Serie A 2020/21

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    129
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.626
Поени од реакции
81.485
Сите пишуваат дека стигнал до стотката...:aplauz:
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Ние ќе ви ја пуштиме, братски Жанг-Ањели. До тогаш скудетото ќе е у џеб.
Mislam deka na Juve poise mu treba pobeda protiv Milan, otkolku protiv Inter.. sepak direkten duel e taa tekma so Milan
Автоматски споено мислење:

Tribiani go doceka toa za negoviot klub toa sto izminative godini go zborese za Juve... obezbedi golema bodovna prednost i igraj kurtasak i sitkaj tekmi :D
 
Последно уредено:

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Па Ањели денес изјави дека тоа се лажни вести...
Кажа дека не е таа сума на пари,али не кажа колку се точно,а сигурно многу повеќе од ЛШ чим се решиле сите 12 екипи да на ваков чекор со СЛ. Муабетов е дека за Италијанскиве екипи од финансиска гледна точка и те како им одговараше супер лигава,затоа што очигледно нема шанси да има некоја промена во ЛШ каде они ќе земат поголем дел од колачот.

Проблемов кај сите фанови е повеќе затворениот формат каде 12 екипи секоја година ќе беа сигурни учесници. Да имаше испаѓање од лигава со 20 тима и квалификации за истата каде ќе го смислеа добро цел формат и објаснеа пред јавноста ќе беше друго. Немаше да дојде до ова лицемерие да УЕФА и арапине станат бранители на фудбалов,а Италијанскиве екипи останаа најзаебани со долгови и огромен јаз во однос на другиве европски екипи.

Марота има сличен став ко Ањели,Лапорта,Перез во однос на тоа зошто Интер беа една од 12те екипи основачи на СЛ.
Inter CEO Beppe Marotta said COVID had brought ‘wages to 70 per cent of the turnover’ and thus the Super League was a project ‘in light of the difficulties’.

The Nerazzurri were the first of the three Italian clubs involved to withdraw from the controversial breakaway competition.

Marotta explained the owners of the 12 founding clubs were looking for a solution to make the ‘revenues certain’ after a difficult period due to coronavirus.

“This initiative was carried out by the 12 club owners, in light of the difficulties of each individual club,” Marotta told Sky Sport Italia.

“Mainly linked to COVID, the costs are certain but the revenues aren’t. In light of this, it is that the national and European football model is outdated, so it was necessary to find a possibility to better exploit the resources.

“This was done in the light of a default risk football system.

“Salaries are 65 to 70 per cent of the turnover, no club can survive."
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Интересно стана за ЛШ место , мене Аталанта ми делува најсигурна , па Јуве , па Наполи и Милан .. кој фаворизира распоредот до крај ? 6 кола еј узбудливо .. вака не сум бил возбуден за пласман у ЛШ 10 години :D
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
За жал, џабе голон од Сергеј..
Дно допре заменана Фарис со форсирање на ултра талентот од Спал - Фарес :facepalm:
Да не го спомнувам изданието на Реина (особено), Ачерби, Лулиќ, Алберто, брееееј очај од настап..

Иначе, одлично изиграно од Наполи, честитки за рекордот на Мертенс (y)

Едит: не ми е јасно како успеа Таре да му го подметне косоварон на Лотито, нејасно е како тој човек уопште е фудбалер
 
Последно уредено:
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.797
Поени од реакции
8.923
Интересно стана за ЛШ место , мене Аталанта ми делува најсигурна , па Јуве , па Наполи и Милан .. кој фаворизира распоредот до крај ? 6 кола еј узбудливо .. вака не сум бил возбуден за пласман у ЛШ 10 години :D
Наполи има најлесен, Милан најтежок распоред.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom