Serie A 2020/21

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    129
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Од кога бицепсот дел од телото со кој може да се даде гол.
Пошто ова не е рамо.
Изгледа и рацете се сметаат за офсајд...тоа е таа испрвертена логика на новите правила од Фифа...некни на Ливерпул ист ваков гол му поништија за победа против Евертон...дури таму милиметри му беше раката(wtf) на Мане и го поништија...според мене тоа е кражба бидејќи со рака неможиш гол да дајш и плус таму кај Мане тој беше завртен со грб и само раката која се мафташе беше понапред..а тука веќе Мората е затрчан...како и да е
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Nedela se vrakja Ronaldo protiv Spezia ? Mi se odi all in vo nedela, neviden poklon e 1.40 koef ovoj pat, ama samo ako igra Penaldo, bez nego ne vredi da se stava kesh na juve
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Kакво мочање на кинезите ќе им се задеси ако отиде икарди у милан па па па....

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
Добро не гледаш дека Лукаку се растури од голој давање?...и јас го сакав премногу Икарди ама реално Лукаку искина досега...подобар во секој можен фудбалски сегмент.
Автоматски споено мислење:

Nedela se vrakja Ronaldo protiv Spezia ? Mi se odi all in vo nedela, neviden poklon e 1.40 koef ovoj pat, ama samo ako igra Penaldo, bez nego ne vredi da se stava kesh na juve
По секоја можна логика треба да е двојка

Ама не заборавај дека се растурија од местење со резултатите...само што така ако напиши некој во оваа тема одма ќе го сметаат за ретардиран...не постојат местени резултати за членовите тука..се е реално и ферски иако се работи заз познати мафијашки клубови со големо реноме.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Добро не гледаш дека Лукаку се растури од голој давање?...и јас го сакав премногу Икарди ама реално Лукаку искина досега...подобар во секој можен фудбалски сегмент.
Автоматски споено мислење:



По секоја можна логика треба да е двојка

Ама не заборавај дека се растурија од местење со резултатите...само што така ако напиши некој во оваа тема одма ќе го сметаат за ретардиран...не постојат местени резултати за членовите тука..се е реално и ферски иако се работи заз познати мафијашки клубови со големо реноме.
Имаш тема кладилница каде моеш да разглабаш теории на заговор до утре сабајле, темава у тој правец нема да ја тераме повторно.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.016
Добро не гледаш дека Лукаку се растури од голој давање?...и јас го сакав премногу Икарди ама реално Лукаку искина досега...подобар во секој можен фудбалски сегмент.
Лукаку допринесува многу во градењете на акциите, свртен со грб знае да загради и да отвори контра/полуконтра. Пас играта му е каде каде подобра од Икарди. Искрено Лукаку е многу покорисен и покомплетен напаѓач.

Икарди имаше ретко добар сенс каде да се намести и да ја збрца во гол. И двајцата се просечни дриблери, ма да Лукаку полесно исфрла од игра играч со тело, Икарди беше потапа во овој аспект. Икарди пак даваше голови од свртување или од некоја неизградена позиција многу повеќе.

Предходно целата екипа играше за Икарди, сега игра за Лукаку. Затоа сме ептен предвидливи во играта. Можеби е подобро екипата да нема ѕвезди и да игра тимски, него да се фокусира нападот околу еден играч на пример Роналдо, Лукаку, Ибрахимович, Имобиле.......
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
И двајцата се просечни дриблери,

Реално, не дека хејтам нешто ама не ми текнува Икарди некогаш да дрибнал некого. Он е класична деветка. Имаше само два гола вон 16 и ретко кога земал иницијатива да претрча одбранбен. Лукаку е сосема спротивното, ма да Икарди има подобра завршница. Ретко грешеше он пред голман.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.313
Поени од реакции
7.448
Ако правиме муабет за она што го прави Ибра во Милан, Икарди би бил смешна замена, сосема различни играчи, небо и земја...

Фактот што Икарди изгуби место од Чупо Мотинг и Моисе Кин покажува за неговиот карактер....
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.336
Кога ти изгледа дека не ја стига топката, ќе му избега, тогаш пушта нога и ја втерува во гол :D

И со 39 години се уште е доминантен. Класа!
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Стварно топ комбинација би биле Ибра и Икарди









За во реално шоу
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom