Serie A 2020/21

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    129
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.825
Поени од реакции
23.031
Не бе озбилно ти викам, најдругарски, нема потреба да се бламираш за ситуација каде покажаа едно метро офсајд од Ибра.

Не зборим за таја ситуација. Зборим кој доби ибра жолт, за наводен лакт, а после тоа покажаа на снимката а и коментаторот рече дека немаше фаул од Ибра и дека има ситуација за пенал
Автоматски споено мислење:

Зашо му акна лакт, затоа. Крвта да му ја ебам секој воздушен дуел му е фаул или на работ на фаул, прета со тоа лактите како умрен.

Мава лактои Ибра редовно, ама тука немаше апсолутно ништо и апла му удира у рука топката на Манчини. А пошто немаше фаул од Ибра ќе беше пенал
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.453
Поени од реакции
5.435
Ако правиме муабет за она што го прави Ибра во Милан, Икарди би бил смешна замена, сосема различни играчи, небо и земја...

Фактот што Икарди изгуби место од Чупо Мотинг и Моисе Кин покажува за неговиот карактер....
Иако на Икарди му посакувам никад више клуб да не може да си најде,а на таа курвата што ја има дома никад више кур да не осети,

Икарди ти е перфекција како 9ка. Дај му топка у 16 и гол е. Човекот многу ретко грешеше. Таков тип на играч да го споиш со Лукаку (кој е одличен шпиц но со други квалитети) ќе го добиеш перфектниот напад.
Тоа што ние го мразиме мауро е друга прича, ама у Милан под 20 гола нема да биде. Ако игра редовно.
Со Чаканоглу да го храни со топки и позиционирањето негово има партал да напраи, гз мајчин му ебам.
Икарди губи места и ќе губи пошто е папучар,има курва што од фудбал се разбира само за ебење со аргентински фудбалери (макси, марадона, мауро) за агент. Барса и Јуве го бркаа за на крај ни Наполи и Манчестер да не го сакаат. Среќа псж се излажаа и го земаа. Кај и да отиде ќе има скандали и ќе растури хармонија у соблекувална. Он е само за у некој Мид тејбл клуб да си биде ѕвезда и цел клуб околу него и курвата да се врти.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.865
sudijata ja eba, no ne ko pioli sto ja eba, uzasno izmenadziran duel, na 5 dostapni izmeni, ipak 3 pati izgubija vodstvo, aj ednas, duri i 2 pati, veke tret pat, zz.
Imase edna situacija bez sredina ko da izigraa dvata kluba, kontra na milan 5 na 3 mislam, gubat topka, smesta sleden napad obratna situacija od nisto. Premoreni bea i dvata tima ali milan imase prostor ova mnogu bolje da go iskoristi a ne uspeaa. Oni zagubija tuka 2 boda, roma osvoi 1.

5 izmeni, napraveni samo 2, tonali, diaz na klupa, zasto ? Ova se klasicni potezi za vakov kalibar na treneri, dzabe plukate po sudijata, toa nadvoresen faktor e ne se kontrolira, neizbezni se vakvi sranja od sudii u tek na sezona, narocito kaj klubovi sto ne se gomno, ali sto e so ona koe timot moze da go iskontrolira i zavisi od niv samo. Bas me interesira na koja osnova ne vlegoa dalot, diaz i tonali, odnosno ne se iskoristija plus 3 izmeni.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.046
Поени од реакции
17.711
Двата пенали без погрешно досудени, али оној на Милан мајко мила :sramezliv:

Немаше апсолутно ништо, никаква суштина, дуел, контакт или што и да е потребно за да се свири пенал. Дури и не падна Чалханоглу како што треба, само си се потпре на земјата.

Џакомели заслужува во Серија Ц да го преместат за вакво судење нека си ебе матер.
 
Член од
23 февруари 2015
Мислења
1.119
Поени од реакции
2.020
Okej e, bod na gostuvanje u Milano, so da ne kazam najdobriot tim u forma u Seria A. AMA, da ti bide tebe Pedro na 67 godini najdobar igrac u ekipa, najveke da trca i da se zalaga, a vtor najdobar igrac da ti e Mirante isto so dedo mi generacija sto e, koga ke mi tekne koj sve igrase u Roma pred 3 godini mi se place iskreno. Klubov za 3 godni otkako ja isflivme Barca u Liga sampioni, namesto da donesat uste 2 kvalitetni igraci na toj sostav i da osvojat nesto, oni ja donesoa Roma na rang na Fiorentina. Za utakmicava i za sudenjeto ne mi se zbori, site 22 na teren ne mozea sprint da napraat posle 55ta minuta, bruka nevidena, koga eden Ibra na 40 godini e najdobar igrac u liga znaeme kolku e saatot. Moze slobodno da kazam deka Seria A padna i pod bundesliga, zalosno.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.453
Поени од реакции
5.435
Okej e, bod na gostuvanje u Milano, so da ne kazam najdobriot tim u forma u Seria A. AMA, da ti bide tebe Pedro na 67 godini najdobar igrac u ekipa, najveke da trca i da se zalaga, a vtor najdobar igrac da ti e Mirante isto so dedo mi generacija sto e, koga ke mi tekne koj sve igrase u Roma pred 3 godini mi se place iskreno. Klubov za 3 godni otkako ja isflivme Barca u Liga sampioni, namesto da donesat uste 2 kvalitetni igraci na toj sostav i da osvojat nesto, oni ja donesoa Roma na rang na Fiorentina. Za utakmicava i za sudenjeto ne mi se zbori, site 22 na teren ne mozea sprint da napraat posle 55ta minuta, bruka nevidena, koga eden Ibra na 40 godini e najdobar igrac u liga znaeme kolku e saatot. Moze slobodno da kazam deka Seria A padna i pod bundesliga, zalosno.
Се сложувам за се освен за ова со Ибра.
Што е фината со него? Што е со хајпот?
Најдобар играч само во Милан може да си биде Ибра. У лига е у топ 5 можеби.
Многу некако исхајпан у последно време мме...
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Се сложувам за се освен за ова со Ибра.
Што е фината со него? Што е со хајпот?
Најдобар играч само во Милан може да си биде Ибра. У лига е у топ 10 можеби.
Многу некако исхајпан у последно време мме...
Што е со хајпот за Ибра?

Прво Ибра е сува класа, нема никаква потреба некој него да го хајпа, второ во 5 кола(има играно само на 3) има 6 гола оваа сезона.

18 гола и 5 асистенции на јануари па навака.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.784
Поени од реакции
8.847
Што е со хајпот за Ибра?

Прво Ибра е сува класа, нема никаква потреба некој него да го хајпа, второ во 5 кола(има играно само на 3) има 6 гола оваа сезона.

18 гола и 5 асистенции на јануари па навака.
Сериозно имаше сила да му одговориш после неговото "можеби у топ 10"? Не бе, Капуто е боље од него.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.859
Поени од реакции
54.386
5 izmeni, napraveni samo 2, tonali
Па боље и да не го става овој. Нема поима, у аут подава.

Тенок состав има Милан, не знам зашто се лутат коа ќе им рече некој дека ќе им дојде тежок период коа ќе почнат да играат и преку недела и ќе губат бодови поради замор. Божем у око си им брцнал.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Па боље и да не го става овој. Нема поима, у аут подава.

Тенок состав има Милан, не знам зашто се лутат коа ќе им рече некој дека ќе им дојде тежок период коа ќе почнат да играат и преку недела и ќе губат бодови поради замор. Божем у око си им брцнал.
Шо знам брат, ние и у фан клуб до последен ден од преоден рок форсиравме дека ни требаат барем уште двајца, а и периодов откако почна сезонава прво Ромањоли беше 3 месеци повреден, Габиа и Ибра ковид, Ребиќ се повреди и го нема веќе 2-3 утакмици, сега Донарума и Хауге ковид и ќе си трпи играта.

Мислам дека до јануари нема да има огромен проблем да се издржи со овој состав и оваа ротација ама ќе мораат да се докупат минимум двајца тогаш, средина и замена за Ибра според мене се приоритет.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.453
Поени од реакции
5.435
Што е со хајпот за Ибра?

Прво Ибра е сува класа, нема никаква потреба некој него да го хајпа, второ во 5 кола(има играно само на 3) има 6 гола оваа сезона.

18 гола и 5 асистенции на јануари па навака.
Се сложувам дека е класа играч. Ќе се сложам и дека е најдобар/највлијателен играч во Милан моментално.
Сериозно ме прашуваш што е со хајпот за него? Од секогаш бил арогантен, се правел GOD, едно од најолемите курчала у светот на фудбалот.
Секоја чест како игра на тие години и се тоа но не е најдобар играч у италија како некој што го прават. (Не мислам тука на тебе)

Сфаќам дека си фан на Милан, нормално е да си го поштуеш ептен Ибра. Одлично ја почна сезоната, гол на секој 45мин просек но ќе го задржи тоа темпо? Ќе се носи со играчи како Имобиле, Роналдо па и Лукаку? 38 натпревари, Лига Европа плус. Класата е вечна можеби ама формата ќе падне. На крај на сезона ќе го правиме муабетот. Ако ја сум грешка пеки, ќе си признаам. :)




Сериозно имаше сила да му одговориш после неговото "можеби у топ 10"? Не бе, Капуто е боље од него.
Мислев топ 5 да пишам...

На крај на сезона ќе видиме кој колку г+а има на колку утакмици. Не негирам дека е добар Ибра, во одлична форма и сл. Само лани Роналдо и Имобиле над 30 имаа у сезона. Чиро имаше 45г+а, Роналдо 36 г+а.
Сезонава ќе видиме што ќе донесе. После 3 одиграни утакмици во 5 одиграни кола не можеме да судиме.
И Белоти на 4 утакмици има 5 гола и 1 асистенција, и Гомес на 5 натпревари има 4 гола и 2 асистенции, и гаљардини на 2 натпревари има 1 гол и 1 асистенција. Океј, ова за гаљардини е заебанција. Не го сфаќајте озбилно.

Битно ми ја сфати поентата.
Ибра може најдобро ја почна сезоната, ќе видиме како ќе ја продолжи. Јас мислам дека и Роналдо и Лукаку и Имобиле ќе имаат повеќе г+а од Ибра.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.784
Поени од реакции
8.847
Се сложувам дека е класа играч. Ќе се сложам и дека е најдобар/највлијателен играч во Милан моментално.
Сериозно ме прашуваш што е со хајпот за него? Од секогаш бил арогантен, се правел GOD, едно од најолемите курчала у светот на фудбалот.
Секоја чест како игра на тие години и се тоа но не е најдобар играч у италија како некој што го прават. (Не мислам тука на тебе)

Сфаќам дека си фан на Милан, нормално е да си го поштуеш ептен Ибра. Одлично ја почна сезоната, гол на секој 45мин просек но ќе го задржи тоа темпо? Ќе се носи со играчи како Имобиле, Роналдо па и Лукаку? 38 натпревари, Лига Европа плус. Класата е вечна можеби ама формата ќе падне. На крај на сезона ќе го правиме муабетот. Ако ја сум грешка пеки, ќе си признаам. :)





Мислев топ 5 да пишам...

На крај на сезона ќе видиме кој колку г+а има на колку утакмици. Не негирам дека е добар Ибра, во одлична форма и сл. Само лани Роналдо и Имобиле над 30 имаа у сезона. Чиро имаше 45г+а, Роналдо 36 г+а.
Сезонава ќе видиме што ќе донесе. После 3 одиграни утакмици во 5 одиграни кола не можеме да судиме.
И Белоти на 4 утакмици има 5 гола и 1 асистенција, и Гомес на 5 натпревари има 4 гола и 2 асистенции, и гаљардини на 2 натпревари има 1 гол и 1 асистенција. Океј, ова за гаљардини е заебанција. Не го сфаќајте озбилно.

Битно ми ја сфати поентата.
Ибра може најдобро ја почна сезоната, ќе видиме како ќе ја продолжи. Јас мислам дека и Роналдо и Лукаку и Имобиле ќе имаат повеќе г+а од Ибра.
Никој не вика дека мора да има најмногу г+а во лигата за да има хајп околу него. Има факинг 40 години и со физикусот сеуште ретко кој дефанзивец у лигава може да го затвори. Да, и те како заслужува хајп и почит.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.453
Поени од реакции
5.435
Никој не вика дека мора да има најмногу г+а во лигата за да има хајп околу него. Има факинг 40 години и со физикусот сеуште ретко кој дефанзивец у лигава може да го затвори. Да, и те како заслужува хајп и почит.
Океј, поштуем, твое мислење. Почит иам за Ибра, добар играч е. Хајпот дека е GOD и цело негово курчење е малце претерано.
И Кваљарела на 37 години сезонава е одличен со 4 гола. Просек 1 гол на 91 минута игра. А Ибра реално е 5 пати поквалитетен од него како играч. Иако факт е и дека едниот игра у Милан, а другиот у Сампа.
Ју гет мај поинт.
Сепак, сите иаме право на свое мислење, дали е точно или погрешно здравје ќе дебатираме на крај на сезона. Секоја чест за годините на Ибра, но кога се праи муабет за "најдобар" се гледа статиатиката. Подобар е тој што дал повеќе голови и асистенции. (За напаѓач ако правиме муабет)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom