Serie A 2020/21

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    129
  • Гласањето е завршено на .
Член од
11 октомври 2010
Мислења
4.082
Поени од реакции
9.476
Јас мислам Наполи ќе го јаде.
Аталанта има идеален распоред да кога ќе треба да игра со Милан веќе да е во ЛШ.
Наполи до тогаш треба да игра со екипи кои се борат за испаѓање.
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.684
Поени од реакции
5.185
Што не ти е јасно? :D
Абе како успеа да му го подметне, му ебам тоа глупиот Лотито, 10 години нема дадено над 10 милиони за било кој, и оп, у сред пандемија рока 20 за овој неписмениов :eek:

Мислам, покрај shqiperia etnike моментот, многу неочекувано од Лотито
 
Последно уредено:
Член од
17 јануари 2019
Мислења
2.156
Поени од реакции
4.588
Абе како успеа да му го подметне, му ебам тоа глупиот Лотито, 10 години нема дадено над 10 милиони за било кој, и оп, у сред пандемија рока 20 за овој неписмениов :eek:

Мислам, покрај shqiperia etnike моментот, многу неочекувано од Лотито
Најверојатно перат црни пари преку Лацио и трансферот...
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
26.761
Поени од реакции
29.463
Serie A clubs can sue Agnelli

Serie A clubs can sue Andrea Agnelli who negotiated the entry of an investment fund incompatible with the Super League, while plotting the new European elite tournament.

The Old Lady’s President was one of the members of the commission that negotiated the entry of investment fund CVC Capital Partners in the Lega Serie A.

The agreement would be worth €1.2 billion, but the deal collapsed as Agnelli reportedly changed his mind on the project. Why?

Because apparently, CVC Capital Partners wanted to include a clause in the deal that would prevent Serie A clubs from backing any other European competition that would have decreased the value of Serie A.

Serie A has then lost potential financing of €1.2 billion, and according to La Gazzetta dello Sport, Italian clubs could decide to sue the Old Lady’s Chairman.
:гомце: :гомце: :гомце:
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
4.482
Поени од реакции
7.132
Едит: не ми е јасно како успеа Таре да му го подметне косоварон на Лотито, нејасно е како тој човек уопште е фудбалер
За 1 сезона успеа да биде најдобар стрелец во Фенербахче i 4 ти во првенството иако тие завршија на 7 место во лига каде што требаа да бидат први.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
1.784
Поени од реакции
2.637
Милан си договара голманче, значи Џиџо ќе го гледаме у Интер или Јуве. Толку од љубовта, а?
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
15.865
Поени од реакции
12.716
It’s reported that 11 Serie A clubs signed a letter demanding action against Juventus, Milan and Inter for their part in the Super League fiasco.

They were the three Italian representatives in the group of 12 European rebels, joining Real Madrid, Barcelona, Atletico Madrid, Manchester United, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Tottenham and Arsenal.

It crumbled within 48 hours, although Real Madrid President Florentino Perez continues to insist the contracts are binding.

Now it remains to be seen what punishment will be handed out by UEFA, but the Lega Serie A seem hesitant to take any action.

According to the Repubblica newspaper, 11 Serie A clubs signed a letter demanding action against the three rebels.

The letter also calls for an emergency Lega Serie A meeting to discuss possible sanctions.

The clubs who signed on are Roma, Torino, Bologna, Genoa, Sampdoria, Sassuolo, Spezia, Benevento, Crotone, Parma and Cagliari.
Not joining the campaign are Napoli, Lazio, Fiorentina, Atalanta and Verona.
=======

Е овие мршојадците се надеват на некој денар или успех плус преку казна на овие, а веќе гоооодини уназад поради овие три клуба спасват газ и земат играчи гратис и изрмнуваат сметки :yid:
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
21.918
Поени од реакции
60.026
Финтата е кој ќе го плати повеќе дебелиот за да го донесе играчот, платата на Донарума е мање више небитна...
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
25.482
Поени од реакции
42.469
Луди ако се да фрлаат толку пари за голман.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
33.285
Поени од реакции
84.058
Луди ако се да фрлаат толку пари за голман.
Колку? 0? Му истеккува договорот летоска, со две раце би го потпишал и би му дал голема плата. Обезбеден си така за следни 15 години на таа позиција и не се замараш. Али ќе продужи со Милан гарант, само таа свињата Раиола да исцица повеќе провизија.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
25.482
Поени од реакции
42.469
Колку? 0? Му истеккува договорот летоска, со две раце би го потпишал и би му дал голема плата. Обезбеден си така за следни 15 години на таа позиција и не се замараш. Али ќе продужи со Милан гарант, само таа свињата Раиола да исцица повеќе провизија.
А да не стеккуваш многу-многу?

Не си обезбеден за 15 години, туку 15 години ќе се замараш со свињата, ќе те нервира секои две недели, ќе бара зголемување плати, провизии, ќе бара Интер да го прибере брат му на Донарума или некој внук од тетка да го земат во примавера, ќе ти се заканува дека ќе го продаде на Сити или ПСЖ... гони ги таму у три лепе, земи си голман како Мусо или Крањо да не се нервира @Трибиани кога играат против нас и тоа е тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom