Star Wars

Gag

Член од
14 ноември 2013
Мислења
1.564
Поени од реакции
2.433
Ајдеее Сидиус се враќа. Реј ќе испадне ќерка на Лук или? Човече каша попара направија од новиве филмови, памет за сите - не мењавај директор на сред трилогија.

Едино добро е што [веројатно] Мара Џејд е канон.
 
Последно уредено:

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
6.110
Поени од реакции
4.849
Седмицата односно STAR WARS The Force Awakens не беше лош, му давам оценка четворка, но осмицата Star Wars Тhe Last Jedi беше срање, едвај го изгледав, ништо не сфатив, тешко срање и тотално филмско промашување, се надевам дека Војна на Ѕвездите деветката ќе биде нешто подобро од осмицата !
 
Член од
21 април 2019
Мислења
132
Поени од реакции
109
Некако не ми се гледаат новите продолженија.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
9.528
Поени од реакции
10.222
1:50

"The Princess, you have to take care of her".
RIP Peter Mayhew.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
29.685
Поени од реакции
38.716
Мислам дека следна станица на таа Кенеди, на Џеј Џеј и остали кретени би требало да биде Бри Ларсон у кастинг за Рајз оф Д' Скајвокер.
 

YuZe

Amor Vincit Omnia
Член од
22 септември 2005
Мислења
642
Поени од реакции
94
Солидно од Мандалориан.

А остало од Jar Jar Abrams и Rian Johnson е тешко срање.
 
На врв Bottom