти.
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.332
Сепак не се знае дали информацијава е 100% точна. Ако е, и ако режисер е Џорџ Лукас, сигурен сум дека и оваа трилогија нема да разочара. Сепак, не би требало да форсираат уште еден култен серијал филмови, ако целта им е правење пари(а сигурно е). Како и да е... ќе чекаме, ќе видиме:).

П.С. Сакам lightsaber.:(
 

klime7

vending
Член од
6 ноември 2007
Мислења
1.241
Поени од реакции
52
Првиот план,
уште кога почна да се снима првата трилогија беше најавувано дека ќе има три трилогии т.е. 9 филма,
Но по долгата пауза измеѓу првите две(и единствени) трилогии,
самиот Лукас излезе со изјава дека ќе нема нова, трета трилогија.

Ова мислам дека е само шпекулација
Дај боже да не сум во право :)
 

Apokalipto

(М)
Член од
4 март 2007
Мислења
15.578
Поени од реакции
2.576
Сепак не се знае дали информацијава е 100% точна. Ако е, и ако режисер е Џорџ Лукас, сигурен сум дека и оваа трилогија нема да разочара. Сепак, не би требало да форсираат уште еден култен серијал филмови, ако целта им е правење пари(а сигурно е). Како и да е... ќе чекаме, ќе видиме:).

П.С. Сакам lightsaber.:(
I've been waiting for you oБО ли глава :pos: pick your lightsaber and fight.

Ако ги снимаат, ќе биде само за пари... но сепак под палката на Џорџ мислам дека може да очекуваме нови ремек дела и прекрасни битки.
 

џимеј

Модератор
Член од
4 март 2007
Мислења
9.863
Поени од реакции
22.366
Еве уште една шпекулација

Star Wars Episode 7 vii
Full Movie Title: Star Wars Episode 7 - The Hidden Circle
Theatrical Release Date: 20 May 2021
Production Budget: $ 140 million U.S. dollars
Director: Unknown at this time. Potential candidates:

James Cameron (Aliens, The Terminator and Terminator 2: Judgment Day and Titanic)
Ridley Scott (Alien, Blade Runner, Black Hawk Down and Hannibal)
Peter Jackson (The Lord of the Rings movie trilogy)
David Fincher (Se7en, Fight Club and Panic Room)
Ron Howard (Willow, A Beautiful Mind and The DaVinci Code)
Steven Spielberg (Jaws, Close Encounters of the Third Kind, the Indiana Jones films, E.T.: The Extraterrestrial, Jurassic Park and The War of the Worlds)

Executive Producer: George Lucas
Script Writer: Unknown
Story Idea: George Lucas

Cast of Actors: Mark Hamill as Luke Skywalker, Harrison Ford as Han Solo, Carrie Fisher as Princess Leia Organa Solo, Billy Dee Williams as Lando Calrissian, Peter Mayhew as Chewbacca, Ray Park as Darth Maul and Anthony Daniels as C-3PO
Other Characters: Wedge Antilles, Ben Skywalker, Anakin Solo, Asp, Shindor, Spiden, Mara Jade Skywalker, R2-D2, Admiral Ackbar, Mon Mothma, Kyle Katarn, Garm Bel Iblis, Kyp Durron, Garindan, Sifo Dyas and Corran Horn
Type of Film Genre: Action, adventure, science fiction and fantasy
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.553
Поени од реакции
1.603
Па зарем ќе ги враќаат оригиналните ликови? Сите тие се сега старци... Но можеби тоа е и поентата...

Само, кој ќе ги води битките? Треба млади актери...

Не сум сигурен дека ќе направат нешто подобро... Но ај, живи биле па виделе.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ископирале ова од Star Wars Episode V
чиста шпекулација за глумците

Cast of Actors: Mark Hamill as Luke Skywalker, Harrison Ford as Han Solo, Carrie Fisher as Princess Leia Organa Solo, Billy Dee Williams as Lando Calrissian, Peter Mayhew as Chewbacca, Ray Park as Darth Maul and Anthony Daniels as C-3PO
 

џимеј

Модератор
Член од
4 март 2007
Мислења
9.863
Поени од реакции
22.366
На овој сајт дури е излезено и сценариото на трејлерот.

The 20th Century Fox logo appears with the Fox musical theme heard followed by the Lucasfilm, Ltd. logo. The main Star Wars music theme is heard.
A Dark Jedi named Spiden is seen with a silver bladed light saber. Luke Skywalker, holding a blue bladed light saber, stands a short distance from Spiden.
Spiden: "The Sith Lords were too weak to control the secrets of the dark side."
Luke Skywalker: "The path of evil always ends in self destruction."
Spiden attacks Luke. Their light sabers clash in a fiery thunder.
Cut to a scene showing Chewbacca roaring while pulling a Dark Jedi warrior's arms out of their sockets.
A Gundark is seen briefly.
The leaders of the New Republic are gathered together in a meeting room.
Princess Leia: "The Republic is not ready for conflict. We must seek peace."
Han Solo: "I don't know. We could use a good war."
Mon Mothma: "This will lead to chaos and despair."
A group of Dark Jedi surround C-3PO and R2-D2.
C-3PO: "We surrender! We surrender!"
R2-D2 suddenly extends all his tools and gadgets, then charges at the Dark Jedi.
C-3PO: "R2, you've lost your mind."
Kyle Katarn and Kyp Durron are seen running down a dark hallway.
Wedge Antilles is shown piloting an X-Wing star fighter.
A Dark Jedi named Asp, with a black bladed light saber, is seen taunting Anakin Solo with a purple bladed light saber and Ben Skywalker with a green bladed light saber.
Asp: "You will not survive, young Jedi. Don't bother to beg for mercy for there shall be none."
Explosions surrounding the Millennium Falcon while in flight in deep space.
A Dark Jedi shoots a Force fireball at Lando Calrissian.
Spiden: "The Jedi holocrons provide us with unlimited powers."
Cloning chambers of the Luke and Anakin clones seen.
Brief shot of the godlike Rodar Wizards seen as holographic images.
Fade to a new scene showing cute, lovable and adorable alien creatures, who are seen dancing and singing together with great joy.
Shindor (Leader of the Dark Jedi): "Destroy all that you see."
The immense Dark Jedi asteroid base appears under attack by the New Republic star ship armada.
Screen fades to black.
Hundreds and hundreds of Jedi Knights vs. Dark Jedi appear battling in spectacular light-saber duels.
Fade to black screen. Dramatic pause.
Ends with title of the film.
Star Wars Episode 7 - The Hidden Circle
Theatrical release date appears.
May 20, 2021
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
4.986
Поени од реакции
5.463
По разни рошкања на нет, случајно најдов еден сајт, каде што содржината беше малце и неверувачка. На повидок е уште една трилогија на Војна на ѕвездите, еден од најдобрите научно фантастични серијали на сите времиња.
А тој сајт случајно да не е supershadow.com? Не верувај во се што ќе прочиташ таму.

Џорџ Лукас има изјавено дека Star Wars филмовите се приказна за Anakin Skywalker, т.е. Darth Vader, и го опфаќа периодот од неговото детство до неговата смрт. Значи серијалот е завршен и нови продолженија нема. Идејата за клонирање на Vader (што e напишано во тоа "сценарио") е тотално без врска.
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Би сакал да има не само уште 3 туку повеке продолженија. Филмовите Star Wars ми се најомилени сите делови се одлични и се е поврзано. Дај боже да снимат уште продолженија
 

Kajgana Shop

На врв Bottom