Serie A 2020/21

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    129
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 април 2012
Мислења
31.503
Поени од реакции
62.308
Цела сезона скоро помина, ама никако не ми е верен фактот дека на Пирло му дадоа Јувентус да го води. Ова што се случува не ме изненадува ни најмалку.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.307
Поени од реакции
7.442
Најсмешното од се е дека не познавачите на Италијанско мислат дека е до Пирло :pos:... Лани им беа подарени криминални бодови преку 12, одземете им ги тие, Јувентус ќе биде вон топ 4...

Зашто го избркаа инаку Сари кој им 'достави титула', на сите им е јасно што се деси лани освен на Марли и Трибијани кои сеуште мислат дека ако запнеле Јувентус и ако им требало бодови, секој тим ќе го изнеле на носилки, еве сезонава без судиска помош никако да запнат...
 
Член од
6 мај 2007
Мислења
589
Поени од реакции
601
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.795
Поени од реакции
8.915
А што ако дојде друг тренер на 3 кола пред крајот на првенството? Ќе се смени нешто?
Па сеа сте без тренер. Подобро Недвед нека го стават на клупа, бар у револт рекламите ќе ги шутира, ќе има атракции.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Nisto, nema LS za nas.. Treba sve da tepame do kraj, a nekoj od pogornite da izgubat..
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.402
Nisto, nema LS za nas.. Treba sve da tepame do kraj, a nekoj od pogornite da izgubat..
Јуве има послаб H2H од Милан, Аталанта и Наполи.
Милан и Аталанта ако победат наредни две, меѓусебната средба во последно коло нема да значи ништо за Јуве.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Јуве има послаб H2H од Милан, Аталанта и Наполи.
Милан и Аталанта ако победат наредни две, меѓусебната средба во последно коло нема да значи ништо за Јуве.
Da be 3 boda ni begale.. ja mislev 2.. ondak pisi propalo
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom