Sons of Anarchy

Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Решив да отворам тема за серијава бидејќи стварно заслужува , тие што ја имаат гледано знам дека ќе се согласат со мене а за останатите препорачувам да ја гледате .
Накратко да ви раскажам малку се работи за моторџиски клуб наречен "sons of anarchy" имаат свој бизнис т.е на почеток е само трговија со оружје и се борат против мексиканска моторџиска група која дила дрога , подоцна им следуваат многу невојли , ќе паднат во замка на мексикански картел каде ќе мора да пренесуваат дрога т.е не ќе можат да излезат од тој бизнис.....
Главни ликови се
Clay - Лидер на групата ( на почеток)
Jax - Помошник на лидерот ( Неговиот татко е еден од основачите на групата , а подоцна и неговиот син ќе е лидер кога ќе дознае какви дела има направено Clay )
Gemma - Мајката на Jax и жена на Clay
Останатите членови од групата : Tig , Bobby , Chibs , Opie , Piney , Juice ,Тara , и шерифот Wayne Unser.
Одлично е прифатена од сите гледачи на IMDb има добар рејтинг 8.6/10 . До сега се снимани 5 сезони а во очекување е шестата сезона која би требало да почне да се снима од септември .

 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
ja cekam 6ta sezona....edvaj cekam da ja gleam
 

chipicaoo

unknown
Член од
11 септември 2011
Мислења
763
Поени од реакции
873
кине серијата сине ама исто и саундтракот
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
(y) Одлична серија.

10 септември мислам почнува 6 сезона.
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Мило ми е што гледам дека и некој друг ја следи серијава! :) Одлична е.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Стигнав до 3 епизода и ја прекинав, можда ќе и дадам втора шанса, добра е ама не е баш mush watch.
 
Член од
29 август 2009
Мислења
50
Поени од реакции
9
Стварно добро серија се очекува интересна 6 сезона посебно по работите што се случија на крајот на 5 сезона ама ајде да не му го расипувам задоволството на другите кои што почнале да ја гледаат серијата или на тие што не ја гледале нема да зажалат.Мене ми е во топ 5 серии што сум ги гледал и ги пратам а гледам и пратам многу серии така да мислам кои мислат не е бог знае кој знае што серијата стварно ќе се изненадат солидна актерска екипа (Clay-Ron Perlman актерот од Hellboy;Jax-Charlie Hunman актерот од Green Street Hooligans итн ).Лично јас ги изгедав 5 сезони за 2-3 недели и не зажалив за одвоеното време :)
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Ау, само осум мислења за вака ѕверска серија. Што чекаат луѓево ја не знам. При крај на втора сезона сум и немам зборови, апсолутно добро. Не знам кој лик ми е поомилен, ама важно со Тиг се смеам најмногу.

Среќа моја што никој досега не ми ја спојлерисал га убив. :)
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Ау, само осум мислења за вака ѕверска серија. Што чекаат луѓево ја не знам. При крај на втора сезона сум и немам зборови, апсолутно добро. Не знам кој лик ми е поомилен, ама важно со Тиг се смеам најмногу.

Среќа моја што никој досега не ми ја спојлерисал га убив. :)

ne otvaraj nisto....ke se zaebes ;) pocna novata sezona ....
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Ај некој нека ми објасни зашто беше сцената со детето??
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Не ми е интересно така да чекам епизода по епизода да ги гледам , вака сите наеднаш кај сум чекал толку време ќе почекам уште малце барем на раат ќе ги изгледам сите :)
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
ne otvaraj nisto....ke se zaebes ;) pocna novata sezona ....

Да да знам. Таман ја фатив ќе ги изгледам преостанативе епизоди и после таман новата сезона. Ми се свиѓа фактот што не штедат никого. Гинат луѓе кои по сите правила би требало да преживеат. Овде не важат такви стандарди. Само насловите ги прочитав за првата епизода од најновата сезона. Имаше критики од типот овој пат отидоа предалеку, ама пошто не сакам да си ја спојлерисам ќе видам за некое време што сакале да кажат.

И музиката што оди во позадина им е топ.

 
G

Geezer

Гостин
Може да ми даде некој линк, да ја спуштам серијава ( со се превод )? Сите сезони и епизоди.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom