Star Wars

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.689
Поени од реакции
6.590
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.308
Поени од реакции
19.661
Време е на Оби Ван Кеноби да му стане јасно дека без некоја способна жена да има околу него, да му ги брка работите, да го води и да му кажува што да прави, нема успех.
Штета што Маул му ја уби женската, имаа потенцијал имо.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
После Danny Trejo сега и Flea e дел од Star Wars универзумот :pos:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.796
Стварно у Андор побуњениците имале калаши?
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.416
Поени од реакции
4.248
Непопуларно мислење...мислам дека оригиналната трилогија е прекухајпирана. Глумата...ех... мислам дека е прва улога на форд и хамил.
Дијалогот...the force this the force that...генеричен, исто и приказната. Многу генерична за 80-тите. Главна продажна причина мисла дека се специјалните ефекти и дека е харизматичен.
Ама хајпот е заради носталгијата а не заради друго....
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.242
Поени од реакции
27.584
Непопуларно мислење...мислам дека оригиналната трилогија е прекухајпирана. Глумата...ех... мислам дека е прва улога на форд и хамил.
Дијалогот...the force this the force that...генеричен, исто и приказната. Многу генерична за 80-тите. Главна продажна причина мисла дека се специјалните ефекти и дека е харизматичен.
Ама хајпот е заради носталгијата а не заради друго....
Hajpot okolu originalnata trilogija e kreativnosta.
Kolku i da se kritikuva George Lucas duri i zasluzeno okolu vtorata trilogija, go proshiri univerzumot tolku sto izniknaa sekakvi spinoffi potoa. Za kreativnosta ima cista petka.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.308
Поени од реакции
19.661
Изглеав 11 епизоди од Андор и серијата искрено ми е океј. Интересна, лесна за следење и ми се допаѓа таа русокосата од ИРС. :love:

Но! Имав тотално други очекувања од серијата иако ја открив пред 3 дена, не очекував дека ќе биде ова што е. Ептен ми е здосадено што цела приказна и сите Војна на Ѕвездите филмови/серии/игри итн се вртат околу Империјата против Бунтовниците* - универзумот Стар Варс има илјадници години историја, неограничена можност за креативност. Али не, повторно истото па истото. Исто, овој протагонистов глумеше во Роуг 1, уште кога го видов тука јасно ми стана што како ќе се одвива.

*И тоа речиси секогаш од страна на вториве.

Стварно у Андор побуњениците имале калаши?
Да, ептен ми беше смешно, не можев да поверувам долго време дека имаше калаш.

Untitled.jpg
ooo.png
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.402
Поени од реакции
6.022
Позитивно изненаден од анимираната Tales of the Jedi, поготово епизодите за Доку.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.796
У трејлерот за Аколајт (на кој е автор оваа, чинам) буквално све се жени. Буквално.

Патем, слушам го земале Џорџ у Дизни. Мислам дека е џабе све, они нема да видат пари више од Стар Ворс. Стар Ворс го расипаа заувек. Не се поправа. Како Доктор Ху.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom