Star Wars

Член од
13 февруари 2007
Мислења
4.986
Поени од реакции
5.463
Се гледа дека Абрамс се трудел многу да ги поправи тешките срања на Џонсон, ама при тоа и самиот на моменти има направено некои глупости.

The Rise of Skywalker од мене добива оценка 7/10. Немав некои големи очекувања, се надевав само дека ќе биде подобар од The Last Jedi и филмот тоа го исполни. Бев задоволен од крајот.

Одам сега да ја изгледам 7ма епизода од The Mandalorian. За серијата немам зборови, до сега е врв. Дефинитивно ми ја врати надежта за Star Wars.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
32.927
Поени од реакции
48.868
и до кај е работана со старвар?
ќе победи џедај или лошиот?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.732
Поени од реакции
3.310
Ќе ги замолам само тие што ја разбираат Star Wars франшизата, да ми лајкнуваат на горниот пост.
Мислам, стварно нема смисла @Anon и @Syn ако не сте ги гледале, не правете смешни фаци.
Одете гледајте Покемон и Драгонбол.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
2.988
Поени од реакции
14.631
Мислам дека се издаде малку со овие два поста.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
2.320
Поени од реакции
7.271
@wot каква ни е политиката со спојлери во темава?
 

mr wednesday

сТреда дан за метак.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.125
Поени од реакции
4.668
Дечки дајте линк од солидна снимка од The Rise of Skywalker.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
2.756
Поени од реакции
10.746
Не сум некој die hard фан на Star Wars ама све мислам дека во некој од предходните филмови имаат кажано дека балансот на Силата мора да се одржува, и дека на секој Џедај има по еден Ситх. Поправете ме ако грешам, баш ме интересира дали е ова точно.

И второ, Леа и вика на Реј никогаш не се плаши/срами од тоа што си(Палпатине), а на крајот кога старата жена ја прашува Ray who? Она вика Скајвокер. Мислам дека требаше да си каже дека е Палпатине и да докаже дека може да ја смени судбината на нејзината фамилија.

Исто како што Бен докажа дека може да се вратиш од темната страна.

Ова е само мое мислење како можеше да заврши. Инаку интересен филм, и се надевам дека ова е крајот на сагата. :D


П.С не кажаа како Императорот преживел после борбата со Вејдер и Лук. :D
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
1.885
Не сум некој die hard фан на Star Wars ама све мислам дека во некој од предходните филмови имаат кажано дека балансот на Силата мора да се одржува, и дека на секој Џедај има по еден Ситх. Поправете ме ако грешам, баш ме интересира дали е ова точно.

И второ, Леа и вика на Реј никогаш не се плаши/срами од тоа што си(Палпатине), а на крајот кога старата жена ја прашува Ray who? Она вика Скајвокер. Мислам дека требаше да си каже дека е Палпатине и да докаже дека може да ја смени судбината на нејзината фамилија.

Исто како што Бен докажа дека може да се вратиш од темната страна.

Ова е само мое мислење како можеше да заврши. Инаку интересен филм, и се надевам дека ова е крајот на сагата. :D


П.С не кажаа како Императорот преживел после борбата со Вејдер и Лук. :D
Во приквелите наговестува дека бил опседнат со потрагата за бесмртност, а во новиве филмови мислам кажаа директно или индиректно дека е клон на тој Палпатин од оригиналната трилогија...можеби и не кажаа во филмовиве, туку во некои интервјуа со Ј.Ј Абрамс може имам прочитано. Фактички не преживеал после борбата со Вејдер и Лук. :ROFLMAO:
Ако сум грешка, некој нека ме исправи...
 
На врв Bottom