Serie A 2020/21

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    129
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Јас ти тврдам дека ако одеше да го гледа ќе го оправдаше заради смотаниот Бенансер...чоекот директно оди на Педро бидејќи се изглупира наместо да си ја загради топката.....ама добро си гледаш субјективно оти си за Милан и никако да го признаеш смешниот Јувентус пенал што го добивте и ги ставаш на исто рамниште со овај на Педро...океј
Автоматски споено мислење:



Срамен заради Бенансер не заради судијата......и да одеше да го гледа ќе го оправдаше 100% сум убеден...а дали ќе го оправдаше овај на Чаканоглу од воздухот шо падна?...чиста компензација

Џони ја не викам дека од Милан пеналот беше прав, ама брат дај не треди глупости бе.
Како Бенасер иде на Педро кога овој е позади него и уствари Педро го гази Бенасер од позади.
Како бе 50-50 леле уште не ми де верува што прочитав

Али кога више цепидлачимо и се судени двата тоа од Милан беше појче 50-50 пошто шупакот од Рома цела топка ја промаши и влезе у Хакан и му даде прилика на судијата за да компензира
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Џони дај бе не лупај глупости. Ни П од пенал немаше ни тоа од Бенасер па сакал и 20 пути вар да гледа. Не се губи.
Добро само не се нервирај :(
Автоматски споено мислење:

Џони ја не викам дека од Милан пеналот беше прав, ама брат дај не треди глупости бе.
Како Бенасер иде на Педро кога овој е позади него и уствари Педро го гази Бенасер од позади.
Како бе 50-50 леле уште не ми де верува што прочитав
Добро не верувај само не се нервирај и ти:(
Автоматски споено мислење:

Џакомели компензираше затоа што пеналот на Рома имаше врска колку тој на Милан.
ок
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.599
Поени од реакции
7.194
Samo sto go pofaliv deka podobro kje sudel, vidi go sto pisuva sea. Dzonka nemoj vaka, molim lepo. :P
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Класика Џони, преку недела му го дудла на фан клуб јувентус, преку викенд е фудбалски судија.
Се извинувам...шо разбирам јас од судење и фудбалски утакмици...вие повеќе знаете..вашето мислење е померодавно ...еве се извинувам уште еднаш што дадов мислење и нема да се повтори.
 
M

Macedon1um

Гостин
Онај на Рома беше 50-50 ситуација бидејќи глупиот Бенансер наместо на топка која беше поблиску одеше директно на Педро...и да одеше на Вар ќе го оправдаше пеналот....а овај за Милан ниту во Велешта таков не свират...Чаканоглу сам да си го гледаше на ВАР ќе си го поништеше од срам....резил невиден.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.168
Поени од реакции
107.663
А пеналот на Рома? Жутиот за Ибра кој уствари беше чист пенал за Милан?
Леле каков блам ауууу, па ти гледаш бе или на резултати пратиш фудбал? Жутиот на Ибра беше за лактот што го даде, фаул беше свирен тука. Подоцна имаше игра со рака од Манчини каде беше свирен офсајд од едно метро во кој се најде Ибра. Ти озбилен си со глупостиве или?
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Се извинувам...шо разбирам јас од судење и фудбалски утакмици...вие повеќе знаете..вашето мислење е померодавно ...еве се извинувам уште еднаш што дадов мислење и нема да се повтори.
Џони јас разбирам дека од сите нехумани начини на заработка на пари си одбрал да бидеш судија некогаш (може и уште), имам и другар судија во регионална лига и знам дека си бара поддршка од најблиските, едноставно сето тоа е трауматично и секоја чест. Криво ми е што си склон на тресење глупости тука. Ниту еден фан на Милан не потврди дека тоа беше пенал за нас, пресмешно е и да се дискутира. Ама дека тоа на Бенасер беше фаул е жива глупост. На оваа технологија срамота е да се превидат вакви моменти, крајно оштетен тим бевме, ни го скина Џакомели моментумот, све да му ебам метросексуално.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Џони јас разбирам дека од сите нехумани начини на заработка на пари си одбрал да бидеш судија некогаш (може и уште), имам и другар судија во регионална лига и знам дека си бара поддршка од најблиските, едноставно сето тоа е трауматично и секоја чест. Криво ми е што си склон на тресење глупости тука. Ниту еден фан на Милан не потврди дека тоа беше пенал за нас, пресмешно е и да се дискутира. Ама дека тоа на Бенасер беше фаул е жива глупост. На оваа технологија срамота е да се превидат вакви моменти, крајно оштетен тим бевме, ни го скина Џакомели моментумот, све да му ебам метросексуално.
Ти бе другар ако ме читаше внимателно јас не напишав дека е пенал тоа на Рома...јас пишав дека ситуацијата е пата пата во зависност од кој аспект ја гледаш бидејќи и ако одеше да гледа ќе немаше аргумент да го врати пеналот односно да го поништи...е сега ве разбирам во форумот бидејќи и не ги знаете многу правилата а и доста сте дрски кога ќе се фатите за едно мислење посебно кога се работи за вашиот тим па затоа не напнувам да ви објаснувам.

Види ги пример Кастиел и Марли..ниту прозвани ниту спомнати веднаш мис е нафрлија бидејќи имам различно мислење..а тие стручњаците...а Марли се бламира шо пиши дека онаа раката на тој од Рома пенал била со жолтиот на Ибра...за тоа што да му пишам?...нема врска, не е пенал на Рома и не се возбудвајте дотолку....

Јасно е дека со ВАР технологијата се редуцираја грешките но сеуште се присутни....само што многу во очи падна пеналот на Милан каде Чаканоглу ...не е можно она нешто да го свирни професионален судија а ВАР да го оправда..невозможно е
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Леле каков блам ауууу, па ти гледаш бе или на резултати пратиш фудбал? Жутиот на Ибра беше за лактот што го даде, фаул беше свирен тука. Подоцна имаше игра со рака од Манчини каде беше свирен офсајд од едно метро во кој се најде Ибра. Ти озбилен си со глупостиве или?

Хахахаха ок бро!
Терајте си со Џони муабет
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.421
Онај на Рома беше 50-50 ситуација бидејќи глупиот Бенансер наместо на топка која беше поблиску одеше директно на Педро...и да одеше на Вар ќе го оправдаше пеналот....а овај за Милан ниту во Велешта таков не свират...Чаканоглу сам да си го гледаше на ВАР ќе си го поништеше од срам....резил невиден.
Немаше врска пеналот, како за Рома таке и за Милан, Бенасер идеше да ја загради топката а Педеро го нагази падна...


Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.168
Поени од реакции
107.663
Хахахаха ок бро!
Терајте си со Џони муабет
Не бе озбилно ти викам, најдругарски, нема потреба да се бламираш за ситуација каде покажаа едно метро офсајд од Ибра.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Не бе озбилно ти викам, најдругарски, нема потреба да се бламираш за ситуација каде покажаа едно метро офсајд од Ибра.
Не мислеше за таа ситуација..имаше една друга каде што беше во скок со дефанзивецот на Рома и го погоди топката во рака...за таа ситуација вели...тука не знам зошто Ибра доби жолт ама како и да е мислам дека немаше пенал тука
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.186
Поени од реакции
3.159
Бдч бараа пенали за ситуацијата кај Ибра еднаш у офсајд еднаш лактови дели.
Во ниту една ситуација немаше пенал..
Ни Џакомели не е крив колку што се криви од ВАР собата.. Првиот пат погреши после досуди уште посмешен пенал за да се извади и тоа е тоа..
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.168
Поени од реакции
107.663
Не мислеше за таа ситуација..имаше една друга каде што беше во скок со дефанзивецот на Рома и го погоди топката во рака...за таа ситуација вели...тука не знам зошто Ибра доби жолт ама како и да е мислам дека немаше пенал тука
Зашо му акна лакт, затоа. Крвта да му ја ебам секој воздушен дуел му е фаул или на работ на фаул, прета со тоа лактите како умрен.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom