Skopje East Gate

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
11.550
Поени од реакции
20.910
Болд ужива во вакви ствари. Ќе уплати некој хотел у Чаир со бубашваби има да сврши, ќе го гледаш со кече на глава со браќата како лета орели. :pos:
mahh... povise mislam ke se pali na "sovetskite" gradbi toest brutalizmot. toa ima gledano... proshetka u poshta ke mu bide interesno...

a shlagot ke bide shutka... ko sto zbori indiski a ciganskiot e malku slicen bas ke mu dojde ko prosetka u little mumbai.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
22.258
Поени од реакции
36.197
штета што го банирале од Русија, беше еден од ретките странски јутубери што снима онака од срце за земјата.
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.659
Поени од реакции
2.474
штета што го банирале од Русија, беше еден од ретките странски јутубери што снима онака од срце за земјата.
Се шпекулираше дека има воена позадина. Заедно со Harald Baldr и Curt Caz, најдобри влогој снимаат од државите.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.649
Поени од реакции
33.727
Нема воена позадина, проблемот беше шо непосредно пред почетокот на војната беше во Украина и тоа во близина на руската граница. Има видео како се евакуира од Киев на 24ти февруари.

Слабо отидовме у офтопик. Ист Гејт рулз.:pos::roker:
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.319
Поени од реакции
4.869
Ух... вчера бев East Gate Mall me Prishtinës да ви го ебам тоа молот скапан, ѓоа лавиринт.
ШТо е бе она двајца без тројца внатре?!..... И све љоч до љоч! Ауу која сегрегација ви се има случено.
Од истакнати двојазични називи до истакнати двојазични цени и кулминација ви е тоа горе Food court-от каде за 250ден. (после јазичната бариера со тој на каса) земаш гној јадење и сединаш во тоа затворската кантина додека околу тебе ти ги бројат залаците прегорени работници кои се печеле на +40'C баварско сонце во придружба со забулени масни доилки кои едно дете го кланкаат додека другото расте в стомак.
Peasantry feeling пука на сите страни.. Си викаш Whaaaat aaaa fuuuuuck......
На излагање влегов во Bella Vista - Цените на јадењата - Исти!!! Барем иде келнер/ка ко господин те служи. Не тресиш пластични послужалници и не те меркаат бијонсиња од Шуто Оризари. Седиш во сепаре ко господин ти даваат вилушка и нож и не јадеш со прсти ко неандреталците горе, со извињење према вистински неандреталци.

Од тука правец Веро Jumbo. Затки!!! Ете кај бил народот. Ај вистина претежно дечурлана мајки и татковци со деришта раскупувани џиџи миџи за Нова Година али барем ти е убо на душа. Гледаш Македонци, се осеќа детски џагор, весело, музика, воа, ноа.
Од тука сечам преку ГТЦ, за објект што се распаѓа е ОК и влагам Ramstore Mall и таму гужви, народ има атмосвера.

И тоа си викам East Gate Mall изгледа ќе се сведе или веќе се сведува на дувло со јасна таргет група на купци, наменета да ги задоволи увек незадоволните 25% од земјава и да им пружа занимација на попарајливите косовари кои не киднале за Немачка и сеуште коегзистираат во тоа радиоактивната вукојебина
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
808
Поени од реакции
3.144
Ух... вчера бев East Gate Mall me Prishtinës да ви го ебам тоа молот скапан, ѓоа лавиринт.
ШТо е бе она двајца без тројца внатре?!..... И све љоч до љоч! Ауу која сегрегација ви се има случено.
Од истакнати двојазични називи до истакнати двојазични цени и кулминација ви е тоа горе Food court-от каде за 250ден. (после јазичната бариера со тој на каса) земаш гној јадење и сединаш во тоа затворската кантина додека околу тебе ти ги бројат залаците прегорени работници кои се печеле на +40'C баварско сонце во придружба со забулени масни доилки кои едно дете го кланкаат додека другото расте в стомак.
Peasantry feeling пука на сите страни.. Си викаш Whaaaat aaaa fuuuuuck......
На излагање влегов во Bella Vista - Цените на јадењата - Исти!!! Барем иде келнер/ка ко господин те служи. Не тресиш пластични послужалници и не те меркаат бијонсиња од Шуто Оризари. Седиш во сепаре ко господин ти даваат вилушка и нож и не јадеш со прсти ко неандреталците горе, со извињење према вистински неандреталци.

Од тука правец Веро Jumbo. Затки!!! Ете кај бил народот. Ај вистина претежно дечурлана мајки и татковци со деришта раскупувани џиџи миџи за Нова Година али барем ти е убо на душа. Гледаш Македонци, се осеќа детски џагор, весело, музика, воа, ноа.
Од тука сечам преку ГТЦ, за објект што се распаѓа е ОК и влагам Ramstore Mall и таму гужви, народ има атмосвера.

И тоа си викам East Gate Mall изгледа ќе се сведе или веќе се сведува на дувло со јасна таргет група на купци, наменета да ги задоволи увек незадоволните 25% од земјава и да им пружа занимација на попарајливите косовари кои не киднале за Немачка и сеуште коегзистираат во тоа радиоактивната вукојебина
Бев летото последно таму за прв и последен пат

Етничката состојба беше 85% дивјаци 10% македонци и 5% роми од кои според говорот во 10те% македонци 95% беа луѓе од други градови кои дошле да се прошетаат во Скопје така што овој трговски е направен за членовите и роднините на ИСИС кои доаѓаат од Приштина. Не знам човек од Скопје кој пазари таму а 80% од познаниците не ни стапнале во тоа дувло на орки
 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
676
Поени од реакции
1.514
Што е работава што само албанци/косовари идат во моловите ?
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
808
Поени од реакции
3.144
Што е работава што само албанци/косовари идат во моловите ?
Работата е што косоварите во цела Европа можат да одат без визи само во вукојебини ко Македонија и Турција па ова им доаѓа ко нешто најблиску до 'цивилизација'
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.596
Поени од реакции
28.002
,,,po neproduktiven i ponepotreben objekt vo Skopje odamna ne e napraven kako ovoj ist gejt,,,pa staro sajmište beše poatraktivno i so pointeresni sadržini od ovoa bez potreba napraveno ,,,gledajte me chudete se,,,osven za onie što so edno kafe ke otepaat nekolku chasa i da se sliknat ete kade bile,,,
i sea shu praime
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
3.805
Поени од реакции
4.176
Што е работава што само албанци/косовари идат во моловите ?
Како Албафон мобилниот оператор кој беше отворен само за албанци бидејки и техничката подршка беше само на албански така и трговски центар само за албанци и кај што ќе се зборува само на албански јазик и не случајно голем дел од молот и не знаат македонски или пак не сакаат да зборуваат.Ако вака продолжат ќе им се случи Мавровка 2.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.299
Поени од реакции
7.236
Toчно ли е дека IMAX ќе има? Дека во саботата имаа ставено стори за IMAX кино ама дали беше првоаприлска шала не знам.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.589
Поени од реакции
1.499
Ќе има ли Синестар кино? Се пишуваше дека ќе има во Косово, па можеби и кај нас ќе има.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom