Serie A 2020/21

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    129
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Знам дека вриеш ама не претерувај хахахаха
У скок му удре у рука која не е уз тело? Што не е јасно?
Си глеал какви пенали се суделе годинава за игра со рука у шеснаестерец?
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.229
Поени од реакции
6.710
У скок му удре у рука која не е уз тело? Што не е јасно?
Си глеал какви пенали се суделе годинава за игра со рука у шеснаестерец?
Па ако не спомни го и она од прво полувреме кога топката прво му удри у тело па у рака на Кумбула мислам дека беше јер "какви пенали се суделе годинава за игра со рука у шеснаестерец"
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Па ако не спомни го и она од прво полувреме кога топката прво му удри у тело па у рака на Кумбула мислам дека беше јер "какви пенали се суделе годинава за игра со рука у шеснаестерец"
Ако му удри у тело па у рука не е пенал, зашто мешаш не ми е јасно?
Директно у рука му удре топката а немаше фаул од Ибра, почист пенал од двата што беа судени
Автоматски споено мислење:

Ни крива ни дужна Рома бод зеде :pos: :pos:
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
А пеналот на Рома? Жутиот за Ибра кој уствари беше чист пенал за Милан?
Онај на Рома беше 50-50 ситуација бидејќи глупиот Бенансер наместо на топка која беше поблиску одеше директно на Педро...и да одеше на Вар ќе го оправдаше пеналот....а овај за Милан ниту во Велешта таков не свират...Чаканоглу сам да си го гледаше на ВАР ќе си го поништеше од срам....резил невиден.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Срамен пенал за Милан во стилот на пеналите за Јувентус...Чаканоглу од воздухот падна и се зачуди шо му свирнаа..
Срамен беше пеналот и за Рома. Ни п од пенал двата немаа.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Онај на Рома беше 50-50 ситуација бидејќи глупиот Бенансер наместо на топка која беше поблиску одеше директно на Педро...и да одеше на Вар ќе го оправдаше пеналот....а овај за Милан ниту во Велешта таков не свират...Чаканоглу сам да си го гледаше на ВАР ќе си го поништеше од срам....резил невиден.

Абе ти си познат по тресење глупости на форумов општо познато е тоа, ама ова е срамно и за твои стандарди џони.
Какви црни 50-50 бе брат :pos: :pos:
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Абе ти си познат по тресење глупости на форумов општо познато е тоа, ама ова е срамно и за твои стандарди џони.
Какви црни 50-50 бе брат :pos: :pos:
Јас ти тврдам дека ако одеше да го гледа ќе го оправдаше заради смотаниот Бенансер...чоекот директно оди на Педро бидејќи се изглупира наместо да си ја загради топката.....ама добро си гледаш субјективно оти си за Милан и никако да го признаеш смешниот Јувентус пенал што го добивте и ги ставаш на исто рамниште со овај на Педро...океј
Автоматски споено мислење:

Срамен беше пеналот и за Рома. Ни п од пенал двата немаа.
Срамен заради Бенансер не заради судијата......и да одеше да го гледа ќе го оправдаше 100% сум убеден...а дали ќе го оправдаше овај на Чаканоглу од воздухот шо падна?...чиста компензација
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.730
Поени од реакции
11.565
Уствари раката на Манчини коа Ибра доби жут (?) беше единствениот пенал на утакмицава, двата што ги досуди беа у најмала рака смешни.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Јас ти тврдам дека ако одеше да го гледа ќе го оправдаше заради смотаниот Бенансер...чоекот директно оди на Педро бидејќи се изглупира наместо да си ја загради топката.....ама добро си гледаш субјективно оти си за Милан и никако да го признаеш смешниот Јувентус пенал што го добивте и ги ставаш на исто рамниште со овај на Педро...океј
Автоматски споено мислење:



Срамен заради Бенансер не заради судијата......и да одеше да го гледа ќе го оправдаше 100% сум убеден...а дали ќе го оправдаше овај на Чаканоглу од воздухот шо падна?...чиста компензација
Џони дај бе не лупај глупости. Ни П од пенал немаше ни тоа од Бенасер па сакал и 20 пути вар да гледа. Не се губи.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.798
Поени од реакции
8.926
Јас ти тврдам дека ако одеше да го гледа ќе го оправдаше заради смотаниот Бенансер...чоекот директно оди на Педро бидејќи се изглупира наместо да си ја загради топката.....ама добро си гледаш субјективно оти си за Милан и никако да го признаеш смешниот Јувентус пенал што го добивте и ги ставаш на исто рамниште со овај на Педро...океј
Автоматски споено мислење:



Срамен заради Бенансер не заради судијата......и да одеше да го гледа ќе го оправдаше 100% сум убеден...а дали ќе го оправдаше овај на Чаканоглу од воздухот шо падна?...чиста компензација
Не знам што си гледал, каде одел на Педро.... Ја видов градење топка, по шо Педро го гази и паѓа и станува да продужи играта. Смешен пенал.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Срамен заради Бенансер не заради судијата......и да одеше да го гледа ќе го оправдаше 100% сум убеден...а дали ќе го оправдаше овај на Чаканоглу од воздухот шо падна?...чиста компензација
Џакомели компензираше затоа што пеналот на Рома имаше врска колку тој на Милан.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom