Serie A 2020/21

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    129
  • Гласањето е завршено на .
Член од
6 ноември 2014
Мислења
1.881
Поени од реакции
2.900
Си нашол тим за следна сезона.

7387A917-0AE6-4EA0-8A25-AE693495809D.jpeg
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
2.319
Поени од реакции
5.069
Не му замеравајте на Го Рики Лаз нервозен е, има 3 месеци кликано на сајт за кликање реклами и таман пред да му исплатат 5$ го затвориле сајтот... Жив зијан се неговите дома, 3 мауси му имаат купено со тие 5$ ќе беше во благ минус, вака ништо...
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.005
Поени од реакции
2.486
Јувентус финансиски нема зима се додека тука е EXOR, повеќе шанси има Интер да колапсат него овие ајдуциве, лошо е да сонуваме со отворени очи.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
25.873
Поени од реакции
44.964
Не знам и едните и другите што толку сонувате ривалите да се распаднеле финансиски. Тоа е катастрофа за лигата, видовте и сами на што личеше лигата последните 9-10 години со финансиски слаби Интер и Милан. Јас немам никаква желба Јувентус или Милан да се распаднат финансиски, нека се јаки и нека се игра фер, нема никаков проблем. Сакам Јувентус да не влезат во ЛШ на пример ама не од финансиски причини, чисто од ривалство.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
12.794
Поени од реакции
8.981
Не знам и едните и другите што толку сонувате ривалите да се распаднеле финансиски. Тоа е катастрофа за лигата, видовте и сами на што личеше лигата последните 9-10 години со финансиски слаби Интер и Милан. Јас немам никаква желба Јувентус или Милан да се распаднат финансиски, нека се јаки и нека се игра фер, нема никаков проблем. Сакам Јувентус да не влезат во ЛШ на пример ама не од финансиски причини, чисто од ривалство.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
4.736
Поени од реакции
8.163
Се сложувам со колегата од фан клубот. Убаво би било кога лигата би имала 7-8 јаки тимови кои секоја година би се бореле за тие 3-4 места кои водат во ЛШ. Тоа е за бенефит на сите, тогаш и позвучни имиња без размислување би доаѓале да играат во овие екипи а не како пред 3-4 години кога требаше трикратно да ги преплатиме и да им дадеме дебели плати на сите што ги потпишавме.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.084
Можеби најдобро за лигава е Јуве да фати топ 4, пошто ако не се ќе немаат избор освен ол-ин да одат на Флорентино Лигата
 
Член од
28 септември 2014
Мислења
117
Поени од реакции
79
Можеби најдобро за лигава е Јуве да фати топ 4, пошто ако не се ќе немаат избор освен ол-ин да одат на Флорентино Лигата
Па нека одат шо ке ти се
 

Kajgana Shop

На врв Bottom