Skopje East Gate

Член од
7 август 2011
Мислења
4.708
Поени од реакции
12.482
@Roy Fokker честито брату Америка ја откри. Морален капитализам не постои, а ниту социјализам како ,,хумана,, алтернатива постоел. 99% од благодетите кои ги уживаме се резултат на експлоатација, па ако сакаш да живееш морално чист пред себе си тогаш веројатно треба да се преселиш на планина и сам да си произведуваш прехрамбени продукти и да се шеташ гол, јер искористувањето на животни за облека/храна исто така е неморално. Глуп муабет мрчаторски, како и цела енергија во државава. Не ми значи ништо H&M, ама па и не сум толку депресивен нихилист што мисли дека е кул да се мрчи за све и свашта. Народ се пали и купува во H&M, боље тоа да го прави тука него да иде до солун за да ги потроши парите.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.035
Поени од реакции
6.633
@Roy Fokker честито брату Америка ја откри. Морален капитализам не постои, а ниту социјализам како ,,хумана,, алтернатива постоел. 99% од благодетите кои ги уживаме се резултат на експлоатација, па ако сакаш да живееш морално чист пред себе си тогаш веројатно треба да се преселиш на планина и сам да си произведуваш прехрамбени продукти и да се шеташ гол, јер искористувањето на животни за облека/храна исто така е неморално. Глуп муабет мрчаторски, како и цела енергија во државава. Не ми значи ништо H&M, ама па и не сум толку депресивен нихилист што мисли дека е кул да се мрчи за све и свашта. Народ се пали и купува во H&M, боље тоа да го прави тука него да иде до солун за да ги потроши парите.
и мене искрено ме заболе за твојата безчуствителност

кој си ти да оценуваш дали било добро или лошо луѓе што изгинале за твоите безвезни едногодишни парталчиња.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.708
Поени од реакции
12.482
и мене искрено ме заболе за твојата безчуствителност

кој си ти да оценуваш дали било добро или лошо луѓе што изгинале за твоите безвезни едногодишни парталчиња.
и мене искрено ме заболе за твојата безчуствителност

кој си ти да оценуваш дали било добро или лошо луѓе што изгинале за твоите безвезни едногодишни парталчиња.
Ништо не си сфатил. Не реков дека не е лошо, ужасно е. Поентата ми е дека нема алтернатива. Сите се базирани и профитабилни заради експлоатацијата на трудот/природата. Ако не експлоатираат за многу брзо ќе бидат изедени од конкуренцијата која тоа го прави. Не купуваш во H&M, a купуваш Најк или Адидас или локален македонски бренд произведен во конфекција кај што женичкита се малтретирани за мочани 18 000. Јадеш туна од Тајланд која ја ловат робови или пак месо од измачено животинче набутано со хормони. Сакам да ти кажам се е исто, општествениот систем е проблематичен во самата основа. Твојот бојкот на H&M е ништо повеќе од маструбација за твоето его.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
Штета, а нов е.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Со гондола да се стигне до H&M :icon_lol:

Шала на страна се надевам не се оштетило нешто во продавниците.
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
898
Поени од реакции
3.507
Шиптаpски "квалитет", што очекуваш кога градат тие кои до вчера само знаеа да ебат овци

Не би ме чудело за некое време таа 'градба' сама од себе да колабира
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Има нешто оштетено во некој од продавниците? Пред се мислам на роба.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Нормално дека има, не ги гледаше сликите и видеата?
Видов видеа во една продавница за техника не знам која беше со дрвени маси и полици течеше од кај сијалиците горе.
Е сега дали успеале колку можеле да тргнат техниката не знам не работам таму нити сум бил присутен за да знам.

Ајде облека ок се наоѓа решение да не отиде се во ѓубре ама техника и храна мислам нема решение.
 
Последно уредено:

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
Видов видеа во една продавница за техника не знам која беше со дрвени маси и полици течеше од кај сијалиците горе.
Е сега дали успеале колку можеле да тргнат техниката не знам не работам таму нити сум бил присутен за да знам.

Ајде облека ок се наоѓа решение да не отиде се во ѓубре ама техника и храна мислам нема решение.
Pa i oblekata e za doniranje ne mozes da ja prodavas povekje.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.330
Поени од реакции
4.895
Имало поплава Скопје?
Ја па мислев Школа за танци во Скопје е главниот муабет...

Да се одважевте да отворите тема ама нешто многу не ве тангира информативниот аспект. Само личен корист
 

Kajgana Shop

На врв Bottom