Sons of Anarchy

Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Се враќам на темава конечно почвам да ја гледам цела сезона од вечерва :D
 
Член од
21 јули 2011
Мислења
1.339
Поени од реакции
3.202
"Doubt thou the stars are fire;
Doubt that the sun doth move;
Doubt truth to be a liar;
But never doubt I love."
- William Shakespeare

Не знам, апсолутно немам зборови за серијава. Сум изгледал многу, ама ниту една не ми влегла вка под кожа. Секоја чест за глумците, посебно за Чибс во последната епизода... чиста десетка.


:place::cuc:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.504
Поени од реакции
62.311
Курт правеше се за да го замразат гледачите Џекс, па некако се осеќаше моментот како правдина.
Моментот кога ги рашири рацете, како врана, кнедла у грло ми дојде (n) ...

Ми се врати муабетот што Џекс му го викаше на Џус, као, никој од Синовите не се самоубива, кога Џус проба да се обеси, а сега...
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Курт правеше се за да го замразат гледачите Џекс, па некако се осеќаше моментот како правдина.
Моментот кога ги рашири рацете, како врана, кнедла у грло ми дојде (n) ...

Ми се врати муабетот што Џекс му го викаше на Џус, као, никој од Синовите не се самоубива, кога Џус проба да се обеси, а сега...
ne bese samoubistvo ova....ova bese pravda...prekrasen kraj simbolika upm
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Серија која ја почнав со најмали очекувања, по прочитаниот опис на ИМДБ а и очекувањата што може да биде со оглед на тематиката, а испадна една од подобрите серии воопшто. Неизвесна, на моменти мрачна, без штедење на никој, интересна приказна со неочекувани твистови, добро погодени актери и предоабр саундтрак.

Крајов што да се каже, кога заврти кон камионот со подигнати раце и насмевка, чувството беше како тажен хепиенд. Правдата е задоволена а и мисијата комплетирана. Се на се екстра серија.
 
Член од
11 декември 2014
Мислења
3
Поени од реакции
4
Znaci definitivno serijata e edna od podobrite serii so sum gi gledala, ja pocnav zatoa so mislev deka dobro ke bide pretstavena strukturata na takvite vidovi organizirani kriminalni grupi kako sto se Hell's Angels, megutoa serijata e mnogu poveke od toa. Mislam deka centralno mesto zavzema ljubovta i zrtvata so a prave sekoj od clenovite na klubot za semejstvoto i klubot. I pokraj toa so mi e nogu krivo so zavrsi serijata i nacinot na koj zavrsi, sepak mislam deka zavrsi na najsoodveten nacin, krivo mi e so sinovite gi ostavi da rastat bez tatko megutoa toa bese najdobra odluka za da ne stanat kako nego, ako smetam deka Abel imase entuzijazam za takvo nesto. Kako i da e Jax si umre zadovolen na motorot na svojot tatko i bese najgolema zrtva za klubot i semejstvoto. :(
Cista 10-ka za filmot i Kurt Suter od mene.
P.s. najdobri ost imase od site serii so gi gledam!!!
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Песнава на крај што беше инаку е напишана од Kurt Sutter затоа и беше добро погодена на моментот :)

Come join the murder
Come fly with black
We'll give you freedom
From the human track
Come join the murder
Soar on my wings
You'll touch the hand of God
And He'll make you king
And He'll make you king

http://vimeo.com/114142353
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.504
Поени од реакции
62.311
KURT SUTTER: We had the conversations, and not to be morbid, but I think the example I used was the idea of someone that’s struggling or in a manic state or depressed or heavy hearted, that when they make that decision to end it in some way that there is a certain amount of peace that falls over them.
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Znaci definitivno serijata e edna od podobrite serii so sum gi gledala, ja pocnav zatoa so mislev deka dobro ke bide pretstavena strukturata na takvite vidovi organizirani kriminalni grupi kako sto se Hell's Angels, megutoa serijata e mnogu poveke od toa. Mislam deka centralno mesto zavzema ljubovta i zrtvata so a prave sekoj od clenovite na klubot za semejstvoto i klubot. I pokraj toa so mi e nogu krivo so zavrsi serijata i nacinot na koj zavrsi, sepak mislam deka zavrsi na najsoodveten nacin, krivo mi e so sinovite gi ostavi da rastat bez tatko megutoa toa bese najdobra odluka za da ne stanat kako nego, ako smetam deka Abel imase entuzijazam za takvo nesto. Kako i da e Jax si umre zadovolen na motorot na svojot tatko i bese najgolema zrtva za klubot i semejstvoto. :(
Cista 10-ka za filmot i Kurt Suter od mene.
P.s. najdobri ost imase od site serii so gi gledam!!!
pa koga ke go zemes faktot deka e inspirirana od Hamlet sve e jasno
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.504
Поени од реакции
62.311
Го познавте шоферот на камионот, така?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom