Serie A 2020/21

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    129
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 ноември 2014
Мислења
2.089
Поени од реакции
3.508
Таман работа, тимот со најјака одбрана средина и напад, да не го заборавиме и магот Инзаги е многу појак од Алегри:icon_mrgr:
До прва ќе се види колку е јак Инзаги, ама не го мења фактот дека е единствен тренери кои лапна 2 трофеја со посран Лацио у доминацијава на јуве изминатите 8 години.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.183
Поени од реакции
3.512
До прва ќе се види колку е јак Инзаги, ама не го мења фактот дека е единствен тренери кои лапна 2 трофеја со посран Лацио у доминацијава на јуве изминатите 8 години.
И Пирло лапна два трофеја :icon_mrgr:
 

Джонтра Вохохолта

I`m with the fucking FBI
Член од
20 јули 2020
Мислења
4.110
Поени од реакции
27.415
Таман работа, тимот со најјака одбрана средина и напад, да не го заборавиме и магот Инзаги е многу појак од Алегри:icon_mrgr:
Алегри покрај тоа што е тренер, ќе игра ли и у тотално мртвата и некреативна средина и одбраната од минатиот век?
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.183
Поени од реакции
3.512
Ги споредуваме јувентус и лацио по квалитет на ростер?
Па ако го споредуваме ланскиот Јуве со оној Лацио кој освои два купа би рекол тука се негде,само во средина Лацио се боље каде каде, генерално како тим Лацио се боље од ланскиот тим на Јуве,ако збориш индивидуално е друга работа.
Автоматски споено мислење:

Алегри покрај тоа што е тренер, ќе игра ли и у тотално мртвата и некреативна средина и одбраната од минатиот век?
Седи мирен да не ви ги шитнат и Барела и Лаутаро кои се патем на 3мил. годишна плата,дупло помала од таа на Хакан и Санчез.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
26.317
Поени од реакции
46.901
Имате нова тема момчиња.
Темава е затворена, новата тема е овде:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom