Prometheus / Alien: Covenant

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Ништо посмешно од LOST во 1 минута и слични типови на видеа, ништо посмешно и креативно од обична 9гаг слика.
Јас обожавам добра критичка рецензија, ама ова е going with the flow, ќе хејтам што ми испрде мозокот, дека е модерно.

Па и за Дејвид се фати.. ист vague карактер ко Ash и Bishop.
Да не навлегувам, муабетов му има повеќе дупки од самиот филм.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Па тоа е идејата море битолчанец, филмот е срање, затоа и критиката не може да е поарна.
Оди читни го Еберт, а бе пари му даваат, замисли, за review, каде велича без да гледа, само затоа што е продаена душа за малку дењги

Ridley Scott’s “Prometheus” is a magnificent science-fiction film, all the more intriguing because it raises questions about the origin of human life and doesn’t have the answers
Yeah, right, asshole. Raises questions without giving answers. My sisters little baby can raise questions without answers.

flushhhhhhhhhhhhhhhhlush (the sound of my toilet flushing the turd I just had reading Ebert's review)


DAFUQ?!
The alien race in “Prometheus” shares a body characteristic that reminds me of “Alien” and countless films since
DAFUQ again!!
I've seen "Alien" and I saw a squidlike thingy coming from the crews bellies. And later on, the Alien creature had no semblance to humans, none!
Dumbfuck!



Добро напишана критика, а?
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Реков поштувам добра критична рецензија, не значи дека почитувам величење на филмот. Исто срање ми е, муабетот е да се најде средина, каде уствари и се наоѓа филмот.

Буууу, немало одговори. Оти во Alien/s знаевме кои се овие, зошто се, како се..

Филмот/приказната ќе се протега како посебна франшиза, серијал, се надевам триологија, така да прерано е да се сере. Оти како stand-alone хорор кој треба според некои да останеше доследен на Alien е лош, ама како приказна, како фрагмент, вклучувајќи и блокбастер елементи филмот задоволи. И реков поназад, се поврзано околу Alien мене автоматски ми се допаѓа, пошо како целина уживам во тоа. Затоа дури AVP имам гледано.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Море, заборааш дека Ејлиен си имаше самостојна приказна. Овој нема. Овој во старт ти се сре на парите за у кино даени.
Барем да беше ко Господар на прстените. Ако те нервира шо на годината по еден даваа, имаш книогине, ако си писмен ќе прочиташ и ќе си напрајш сам в гла филм дур излезе џекосоновиот.

Дај сеа.
Еве, ти напиши критика, средишна. Шо знаеш, ако му ја дадеш на Џепар може и повисока оценка да ти дае на факс.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Me мешаш со некого. :icon_lol: Ми мина времето на рецензии мене. Твитање е сега модерно, или еве гракање по нашо, по форумов. До 140 карактери.

Ејлиен си имаше самостојна приказна. Исто и LOTR. ИСТО И ОВОЈ.
Оти е prequel, значи натаму ја знаеш приказната, мистеријата е што се дешавало пред тоа, и одлучија истото да го раскажаат преку повеќе делови.

As simple as that.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.582
Поени од реакции
13.217
Tи напиши, секако критичар на критичарите си. :) Инсепшн ни прајш овдека.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Me мешаш со некого. :icon_lol: Ми мина времето на рецензии мене. Твитање е сега модерно, или еве гракање по нашо, по форумов. До 140 карактери.

Ејлиен си имаше самостојна приказна. Исто и LOTR. ИСТО И ОВОЈ.
Оти е prequel, значи натаму ја знаеш приказната, мистеријата е што се дешавало пред тоа, и одлучија истото да го раскажаат преку повеќе делови.

As simple as that.
Арно де. Ама напиши де, или твитни.
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.693
Поени од реакции
883
Да ја оживеам малку темава . Дали некој знае кога отприлика ќе биде готов вториот дел ? Ми се чини дека негде прочитав дека би требало да излези во 2015 , но не верувам дека толку долго прават пауза меѓу двата , освен ако Дејмон Линделоф нема повеќе идеја како да продолжи со сценариото , па сега бараат други сценаристи .
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
Не работи веќе Damon Lindelof на сценариото за вториот дел, имаше големи реакции од фановите дека имало многу пропусти и срања и сам се тргна од проектот пред да добие одказ од Ridley Scott. Од време на време ги следам промените и го очекувам вториот дел но сеуште има многу да се работи.

Еве ти страница која се занимава со информации и новости за филмов: http://www.prometheus2-movie.com/posts/
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.693
Поени од реакции
883
Не работи веќе Damon Lindelof на сценариото за вториот дел, имаше големи реакции од фановите дека имало многу пропусти и срања и сам се тргна од проектот пред да добие одказ од Ridley Scott. Од време на време ги следам промените и го очекувам вториот дел но сеуште има многу да се работи.

Еве ти страница која се занимава со информации и новости за филмов: http://www.prometheus2-movie.com/posts/
Danke (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom